Do medové sezony vplouvá květový luční med. Potěší všechny příznivce kvalitních výrobků tuzemských včelařů. Včely totiž pro tento typ květového medu sbírají nektar různorodých bylin, které rostou na místních lukách a polích. Jejich unikátní směs zaručuje přítomnost celé plejády tělu prospěšných látek, a to navíc ryze přírodního původu.
Léčivá síla lučních bylin a český květový med
Český květový luční med zároveň splňuje ty nejvyšší kvalitativní standardy, neboť stejně jako všechny produkty spol. Medokomerc prochází nezávislou třístupňovou kontrolou s využitím přísných laboratorních testů. Ty zajistí maximální kvalitu nabaleného medu.
U květového lučního medu, na rozdíl např. od medovicového, je více hroznového cukru (takzvané glukózy), která způsobuje rychlejší krystalizaci. Ta ovšem v žádném případě není na škodu. Med si zachovává kvalitu, barvu i vynikající chuť, pouze se mění jeho konzistence. Med obsahuje pouze jednoduché cukry, které jsou vhodné nejen pro děti a aktivní jedince.
Standardní půlkilogramové balení hojně využijí všichni členové domácnosti. Květový luční med nabízí ideální poměr chuti, kvality a zdraví prospěšných benefitů – zkrátka vše, co od výtečného českého medu očekáváte.
Blíží se Světový den včel, prozradíme vám 11 zajímavosti o včelách a medu
20. května si budeme opět připomínat Světový den včel. Jsou to vyloženě obdivuhodná a pracovitá stvoření – ne nadarmo se říká: „Je pilný jako včelka!“ O důležitosti tohoto inteligentního a pro přírodu a člověka nepostradatelného hmyzu se toho už napsalo a řeklo hodně, ale přesto pro vás máme 11 různých zajímavostí ze světa medu a včel, o kterých jste možná neslyšeli…
„Včely jsou obdivuhodné, jsou jediným hmyzem, který produkuje potravu vhodnou pro člověka, vzácný med. A jsou samozřejmě významnými opylovači, bez nichž by příroda nemohla existovat,“ říká Milan Špaček, a moc dobře ví, o čem mluví. Je totiž bývalý včelař a med zpracovává přes dvacet let, o včelách tak ví doslova vše.
Včely jsou sice malé, ale jsou hodně šikovné a především pracovité. Jejich tělíčka jsou už od vylíhnutí připravena na velkou zátěž, kterou sběr pylu obnáší. Po přečtení níže uvedených informací možná k těmto nebývalým pracantům pocítíte ještě větší úctu:
- Včela létá rychlostí 29 km za hodinu.
- Včelka mávne křídly 200krát za vteřinu, tato nebývalá rychlost vytváří bručení, které slyšíme.
- Za jedinou minutu navštíví přibližně 10 květů.
- Život včely trvá pouhých 6 týdnů.
- Dělnice při sběru nalétají více než 57 000 km.
- Jedna včela vyprodukuje za svůj život přibližně 9 g medu.
- K nasbírání 0,5 kg medu pracuje zhruba 556 včel celý svůj život.
- Češi jsou národ včelařů, v Evropě jsme ve včelaření na třetím místě. Čerstvé včelařské statistiky říkají, že v roce 2019 u nás 778 300 včelstev chovalo 62 480 včelařů. Zatímco počet včelařů od roku 2018 vzrostl o 240, včelstev je ale takřka stejný počet.
- Med slouží lidstvu ke slazení přes 150 milionů let, je zdravější alternativou než rafinovaný cukr.
- Med je zdravý a podporuje imunitu. Obsahuje mnohé vitaminy, minerální látky, stopové prvky, enzymy, koenzymy, flavonidy, antioxidanty a další bioaktivní látky
„Češi snědí kilogram medu na osobu, což vychází na jednu kávovou lžičku za týden. To není mnoho, pokud jsou známá fakta o jeho blahodárném účinku na zdraví,“ posteskne si Milan Špaček.
Zdroj informací: Medokomerc
Vyrobte si účinný medový krém:
Publikováno: 16. 5. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce