reklama

Máte rádi černou? Nemusíte se jí vzdát ani v koupelně!

Někteří si myslí, že je černá příliš temná, a tak se jí v koupelně raději vyhýbají. Když se ale zakomponuje decentně, udělá velkou parádu a rozrazí leckterý stereotyp!

i (Zdroj: Dřevojas)
Zakomponujte do koupelny černou barvu (Zdroj: Dřevojas)

Síla černých detailů v koupelně

V koupelnách laděných do tmavších tónů, kde je světlo spíše nedostatkovým zbožím, může být například černý mat do místnosti zakomponován pomocí působivých doplňků ve formě úchytek,“ uvádí Ing. Petr Blažek z české společnosti vyrábějící koupelnový nábytek, který dále pokračuje: „Černé úchytky dovedou například v kombinaci s ultratenkým umyvadlem jemně podtrhnout koupelnové linie, ale také nábytku dodat ten správný šmrnc. A to jak v klasické variantě v kombinaci například s dřevodekorem, tak i ve formě praktických profilovaných úchytek, které splývají s prostorem mezi zásuvkou a čelem umyvadlové skříňky.“

Černé profilové úchytky na bílém povrchu nábytkové řady Aston vyniknou
i (Zdroj: Dřevojas)
Černé profilové úchytky na bílém povrchu nábytkové řady Aston vyniknou

Velmi stylově tak působí v i kombinaci s bílými dvířky. Opravdoví milovníci černého akcentu mohou svou koupelnu vybavit třeba i černými doplňky ve formě hygienických pomůcek, koše na prádlo, anebo stojanu na květinu… Naopak v případě bíle laděných koupelen vůbec nevadí, kdy se černá barva objeví na větších plochách!

„Prostorné koupelny s obkladem ve světlých odstínech si mohou dovolit použití černé barvy i ve větší míře, a to například na dvířkách koupelnového nábytku,“ uvádí Ing. Petr Blažek, který dále dodává: „V případě lesklého lakovaného nábytku dochází při procesu lakování zbavení nábytku elektrického náboje a efektivně tak eliminovat tvorbu otisků prstů a ulpívání prachu na povrchu, což je v černém provedení opravdu praktické. Takový nábytek má pak i díky světelným odleskům schopnost rozrazit bílou koupelnovou monotónnost.“  

Lakované skříňky v barvě antracitu řady COLOR vypadají elegantně
i (Zdroj: Dřevojas)
Lakované skříňky v barvě antracitu řady COLOR vypadají elegantně

Aby koupelna nebyla jen černobílá, oživit ji lze například doplňky v pastelových odstínech či, pro větší odvážlivce, křiklavějších barvách. Fantazii se meze nekladou!

Zdroj informací: Dřevojas

Podívejte se, jak na rekonstrukci koupelny:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 22. 3. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce