reklama

Kam na výlet: Užijte si po čertech skvělý víkend

Mikuláš, anděl a spousta malých i větších čertíků na vás čeká na mnoha místech, po celý nadcházející víkend. Vychutnejte si s dětmi v mírném předstihu mikulášskou atmosféru!

Čertovský rej v Zoo Děčín

2. prosince 2017 (14:00 - 16:00)

Tradiční mikulášská nadílka pod názvem Čertovský rej v zoo čeká návštěvníky již tuto sobotu. Děti se mohou těšit na cestu peklem plnou pekelných bytostí, které je zasvětí do čertovského řemesla. Naučí děti například chodit do sklepa pro uhlí a přikládat pod kotel, pilovat čertovské kopyto, vymetat komín, tancovat s čertovou nevěstou, vybírat blechy z kožichu a zváží dětské hříchy na pekelných vahách. Kdo splní všechny úkoly, ten se může těšit nejen na dáreček od Mikuláše, ale také na buřtíka, kterého si opeče na pekelném ohni.

Čertovský rej
Čertovský rej (Zdroj: ZOO Děčín)

Mikulášská Radyně - čerti a Mikuláš na hradě

2. prosince 2017 (13:00 – 16:00)

Zažijte pekelný rej na hradě Radyni! Čeká vás návštěva pekla, setkání s čerty i samotným Luciferem, pro odvážné děti budou připraveny ďábelské soutěžní úkoly. Těšit se můžete i na setkání se svatým Mikulášem a andělem, kteří budou mít pro děti připravený balíček dobrot. Hlavní scéna se uskuteční dvakrát a to od 14:00 a od 15:30 uvnitř hradu. Začátek bude v režii pekelníků, poté sestoupí z nebes svatý Mikuláš s andělem a rozdají dětem balíčky.

Teplý čaj a mikulášské tvoření v Centru služeb pro turisty zdarma.

Čerti a čertice ze Starohradských pohádek

2. - 3. prosince 2017 (10:00 - 17:00)

O víkendu bude pro děti i dospělé připraven bohatý program na hradě a zámku Staré Hrady. Těšte se třeba na čtení z Velké knihy hříchů, ochutnávku čertovské medoviny a pekelně dobrých bonbónů nebo pekelné překvapení pro děti i dospělé! Pekelná překvapení, zábava a hry s čerty pro děti i dospělé po celý den. S opravdovým čertem, čerticí nebo veselou princeznou pak můžete navštívit starohradské peklo v Zámeckém pohádkovém sklepení. Tam zjistíte, kdo je to vlastně čertenice, jak vypadá čertí domácnost, kdo spravuje čertovské komíny, kde se čertíci učí čarovat a kdo ve skutečnosti peklu vládne. Kromě čertů a čertíků tu na vás čekají i draci, obři, vodníci, víly, skřítkové a spousta dalších pohádkových kamarádů.

Čerti a čertice ze Starohradských pohádek
Čerti a čertice ze Starohradských pohádek (Zdroj: Staré hrady)

Mikulášská jízda historickým vlakem z Letohradu

2. prosince 2017

I letos můžete v Pardubickém kraji oslavit Mikuláše na kolejích. Mikulášské jízdy mají v Pardubickém kraji velmi dlouhou tradici. Vždyť letos vyjede mikulášský vlak z Letohradu do Dolní Lipky a zpět už po devětadvacáté. Stane se tak v sobotu 2. prosince v 10:20 h, kdy se Mikuláš s andělem a čerty vydá na cestu z Letohradu v soupravě tažené lokomotivou 423.009. Po hodině jízdy vlak dorazí do Dolní Lipky, odkud se bude vracet v 11.50 zpět do Letohradu.

Mikulášská jízda historickým vlakem
Mikulášská jízda historickým vlakem (Zdroj: Letohrad)

Nebíčko a peklíčko na Rabí

2. prosince 2017 (12:00 - 16:00)

Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání.

Můžete si přinést vlastní mikulášskou nadílku pro své děti. Předává se u vstupu andělům, kteří ji doručí vašim dětem během akce. Rezervace není nutná!

Nebíčko a peklíčko
Nebíčko a peklíčko (Zdroj: Hrad Rabí)

Mikulášký den na zámku Skalice

2. prosince 2017 (15:00 - 18:00)
Publikováno: 27. 11. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce