Infrasauna není prostorově náročná a pro domácí použití je přímo vymyšlená. Svým vzhledem se do interiéru hodí. Většinou jde o saunu se sedací lavicí pro dvě osoby. O teplo se starají infrapanely umístěné ve stěnách i podlaze. Její provoz je velmi úsporný. Je spočítáno, že jedno saunování nás vyjde na zhruba 7 korun! Infrasauna pracuje s nižší teplotou, kolem 60 stupňů, tělo prohřívá rychle a je možné v ní vydržet déle, kolem třiceti až čtyřiceti minut.
Infrasauna = jednoduchá stavebnice
Montáž je snadná a zvládne ji opravdu každý. Celá sauna váží kolem osmdesáti kilogramů. Tím, že je tělo sauny rozloženo do tří plochých beden, váha se rozloží a s jednotlivými krabicemi se dobře manipuluje. Ve dvou je snadno uneseme. Jejich velikost je taková, že se snadno vejdou i do výtahu. Všechny potřebné věci po montáž jsou v balení. Stavebnice infrasauny je skládačka a potřebujeme pouze imbus pro připevnění pantů na skleněné dveře. Ten je přiložen u pantů.
Je to korpus složený z připravených panelů, ty se vzájemně spojí. Mají po obvodu drážky a vystouplá pera, která do sebe přesně zapadnou. Je to podobné jako u palubek.
Vzájemně se pak spoje zajistí zavíracím kováním. Jsou to petličky podobné těm, které známe z dětských nebo kosmetických kufříků.
Jak postupovat při montáži infrasauny
1. krok: vybalíme jednotlivé části
Krabice nejprve položíme na dno dle označení a postupně je otevřeme a vybalíme jednotlivé části saunové kabinky. Jsou pečlivě balené a prokládané kartonem a měkkým mirelonem. V krabicích je uschován i návod na stavbu a údržbu sauny. Připravíme si stěnové panely a spodní panel umístíme na místo, kde bude saunová kabinka stát. Dáme ho kousek od stěny, abychom kolem něj měli manipulační prostor. Nezapomeneme na to, aby to byl blízko zásuvky. Pro provoz infrasauny stačí běžná domácí zásuvka.
2. krok: propojení kabelů
Do spodního panelu postupně nasadíme dřevěné stěnové panely. Před posledním dřevěným panelem vložíme spodní díl lavičky. Stěnovým panelem pak dokončíme půdorysný tvar U, který lavičku zajistí. V prostoru pod lavicí lavici jsou bezpečně uschovány spojovací kabely pro topná tělesa ve stěnách a podlaze a jejich kabelové spojky. V lavici je k nim při montáži pohodlný přístup.
3. krok: připevníme panel s displejem
Po propojení kabelů lavici uzavřeme vrchním sedacím dílem. Připevníme poslední dřevěný panel s dotykovým ovládacím displejem.
4. krok: připevníme skleněné dveře
Ke stěně s ovládacím panelem pak pomocí přiložených pantů s gelovými podložkami připevníme skleněné dveře. Na protilehlé hraně dveří, než jsou panty, je plastová lišta s magnetem. Ta nám dveře drží zavřené a doléhá na protější skleněný díl, kde je stejná lišta. Nakonec nasadíme boční skleněný díl a vršek celé sauny.
5. krok: dřevěná madla
Na skleněné dveře připevníme ještě zároveň z obou stran dřevěná madla pro snadnější zavírání a otvírání. Madla jsou spojena vzájemně přes předvrtané otvory. Vruty dotahujeme opatrně.
6. krok: dokončíme montáž infrasauny
Ve vrchním dílu je schována elektronika a zdroj. Horní panel pootočíme na bok přes rohy sauny. V jeho stranách jsou vyfrézované otvory pro provlečení kabelů. Stěnové kabely jimi provlečeme a zapojíme z horní strany. Panel pak pootočíme zpět, aby seděl na sauně stejně jako dno. Panel zapadne do drážek v horní části stěn. Pomocí čtyř malých šroubků připevníme tenkou krycí desku a tím je celá montáž kompletní.
7. krok: nastavíme teplotu a dobu saunování
Zbývá na panelu nastavit teplotu a dobu saunování a nechat se nahřát a příjemně relaxovat v domácí infrasauně. K relaxaci si můžeme pustit i zabudované rádio.
Publikováno: 19. 11. 2017, Autor: Pavel "Kutil" Zeman, Profil autora: Pavel "Kutil" Zeman