reklama

Kvalitní a pestrá strava pro psy je základem dobrého zdraví

Kvalitní a pestrá strava bez chemie je základem zdraví našich mazlíčků. Tím se už od svého počátku řídí česká firma Yoggies, která vyvinula zdravé krmivo pro psy. Je nejen chutné, ale pomáhá i při zdravotních potížích. Cesta k těmto produktům začala u léčby štěněte Roxyho, který se otrávil při procházce v lese.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Kvalitní strava je základem dobrého zdraví každého psa (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Zdraví začíná v misce

Rozdíl mezi granulemi vyráběnými extrudováním za horka a granulemi šetrně lisovanými za studena je velký. Protože zdraví psů ovlivňuje nejvíce strava, klade firma Yoggies důraz na šetrnou výrobu krmiva přírodní cestou - lisováním za studena. Krmivo pro psy navíc obsahuje bioaktivní živiny, zachovává si příjemnou chuť a vůni a neobsahuje žádnou chemii, obilí ani sóju.

Co je B.A.R.F.

Protože nejlepší stravou pro psa a jeho trávení je syrová strava, vyvinuli a sestavili ve firmě (společně s odborníky) vyvážené krmivo pro psy. Jedná se o takzvaný B.A.R.F.,  granule sušené, mleté a lisované za studena, a navíc za použití surovin, které jsou ve správném poměru. To vše bez vysokých teplot a hlavně bez chemie, která zvířatům škodí - stejně jako lidem.

BARF představuje pro psy přirozenou a zdravou výživu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
BARF představuje pro psy přirozenou a zdravou výživu

Náš první jogurt pro psy

Nový psí jogurt, který pomohl Roxymu k uzdravení, vznikal dva měsíce. Zbavil ho zažívacích potíží, zejména průjmů, zvracení a plynatosti, obnovil jeho imunitu. Pouze jogurt ale pro uzdravení nestačí a extrudované granule při trávicích potížích nejsou řešením. Optimální dávky Yoggies jogurtů bez laktózy pomáhají doplnit živočišné bílkoviny, vitamíny a vápník, a tak se hodí například pro březí feny.

Doporučené krmivo pro aktivní psy

Pro středně velká plemena, která jsou aktivní a mají dostatek pohybu, jsou vhodné Yoggies granule lisované za studena s kuřecím a hovězím masem. Pro psy s vysokou aktivitou, se kterými chodí páníčkové například na cvičiště, jsou ideální Yoggies Active s kachnou a jelenem.

Pestrost stravy

Chcete-li zachovat pejskovi pestrou stravu, můžete ji obohatit výživnými konzervami, například zvěřinovou nebo kachní s jablky a brusinkami, případně jakýmkoli kompletním vařeným menu. Tuto doplňkovou stravu lze pejskovi podávat jako svačinku mezi hlavním krmením. Jako odměnu můžete zvolit Yoggies sušené maso, které lze nakrájet na malé kousky, nebo originální piškoty Yoggies. A nezapomeňte, že pamlsky je dobré pejskovi občas obměňovat.

Kvalitní a pestrá strava bez chemie přispívá zdravému vývoji zvířat
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Kvalitní a pestrá strava bez chemie přispívá zdravému vývoji zvířat

Kalkulačka pro výpočet dávky granulí

Množství stravy optimální pro vašeho psa si můžete zjistit na stránkách. Najdete zde kalkulačku, která spočítá základní doporučenou krmnou dávku pro pejska (doporučovanou odborníky). Pokud ho krmíte syrovou stravou, použijte kalkulačku Yoggies B.A.R.F.  a nezapomeňte, že je nutné zohlednit individuální potřeby psa, jeho věk a aktivitu. Současně je nutné myslet i na to, aby kromě správné a vyvážené stravy měl váš mazlíček stále k dispozici čerstvou vodu, zejména v horkých letních dnech.

Kvalitní české granule s probiotiky a výživné konzervy pro psy jsou bez chemie
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Kvalitní české granule s probiotiky a výživné konzervy pro psy jsou bez chemie

Několik rad nakonec

Pokud si nevíte rady, jak sestavit pro vašeho psa pestrý jídelníček, spočítejte si krmnou dávku podle výše uvedené kalkulačky. Pamatujte na to, že vypočtená krmná dávka pro psa je orientační. Velmi záleží i na tom, v jaké kondici je váš pes a zda je aktivní. Podle toho pak můžete krmné dávky snižovat nebo zvyšovat. 

Zdroj: pořad Receptář prima nápadů; yoggies.cz

Publikováno: 20. 4. 2022, Autor: Běla Nedorostová, Profil autora: Běla Nedorostová