reklama

Vyrobte si originální doplněk z přebytečného papíru

Nechybí vám doma stylová kabelka z papíru? A protože je trendem udržitelnost životního prostředí a upcyklace, využijte k její výrobě to, co vám doma přebývá a je vám líto to vyhodit. Můžou to být nejrůznější zbytky papírů včetně nevyužitého balicího. Pusťte se do výroby tohoto doplňku s námi.

i (Zdroj: )
S kabelkou z papíru budete vždy originální (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Co je k výrobě kabelky z papíru potřeba?

Na výrobu kabelky z papíru budete potřebovat samozřejmě papír. Může to být jakýkoli papír, který doma najdete. Vhodný je i balicí papír. Ten si můžete vybrat tak, aby hezky ladil k outfitu, který budete s kabelkou nosit. Co se rozměrů týká, budete potřebovat dvě role po dvou metrech - délky a šířky 70 cm.

Co je k výrobě kabelky z papíru potřeba
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Co je k výrobě kabelky z papíru potřeba
Nařezání papíru
Nařezání papíru (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Papír si nejprve nachystejte. K výrobě se používají obdélníčky z něj o rozměru 7 x 15 cm. Jejich výroba nebude vůbec složitá. Papír naměřte a udělejte v místech sklady. Ty následně opatrně rozřízněte ostrým nožem. Vzniknou vám dlouhé pruhy. Ty pak na obdélníček můžete rozdělit třeba řezačkou,

Příprava papíru, nalepení lepicí pásky
Příprava papíru, nalepení lepicí pásky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Na velkou kabelku si nachystejte dílky podle velikosti kabelky. Na velkou jich budete potřebovat 40 na jednu řadu, řady potom budou 4, nebo jich bude 5. Dílky ještě polepte lepicí páskou. Kabelka tím bude trvanlivější, snese vlhko i menší déšť a bude odolnější oděru. Páska nemusí být až do okrajů, ty budou totiž složené

Poskládání dílků z papíru
Poskládání dílků z papíru (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Dílky se před skládáním samotné kabelky musí ještě připravit. Každý z nich složte napůl a zase rozložte. Okraje pak přeložte do středu a ještě jednou složte do středu. Stejně tak takto vzniklý dílek přeložte napůl, rozložte a okraje složte do středu. Ještě jednou přeložte napůl. Máte teď v ruce základní dílek.

Vytvoření pruhů z dílků
Vytvoření pruhů z dílků (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Základní dílek má z jedné strany dva hřbety, z druhé hodně okrajů. Vezměte do ruky první dva dílky tak, abyste měli hřbety k sobě. Volné okraje jednoho zasuňte do mezer mezi hřbety druhého. Porovnejte, utáhněte a vznikne vám takové véčko. Do něj pak stejným způsobem vložte další dílek, aby výsledkem byla cik cak řada s celkem 40 dílky.

Spojení řady
Spojení řady (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jakmile budete mít první řadu hotovou, musíte ji na koncích spojit. Na jedné straně složené okraje rozložte. Přiložte k druhému konci a provlékněte. Pak přehněte a zasuňte dovnitř. Stejně tak to proveďte s druhým volným okrajem. Pomoci si při tomto úkonu můžete třeba pinzetou s dlouhými zobáčky.

Sešití pruhů
Sešití pruhů (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jakmile vytvoříte potřebný počet pruhů, můžete se pustit do jejich sešívání. Budete k tomu potřebovat nit, která neřeže, tedy ideálně bavlnku. K sešití použijte jakoukoli velkou jehlu, může být i speciální plochá (plastová). Dva pruhy sesaďte tak, aby trojúhelníčky seděly hezky na sebe, a prošijte skrz otvory v dílcích k sobě.

Všití zipu a sešití dna kabelky
Všití zipu a sešití dna kabelky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Do kabelky všijte také zip. Přijde do předposlední řady, aby nebyl vidět. Všijte ho stejným způsobem, jako jste sešívali pruhy k sobě, použijte ale klasickou jehlu. Pak přišijte ještě poslední řadu. Zbývá ještě sešít dno. Začněte nejlépe od středu. Skládejte dílky k sobě a sešívejte zase skrz otvory v dílcích cik cak.

Na konci dílek zahněte dovnitř, aby se vytvořil hezký roh. A máte hotovo.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Vyrobte si něžné papírové květy:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 14. 5. 2022, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.