reklama

Přivolejte do interiéru atmosféru svěžesti a optimismu přírodními vzory na tapetách

Nechte zdi rozkvést pomocí tapet a dodejte stěnám trendy vzhled. Křehká krása květin či jemná síla bylin a stromů vás nabije energií pokaždé, když vstoupíte do místnosti. Pobyt v přírodě působí blahodárně na zdraví i na duši, obzvláště po náročné zimě. Tapety s přírodním motivem vám přinesou kousek přírody až domů.

i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Přírodní vzory na tapetách vnesou do vašeho bytu kousek přírody (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Láká vás zajímavý dekor na zdech a rádi byste si dopřáli více zeleně a přírody? Vsaďte na originální vzhled vliesových tapet a fototapet s různými vzory ve znamení květin, bylin nebo stromů. Dodají prostoru příjemný pocit klidu a odvedou vaši pozornost daleko od stresu a napětí, které vás mohou unavovat.

Pro odvážné povahy se nabízí nepřehlédnutelné stylizované dekory džungle
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Pro odvážné povahy se nabízí nepřehlédnutelné stylizované dekory džungle

Originální a výrazné

Pro odvážné povahy se nabízí nepřehlédnutelné stylizované dekory džungle nejen v metalických kresbách, na výrazném pozadí sytých barev, výjevy exotických hájů nebo motivy asijských hor v orientálním stylu.

Tento trend je v současnosti nesmírně oblíbený zejména u příznivců eklektického stylu a dovede na sebe dokonale strhnout veškerou pozornost, i coby solitér na jediné zdi. Výraznost těchto vzorů je však podmíněna velmi důmyslným laděním zbytku interiéru. Zde, více než kdy jindy, platí, že méně znamená více.

Tradiční kombinace svěže zelených listů rostlin na decentním podkladu potěší zastánce klasického stylu
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Tradiční kombinace svěže zelených listů rostlin na decentním podkladu potěší zastánce klasického stylu

Zelená uklidňuje

Tradiční kombinace svěže zelených listů rostlin na decentním podkladu potěší zastánce klasického stylu. Hodí se do téměř všech prostor – působí jemně, ale zároveň dostatečně výrazně. Nechá vyniknout zařízení interiéru a lze ji stylově kombinovat s vhodně zvolenou barvou na okolitých zdech. Při vytapetování celé místnosti však může opticky zmenšovat prostor a vyvolávat dojem stísněnosti.

Při vytapetování celé místnosti můžete opticky zmenšit prostor
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Při vytapetování celé místnosti můžete opticky zmenšit prostor

Romantické květiny

Zdi plné rozkvetlých růží, pivoněk či jemných fialek vykouzlí tu pravou romantickou náladu. Záleží jen na vás, jestli zvolíte výrazný dekor s velkými obrazci a sytými barvami, jež umí upoutat i samostatně na menší ploše, nebo se necháte okouzlit něžným střízlivějším pojetím, které bude vhodné i k využití do celé místnosti. Motivy rozkvetlých květů ale potřebují poněkud bližší specifikace prostor. Vyniknou například v dámské či dívčí ložnici nebo pracovně, obývacím pokoji nebo prostornější předsíni. Skvěle se vynímají i nápadité fototapety s touto tematikou.

Zdi plné rozkvetlých růží vykouzlí tu pravou romantickou náladu
Zdi plné rozkvetlých růží vykouzlí tu pravou romantickou náladu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Motivy rozkvetlých květů ale potřebují poněkud bližší specifikace prostor
Motivy rozkvetlých květů ale potřebují poněkud bližší specifikace prostor (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Pro milovníky minimalismu

Jednoduchý styl, minimum barev, ale přesto zajímavé a zároveň nijak rušivé – to jsou vzory tapet, které si podmaní vyznavače minimalismu nebo také klasiky. Jednobarevné motivy sázející na dokonalou symetrii na jednolitém podkladu.

Působí jako sofistikovaný doplněk, který dovolí vyniknout nábytku, podtrhne geometrii interiéru, a přitom je nadčasový i trendy. Těmto požadavkům skvěle dostojí například metalická kresba na neutrálním pozadí nebo jednoduché zobrazení stromů ve světlém provedení.

Výraznost těchto vzorů je podmíněna velmi důmyslným laděním zbytku interiéru
Výraznost těchto vzorů je podmíněna velmi důmyslným laděním zbytku interiéru (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Manipulace s vliesovými tapetami je velmi jednoduchá
Manipulace s vliesovými tapetami je velmi jednoduchá (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Pár tipů pro instalaci vliesových tapet

Jedná se o vůbec nejoblíbenější druh tapet – zejména pro jejich skvělé vlastnosti – prodyšnost, odolnost, stálobarevnost, částečná omyvatelnost a zajištění tepelné i zvukové izolace. Navíc je manipulace s vliesovými tapetami velmi jednoduchá. Lepí se za sucha, lepidlo se tedy nanáší jen na stěnu. Když budete po nějakém čase chtít vzhled stěn změnit, strhnutí těchto tapet také moc práce nezabere. Odstraňují se rovněž za sucha, a protože jsou pevné, tak na zdi nezůstávají žádné zbytky.

Vliesové tapety lze lepit i na umakart, korek či lamino
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Vliesové tapety lze lepit i na umakart, korek či lamino

Lepidlo vybírejte podle druhu tapety a podkladu. Při jeho nanášení použijte speciální tapetový váleček, držte se návodu a dodržujte dobu nasáknutí. Tapety lepte od shora dolů a těsně vedle sebe. Vzniklé vzduchové bublinky vytlačujte od středu do stran. Přesné měření a precisnost při stříhání tapet se vyplatí. Využijte vodováhu a závěsnou olovnici. Vliesové tapety lze lepit i na umakart, korek či lamino. U těchto podkladů se používá disperzní tekuté lepidlo určené na nesavé povrchy.

Zdroj informací: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.

Publikováno: 29. 3. 2022, Autor: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce