reklama

Díky inspiracím na jarní dekorace i účesy může jaro přijít až k vám domů

Probuďte v sobě kreativního ducha a vytvořte si například originální jarní a velikonoční věnec, který rozzáří váš domov. Je to jednoduché. A pokud vám z tvoření zůstanou nějaké květiny, směle si s nimi ozdobte svůj účes, vždyť jaro je tady! Načerpat inspiraci na tvoření originálních dekorací můžete také o víkendech od pátku 1. dubna do neděle 17. dubna v Metropoli Zličín.

i (Zdroj: Metropole Zličín)
Přivítejte jaro stylově s jarními dekoracemi i účesem (Zdroj: Metropole Zličín)

Jarní věnce

Jarní dekorace jsou krásným doplňkem každého interiéru. Správně vybrané barvy rozsvítí váš útulný domov a květiny provoní již tak sluncem zalité ráno. Jeho výroba je snadná a můžete do ní zapojit i děti. A jak na to?

Základem každého věnce je korpus, ten můžete koupit buď slaměný, proutěný nebo z polystyrenu. Ti šikovnější z vás si ho mohou vyrobit sami například z březových větviček. Připravte si také tavnou pistoli – ta vám práci značně ulehčí, navíc lepidlo je průhledné, a tak nebude na dekoracích vidět.  Rozmyslete si, do jakých barev jej budete ladit.

Základem každého věnce je korpus a dekorace dle vlastního výběru
i (Zdroj: Metropole Zličín)
Základem každého věnce je korpus a dekorace dle vlastního výběru

K jaru patří svěží a veselé barvy, skvěle se hodí například kombinace žluté se zelenou, nebo jejich pastelové tóny. Při tvorbě se snažte používat hlavně přírodní materiály, které nasbíráte například během procházky kvetoucí jarní přírodou. Ty i další dekorace, připevníte k věnci snadno tavnou pistolí. Zapojit můžete i děti, nechte je vystříhat jarní motivy z barevného papíru. Svůj věnec můžete dále zdobit barevnými stužkami, skořápky vajec, peříčky nebo jarními květinami.

Věnec můžete zdobit barevnými stužkami, skořápkami vajec, peříčky nebo jarními květinami
Věnec můžete zdobit barevnými stužkami, skořápkami vajec, peříčky nebo jarními květinami (Zdroj: Metropole Zličín)
Při tvorbě se snažte používat hlavně přírodní materiály
Při tvorbě se snažte používat hlavně přírodní materiály (Zdroj: Metropole Zličín)

Právě zdobené věnce skvěle poslouží i jako velikonoční dekorace. Stačí dodržet tento postup a přidat velikonoční motivy jako třeba vajíčka, kuřátka či zajíčky. Hotovým věncem si můžete ozdobit jídelní stůl nebo ho zavěsit na vchodové dveře svého domu.

Jarní účesy

Probudit v sobě jarní náladu můžete i prostřednictvím svého účesu. Že nevíte jak? Jednoduše! Nebojte se experimentovat a vytvořte si na hlavě ideálně zaplétaný účes – copánky, drdoly postačí ale i klasický culík. Pak už je to jednoduché, připravte si jarní květiny (mohou být živé i umělé) a těm ustřihněte stonek – nechte si jen okvětní část s asi dvou centimetrovým stonkem.

Fantazii a kreativitě se meze nekladou, nezapomeňte ale volit barvy květin tak, aby ladily s vašim denním outfitem. Květy pak už jen stačí naaranžovat do připraveného účesu a upevnit je vlásenkou. Díky této květinové aplikaci, se stane i obyčejný účes, jako je culík, zcela originálním a uvidíte, že vám květiny ve vlasech zlepší náladu i celý den.

Probudit v sobě jarní náladu můžete i prostřednictvím svého účesu
Probudit v sobě jarní náladu můžete i prostřednictvím svého účesu (Zdroj: Metropole Zličín)
Nebojte se experimentovat a vytvořte si na hlavě ideálně zaplétaný účes
Nebojte se experimentovat a vytvořte si na hlavě ideálně zaplétaný účes (Zdroj: Metropole Zličín)

Inspirace v Metropoli Zličín

Pokud by vám chyběla v jarním tvoření inspirace, vydejte se ji načerpat do Metropole Zličín. Těšit se můžete na rozmanité kreativní workshopy jako je zaplétání květin do vlasů, tvorba jarních a velikonočních dekorativních věnců, výroba tradičních pomlázek, malování na sádru, vajíček a zajíčků i na soutěže o dárkové vouchery v hodnotě 1 000 Kč. Pro členy věrnostního klubu je vstup zdarma, možné je se také jednoduše zaregistrovat přímo na místě.

Svěží jarní atmosféru navodí tematické dekorace a květinová stěna
Svěží jarní atmosféru navodí tematické dekorace a květinová stěna (Zdroj: Metropole Zličín)
Přivítejte jaro v metropoli Praha Zličín
Přivítejte jaro v metropoli Praha Zličín (Zdroj: Metropole Zličín)

Svěží jarní atmosféru navodí tematické dekorace a květinová stěna, chybět nebudou ani velikonoční trhy. Dejte průchod své fantazii i kreativnímu duchu, navštivte o dubnových víkendech Metropoli Zličín a užijte si víkendy plné svěží hravé jarní inspirace s celou rodinou.

Zdroj informací: jarovmetropoli.cz

Vyrobte si velikonoční aranžmá:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 13. 4. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce