reklama

Jak si užít zamilovaný měsíc květen

Také sdílíte rčení, že první máj, lásky čas? A přesně v takovém duchu se nese i celý měsíc květen, kdy rozkvetlá příroda navodí tu pravou romantickou atmosféru. Připravte se na měsíc zamilovaných a oživte šatník barvami, nechte rozkvést balkon nebo dokončete jarní úklid... Na co byste se měli letos v květnu vrhnout?

i (Zdroj: Vileda)
Přivítejte květen velkým jarním úklidem (Zdroj: Vileda)

Uberte černou barvu

Černá je prostě klasikou! Všichni ji máme ve skříni a málokdo z nás na ni dá dopustit. Rozhodně netvrdíme, že se v květnu máte zbavit všeho černého a přestat nejtemnější barvu nosit. Zkuste ji ale trošku obměnit a přidejte šatníku trochu optimismu. Pastelové barvy vás zjemní, uberou pár let, a ještě zlepší náladu. Sáhněte například po baby růžové, modré, žluté nebo třeba fialové. Všechny lze skvěle kombinovat s bílou, takže se nemusíte bát, stačí jenom vybrat odstín, ve kterém se budete cítit dobře.

V teplých dnech dbejte především na kvalitu látky, jenž vás zachrání například od nevzhledných propocených fleků na oblečení. „Správné jsou prodyšné materiály, které vám pomohou se cítit i v letním parnu komfortně. Ideální je kvalitní bavlna nebo vlna s jemnou gramáží látky, viskóza, hedvábí a len. Proto se nebojte do hezké halenky investovat, budete se cítit o mnoho sebevědoměji,“ říká na svém webu stylistka Lenka Zelenohorská.

Přivítejte jaro v barevném a veselém oblečení
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Přivítejte jaro v barevném a veselém oblečení

Radost za oknem a na balkoně

Útulný domov tvoří v první řadě květiny. A to nejenom ty v interiéru, ale i za oknem nebo na balkoně. Není nic hezčího než vracet se domů a zvenku vidět barevnou a rozkvetlou zahrádku. Pokud ale toužíte po rozkvetlém exteriéru, musíte správně vybírat. Zdaleka ne všechny květiny zvládnou tolik slunce a tepla. Balkonům či oknům už dávno nevévodí pouze muškáty, ideálními venkovními parťáky mohou být například afrikány, vějířovka, kasmatec, petúnie, ale třeba i růže. Ať už vyberete jakékoliv rostliny, věřte, že vám budou dělat radost.

Květiny na oknech vám zlepší náladu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Květiny na oknech vám zlepší náladu

Čistý domov bez stresu

Stresovat bychom se v nejlepším případě neměli nikdy, pro měsíc lásky to platí dvojnásob! Pocit klidu a pohody nám zaručeně přináší čistý a útulný domov, problém ovšem nastává, když nás stresuje úklid samotný, neustále se do něj přemlouváme a mnohdy ho odkládáme. Nutně nemusí být takovým zlem, stačí si jej trochu zpříjemnit.

Pusťte si dobou hudbu, oblíbený podcast nebo si poslechněte audio knihu. Když si navíc vezmete pomocníky, kteří ušetří čas i práci, budete ho mít hotový raz dva. Například plochý mop se šlapacím pedálem vás zbaví zdlouhavého ždímání a vy tak vytřete rychle a efektivně.

Radost z čistého domova přinese i elektrický mop, v jednom kroku totiž vysaje, vytře a zároveň podlahu vysuší. „Zbavíte se veškerých nečistot včetně drobků, prachu nebo tekutin, a to na všech tvrdých površích jako je dřevo, dlaždice nebo laminát. Navíc ušetříte až 80 % vody v porovnání s běžným kbelíkem a mopem,“ vysvětluje Jiří Krechler, zástupce značky úklidového náčiní.

Grilovací sezona pomalu startuje

S přicházejícím létem se neodmyslitelně blíží i grilovací sezona. Pokud se chcete před svými přáteli skutečně blýsknout, měli byste se dobře připravit. Maso si proto předem naložte do marinády a nechte do druhého dne odpočinout v lednici. Stejně tak si můžete připravit zeleninový salát, který si hosté naberou k masu podle potřeby.

Připravte se na grilovací sezónu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Připravte se na grilovací sezónu

Zahradní grilovačka se neobejde bez kvalitního grilu a taky doplňků, které vám přípravu a následný úklid značně ulehčí. Mějte po ruce otáčecí kleště, papírové tácky a kelímky. Ty mohou být např. kompostovatelné, následně se tak rozloží a vy se díky nim vyhnete umývání nádobí. Čím odstartujete měsíc zamilovaných? Obměnou šatníku, květinami, rychlým a efektivním úklidem nebo posezením s přáteli?

Zdroj informací: Vileda

Nazanedbávejte ani úklid zahrady:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 14. 5. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.