reklama

Přinášíme pár tipů pro jednoduchý úklid. Pomůže i kostka ledu!

Vedle, ale i místo velkých těžkých vysavačů, se v domácnostech zabydlují mnohem pohodlnější a skladné vysavače tyčové. Svoji službu odvedou i bez kabelů, a pokud mají výdrž a kvalitní příslušenství, tak si poradí se všemi úkoly, které pro nás přichystají členové rodiny i domácí mazlíčci. I tak možná přijde vhod pár triků, které vysávání ještě zjednoduší.

i (Zdroj: Gorenje)
Věděli jste, že vám kostky ledu pomohou při vysávání? (Zdroj: Gorenje)

Odshora dolů

Nic naplat, gravitace platí i pro prach a nečistoty. Proto nejdříve vysajte pavučiny na stropě a pomocí speciálního nástavce prach usazený na nábytku, obrazových rámech, zrcadlech, lampách a čalounění. Teprve pak se dejte do vysávání podlah, abyste nemuseli po chvíli začít znova. Nezapomeňte ani na plochy pod sedací soupravou. Lépe na prach uvidíte, když bude mít vysavač hubici s osvětlením. Můžete použít i hubici na čalounění, pokud máte pod sedačkou velmi málo místa a podlahová hubice se pod ni nevejde.

Do výšky i bez žebříku

Bezdrátové vysavače jsou často vlastně přístroj typu „2v1“  - dají se použít jako tyčový vysavač, nebo po vyjmutí hlavní jednotky i jako ruční vysavač. Motor přitom bývá většinou umístěný v těle ručního vysavače. Může se ale nacházet i v horní části spotřebiče. S těmito typy vysavačů se velmi dobře manipuluje. Ovládací prvky jsou umístěné na rukojeti, takže je máte v dosahu. Navíc je těžiště umístěné blízko ruky, a proto bez námahy dosáhnete i do větší výšky.

S bezdrátovými vysavači se dobře manipuluje a jsou dobře skladné
i (Zdroj: Gorenje)
S bezdrátovými vysavači se dobře manipuluje a jsou dobře skladné

Vlasy a srst na podlahovém kartáči

Pokud máte v domácnosti mazlíčky nebo slečny či dámy s dlouhými vlasy, podlahový kartáč často sám připomíná srstnaté zvířátko. Odstraňovat vlasy a chlupy není nic příjemného. Vezměte do ruky galanterní háček a během chvilky je hotovo. Některé vysavače ale nabízejí snadnější řešení. Tyčový vysavač má velmi výkonný turbokartáč s vlastním motorem. Po vysávání stačí jedním kliknutím vyjmout středovou část hubice a navinuté nečistoty jednoduše odstranit.

Co s vytlačenými místy v koberci?

Občas se rozhodnete pro změnu a posunete nábytek na nové místo. Ale ouha, najednou jsou vidět rýhy a důlky v místech, kde původně nábytek stával. Co s tím? Stačí na postižená místa položit kostky ledu. Jak bude postupně roztávat, kobercová vlákna se navlhčí a vyrovnají. Pak už stačí jen vlhkost setřít a důkladně koberec vysát.

Jsou vidět rýhy a důlky v místech, kde nábytek stál? Stačí na místa položit kostky ledu
i (Zdroj: Gorenje)
Jsou vidět rýhy a důlky v místech, kde nábytek stál? Stačí na místa položit kostky ledu

Štěrbiny a atypická místa

Nezapomeňte ani na štěrbiny – je pro ně určen speciální úzký štěrbinový nástavec. Hodí se pro štěrbiny v sedačce, mezi matracemi, úzká místa za skříní nebo ledničkou a jiná úzká a špatně přístupná místa. Ale co když je štěrbina tak úzká, že se nástavec marně snaží splnit vaše přání? Třeba odtoková drážka v okenním rámu? Pomůže rulička od toaletního papíru. Stačí ji zploštit, nasadit na nástavec, přidržet rukou a vytvořit potřebný podtlak.

Bezdrátové vysavače jsou často vlastně přístroj typu „2v1“
i (Zdroj: Gorenje)
Bezdrátové vysavače jsou často vlastně přístroj typu „2v1“

Zdroj informací: Gorenje

Přinášíme vám pár tipů na vychytaný úklid nejen na Vánoce:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 26. 2. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce