reklama

Veselé Vánoce: Jednoduché dekorace pro radost dětí i dospělých

Malé nahlédnutí do kalendáře napovídá, že už je pomalu čas, myslet na finále. Vánoce už jsou vážně za dveřmi! Zkuste pro letošní rok vynechat velký úklid, a připravte si raději krásné dekorace v rustikálním stylu, ze kterých budete mít radost vy i vaše rodina.

Místo skleněných ozdob, srdce z plsti

Zvláště pokud máte doma malé děti, oceníte fakt, že se tato srdíčka nikdy nerozbijí. Můžete je pověsit na stromek nebo na adventní věnec. Ručně vyšívaná srdíčka z barevných plstí zvládne jistě každá, i začínající švadlenka. Není to nic těžkého, chce to jen spoustu trpělivosti.

Srdce z plsti
Srdce z plsti (Zdroj: Petra Hajská)

Snadné zdobení perníku

Perník nesmí chybět snad na žádném vánočním stole. Pokud zvolíte jednoduché tečkované zdobení, rády vám pomohou i menší děti a perníčky budou hotové raz dva.

Zdobení perníku
Zdobení perníku (Zdroj: Petra Hajská)

Oblíbené šišky

Borových šišek se povaluje v lese většinou dost a dost… Stačí je jen nasbírat, usušit, aby se krásně otevřely a pak už jen zdobit a zdobit. Některé můžete natřít bílou barvou, která šiškám báječně sluší. Použít můžete obyčejný balakryl nebo akrylovou barvu na dekorace.

Oblíbené šišky
Oblíbené šišky (Zdroj: Petra Hajská)

Vlnitý karton

Další materiál, se kterým se vám bude snadno pracovat. Úzké proužky, vyšité pár křížky, nalepte tavnou pistolí okolo čajových svíček nebo polepte různé plechovky. Jak hodně netradiční zdobení můžete použít kuličky polystyrenu.

Vlnitý karton
Vlnitý karton (Zdroj: Petra Hajská)

Barvy na textil

Veselé sobíky nakreslete na prostírání, kapsičky na příbory nebo na kus plsti, kterou polepíte obyčejnou plechovku. A originální obal na květináč je na světě!

Malba na textil
Malba na textil (Zdroj: Petra Hajská)

Borové větvičky

Chystáte se ještě do lesa na šišky? Nezapomeňte si nasbírat i suché borové větvičky. S těmi se dají vytvářet hotová kouzla! Stačí je třeba natřít na bílo a svázat do tvaru hvězdiček, nebo je použijte na zamaskování florexu – zelené kostky, do které se vpichují živé květiny.

Borové větvičky
Borové větvičky (Zdroj: Petra Hajská)

Včasné přípravy

Louskání ořechů na vánoční pečení nepatří k oblíbeným činnostem. Ovšem když si k němu rozsvítíte svíčky a pustíte příjemnou hudbu, uvidíte, že se vám bude hned louskat lépe. Zajímavý nápad, vyšívaná cedulka s nápisem, udělal z obyčejného košíku s ořechy báječnou vánoční dekoraci. Cedulku můžete vyšít křížkovým stehem, který patří mezi ty nejjednodušší. Chce to jenom pečlivě spočítat čtverečky na předloze.

Ořechy jako dekorace
Ořechy jako dekorace (Zdroj: Petra Hajská)

Pozvání ke stolu

Z borových větviček můžete vyrobit i krásné jmenovky na štědrovečerní stůl. Svažte k sobě dva klacíky drátkem a vložte mezi ně kartičku se jménem strávníka.

Pozvání ke stolu
Pozvání ke stolu (Zdroj: Petra Hajská)

Publikováno: 18. 12. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce