reklama

Tipy na snadný jarní úklid, který zbaví váš domov odolné špíny i nepořádku po zvířatech

Jarní úklid se blíží a vy nevíte, jak se zbavit odolných skvrn a nepořádku po domácích mazlíčcích? A také vás polévá pot při představě, jak trávíte slunečný víkend šůrováním celého domu či bytu, místo abyste podnikli zábavný výlet se svými přáteli či rodinou, nebo si po náročném týdnu dopřáli zasloužený relax? Nechte se inspirovat našimi tipy, které vám pomohou se snadným a rychlým úklidem.

i (Zdroj: BISSELL)
Příroda i domácnost po zimě potřebují probudit, začněte s jarním úklidem (Zdroj: BISSELL)

Zorganizujte si to

Víte, že se blíží volno, ve kterém budete mít čas na hloubkový úklid? Vezměte si nejdříve do ruky tužku a papír a úklid si naplánujte. Ačkoliv to může znít komicky, uvidíte, že organizace a plánování je pro efektivní úklid velmi dobrým pomocníkem. Zkuste svůj byt či dům rozdělit na několik segmentů a ke každému si napište, co je v něm potřeba udělat.

V koupelně je nutné vyčistit spáry a dlaždice, v dětském pokoji zase roztřídit oblečení a probrat to, z kterého děti přes zimu vyrostly? Sepište si ke každé místnosti samostatný „To do list“ a postupujte podle něj. Plán vám navíc pomůže vyčlenit si čas i na jiné aktivity – například na zábavné odpoledne s dětmi, sraz s kamarádkou anebo sportování v přírodě. Jarní úklid si můžete podle segmentů rozdělit i do více dní a nestane se vám, že úmorným úklidem zabijete celý slunečný víkend, na který jste se tak těšili.

Jarní úklid si můžete podle segmentů rozdělit i do více dní
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Jarní úklid si můžete podle segmentů rozdělit i do více dní

Zapojte do úklidu i ostatní

Znáte to – čím více lidí v domácnosti, tím větší a častější nepořádek. Pokud nebydlíte sami, zapojte do jarního úklidu i ostatní členy domácnosti. Pokud máte doma malé děti, udělejte z úklidu rodinnou hru a naplánujte, jak se všichni po úklidu odměníte. Uklízení domácnosti už opravdu není jen doménou žen – hospodyněk, ale uklízet by měl v rodině každý tak, jak sám zvládne.

Řada žen však stále žije v představě, že pečovat o domácnost musí jen ona sama. Opusťte tento přežitý stereotyp z dob našich babiček a nebojte si říct doma o pomoc. Čím častěji budete ostatní členy domácnosti do úklidu zapojovat, tím samozřejmější a automatické pro ně uklízení bude.

Uklízení domácnosti není jen doménou žen, uklízet by měl v rodině každý
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Uklízení domácnosti není jen doménou žen, uklízet by měl v rodině každý

Pořiďte si výkonný a multifunkční vysavač

V dnešní době najdete na trhu téměř nepřeberné množství mopů, čističů skvrn, vysavačů a dalších moderních přístrojů, jejichž cílem je vám úklid co nejvíce usnadnit a urychlit. Vzrůstá zájem spotřebitelů nejen o robotické vysavače, které vysají domácnost za vás, ale i o multifunkční přístroje, které disponují několika úklidovými funkcemi. Skvělým pomocníkem je výkonný multifunkční vysavač, který si poradí nejen s odolnými skvrnami, ale i chlupy po mazlíčcích. Většinou ho poznáte podle toho, že v názvu obsahuje slovo „Pet“, tedy domácí mazlíček.

Takový vysavač zvládne nejen vysát, ale i vytřít a vysušit všechny druhy podlah. Ocení ho i majitelé koberců, ze kterých díky vysokému výkonu dokáže odstranit všechny chlupy po domácích mazlíčcích a nezalekne se ani zaschlých skvrn. Díky multifunkčnímu vysavači tedy v jednom čase zvládnete nejen vysát, ale i kvalitně vytřít. Na rozdíl od běžného vytírání mopem a kbelíkem budete mít vytřeno vždy čerstvou vodou, a to díky oddělenému systému zvlášť na čistou a špinavou vodu.

Multifunkční vysavače BISSELL si posvítí na všechny stopy nejen po domácích mazlíčcích
i (Zdroj: BISSELL)
Multifunkční vysavače BISSELL si posvítí na všechny stopy nejen po domácích mazlíčcích

Jak sami víte, uklízet chlupy po domácích mazlíčcích je někdy testování naší trpělivosti, zvlášť, když se v rodině nachází ještě malé děti, které neustále lezou po podlaze. Multifunkční vysavač se postará o to, aby byla podlaha dokonale čistá a zbavená všech zvířecích chlupů. Mimo to se prodávají i bezpečné a přírodní čistící roztoky, které se nalijí do vysavače a které zanechají váš domov svěží a zbavený nežádoucích odérů po domácích mazlíčcích.

Zdroj informací: BISSELL

Dopřejte jarní úklid i vaší zahradě:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 12. 4. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce