reklama

Přineste si domů včelu v lahvi a ozdobte si s ní svůj dům

Včela v lahvi je stylovou dekorací nejen do venkovsky laděné kuchyně. Proč ale za takové dekorace utrácet, když si je můžete sami vyrobit? Vyrobte si ji spolu s námi. Vyjde vás to jen na pár korun. Při její tvorbě jsme se inspirovali aktuálními trendy a také tím, že měsíc květen je měsícem včel a včelařů. Skvělé na tomto projektu je to, že ho zvládnou i děti, drobná dekorace může sloužit i jako originální dárek.

Včela v lahvi ozdobí váš dům (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Na včelu v lahvi potřebujete

  • lepenkovou krabici - ideálně s bílým vnitřkem
  • nůžky
  • drátek, může být však i režný provázek
  • fixy - žlutý štětcový, oranžový, bronzový, stříbrný, černý
  • tavnou pistoli s lepidlem
  • hrubší režný provázek
  • umělé květiny a jiné drobné ozdoby
  • tužku
  • štípací a ploché kleště na korálky
K výrobě toho skutečně moc nepotřebujete
K výrobě toho skutečně moc nepotřebujete (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Rozstříhejte lepenkovou krabici a na její bílou stranu si tužkou nakreslete velkou lahev od okurek
Rozstříhejte lepenkovou krabici a na její bílou stranu si tužkou nakreslete velkou lahev od okurek (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Včela v lahvi se paradoxně neobejde bez krabice. Až tedy příště půjdete do obchodu, podívejte se po nějaké, která má bílý vnitřek a bude dostatečně velká. Oddělte z ní tu největší část a namalujte si na ni prázdnou lahev od okurek. Předlohy těchto lahví celkem běžně najdete na internetu. Tento typ dekorací je totiž aktuálně v zahraničí velmi oblíben.

Lahev vystřihněte
Lahev vystřihněte (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Potom, co jste si na lepenku namalovali lahev, vystřihněte si ji. Pokud máte po ruce řezák, můžete použít i ten, budete mít zarovnané hrany. Nezapomeňte si však pod lahev vložit podožku, abyste si nezničili stůl.

Lahev můžete nabarvit akrylovou barvou, pokud si ale chcete zrychlit práci, použijte k tomu štětcový fix
Lahev můžete nabarvit akrylovou barvou, pokud si ale chcete zrychlit práci, použijte k tomu štětcový fix (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Lahev můžete nabarvit akrylovou barvou. Je to ale na dlouhé lokte a také se vám může zvlnit lepenka. Doporučujeme vám proto, abyste lahev nabarvili žlutým fixem se štětcovou špičkou. Nejde o nic extra, jde o obyčejný dětský fix, který se dnes prodává v běžných obchodech, kde je koutek pro tvoření s dětmi. Víčko pak vybarvěte stříbrným fixem a na detaily použijte černý fix (2 mm tlustý).

Vnitřek lahve pomalujte
Vnitřek lahve pomalujte (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Vnitřek lahve podle vlastních představ pomalujte. Inspirovat se můžete námi, ale volně dostupné jsou i různé motivy na internetu. Pokud si nejste v malování jistí, obrázek si můžete vytisknout a překreslit nebo ho tam rovnou nalepte. Použít lze i tematický ubrousek nebo třeba i razítko. Nebojte se být kreativní a vytvořte si svou vlastní lahev.

Abychom mohli lahev zavěsit, odštípli jsme si kus drátku
Abychom mohli lahev zavěsit, odštípli jsme si kus drátku (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Abyste si mohli lahev zavěsit, vytvořte si v horní části (kousek pod víčkem) dvě dírky. Těmi pak provlékněte drátek nebo provázek. Podle toho, co máte doma a co se vám líbí. Pokud použijete drátek, budete potřebovat štípačky a ploché kleště. Ploché kleště vám pomohou se zajištěním konců drátku a štípačky drátek odcvaknou od kotouče.

Nakonec jsme pomocí tavné pistole nalepili tlustší režný provázek, lístky a drobné květy, čímž jsme lahev plnou medu dokončili.

Zdroj informací: autorka článku; Pinterest

Vyrobte si kabelku ze zbytků papíru:

Publikováno: 15. 5. 2022, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová