reklama

Velký uklízecí horoskop je tu. Jak moc má vaše znamení rádo domácí práce?

Jak se vztah k uklízení liší u jednotlivých znamení horoskopu? Úklidu domácnosti se nevyhne nikdo z nás. Někdo ho bere jako nutné zlo, jiný jako relax a činnost, která mu tolik nevadí, další si ho vyloženě užívá.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Uklízecí horoskop vám odhalí, zda jste šílení uklízeči nebo bordeláři (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Že by si Berani úklid plánovali nebo dělali různé rozvrhy toho, který člen domácnosti kdy uklidí? To v žádném případě nehrozí. Berani jsou od přírody impulzivní a potřebují ve svém životě spontánní akce. Stejně je tomu i ve vztahu k uklízení. Když je to popadne, nezastaví se, dokud není celý byt jako ze škatulky.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

K nejsilnějším vlastnostem Býků patří to, že jsou zodpovědní a praktičtí. I k úklidu tedy přistupují přesně takhle; vědí, že jde o nutnost, kterou si ale příliš neužívají. Je to jednoduše rutina, která se musí opakovat pravidelně. Býci nesnáší velké nárazové úklidy, svou domácnost se snaží udržovat uklizenou neustále, proto je doma můžete často zastihnout v ruce s hadříkem, který používají naprosto na vše, od kuchyně přes koupelnu až po jídelní stůl.

Mikrohadříky z recyklovaných vláken pro efektivnější a ekologičtější úklid. Spolehlivě si poradí s jakoukoliv špínou i na těch nejcitlivějších površích jen za použití vody, je navíc opakovaně pratelný a vyrobený ze 100% recyklovaných vláken, tudíž jeho používání zároveň pomáhá šetřit přírodu.

Mikrohadříky Vileda z recyklovaných vláken pro efektivnější a ekologičtější úklid
i (Zdroj: Vileda)
Mikrohadříky Vileda z recyklovaných vláken pro efektivnější a ekologičtější úklid

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Typickou vlastností Blíženců je nestálost a proměnlivost. Občas je to s nimi jako by měli dvě osobnosti. Nikdy nevíte, na které jejich já zrovna narazíte. Někdy mají chuť uklidit i to nejmenší smítko ve svém domě, jindy se musí nechat doslova přemlouvat, aby umyli hromadu nádobí ve dřezu. Když se ale do úklidu přece jen pustí, všechno musí být perfektní.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci obvykle nejsou příliš nakloněni změnám. Vše si poctivě plánují. To, že mají na programu velký úklid, je známo několik dnů dopředu. A vlastně se na něj i docela těší. Prostředí kolem nich je pro ně hodně důležité, obzvlášť když jde o jejich domácnost. Mají rádi vůni čistoty a trvají na tom, aby se kolem nich vše lesklo, bez stěrky na zrcadla a okna si svůj život pomalu ani neumí představit. Chtějí, aby se doma cítili dobře oni sami, ale také zbytek rodiny, kterému rádi dělají radost.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lidé narození ve znamení Lva jsou nejčastěji hrdí a bystří. A také dost inteligentní na to, aby neplýtvali svou drahocennou energií na věci, které je nebaví. Když jde něco jednoduše, nebudou to přece dělat složitě. Uklízení opravdu nepatří mezi jejich záliby, raději ho přenechají někomu jinému, nebo si vyberou takového pomocníka, který zvládá několik funkcí najednou. Umí si zkrátka spočítat, že se jim to vyplatí.

Víceúčelový vysavač zvládne tři úkoly najednou. Kromě toho, že jakýkoliv typ podlahy vysaje, ji zároveň i vytře a vysuší. Ušetříte s ním nejen mnoho času, ale také množství vody, protože chytře rozmístěné trysky vodu rozprašují rovnoměrně po povrchu, použité vody je tedy tak akorát.

Vileda Jet Clean zvládne tři úkoly najednou
i (Zdroj: Vileda)
Vileda Jet Clean zvládne tři úkoly najednou

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny, rozené organizátorky, které si raději všechno udělají samy, než aby zodpovědnost nechaly na někom jiném. Lidé narození v tomto znamení doslova milují řád. Dělá jim dobře, když můžou vnést do chaosu svůj pořádek. Jejich úklid je většinou velmi efektivní, rozhodně u něj nechtějí ztrácet čas. Všechny své kroky mají doslova promyšlené, takže pokud je sledujete při úklidu, můžete nabít dojmu, že se vlastně jedná o vcelku příjemnou činnost.

Váha (23. září – 23. říjen)

Asi žádné znamení není tak často nespokojené jako právě Váhy. Všechna svá rozhodnutí si musí důkladně promyslet, často jsou nejisté a nerozhodné. Jejich životním cílem je hledání harmonie. Rády mají vše pod kontrolou a srovnané podle abecedy. Všechno musí mít řád a určitý smysl, jedině tak je to podle nich v pořádku.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

S impulzivností jsou na tom dost podobně jako Berani, průběžné uklizení je pro ně cizím slovním spojením, ale když to na ně přijde, nezastavíte je. Musí ale chtít. Nefungují tak, že jim někdo řekne, co mají dělat. Všechno si umí udělat nejlépe sami, žádost o pomocnou ruku od nich tedy nečekejte. Když se už k úklidu dostanou, jsou velmi efektivní a rychlí, zbytečně se nezdržují. Štíři se snaží vybírat si chytré vychytávky, které jim úklid usnadní, například parní čističe.

S parním čističem je uklízení doslova hračka. Nejvíce ho ocení ti, kteří musí uklízet velké plochy, díky své široké hlavici totiž uklidí mnohem větší plochu za kratší čas, a to jen za použití vody.

S parním čističem Vileda je uklízení doslova hračka
i (Zdroj: Vileda)
S parním čističem Vileda je uklízení doslova hračka

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Povaha Střelce je převážně praktická. S povinnostmi si příliš neláme hlavu. Pokud se něco musí udělat, udělá to. Pokud něco nestihne nebo nezvládne? Nevadí. Od čeho máme zítřky? Času je dost. Na přerovnávání knížek nebo třídění oblečení je ale opravdu neužije. Dělají pouze to, co je pro ně podstatné. Preferují aktivnější domácí práce, u kterých si přijdou potřební, na žehlení nebo věšení prádla ho tedy moc neužije.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Pro Kozorohy je důležitá spravedlnost, do domácích prací tedy často zapojí celou rodinu. Při úklidu dokáže být přísný, vyžaduje, aby všichni pracovali tak, jak mají. Kozorohům žádná činnost nepřijde nudná, ale ani příliš zábavná. Jsou velmi praktičtí, úklid domácnosti berou jako nutnou povinnost.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Snílci a vizionáři, takoví jsou Vodnáři. Patří k vzdušným znamením, proto jsou hlavou věčně v oblacích. Něco jako úklid se v jeho pomyslném žebříčku priorit řadí až na spodní příčky. Spíše než o čistou domácnost jim jde o čistou mysl. Když můžou, úklid přenechají na jiných a sami se věnují věcem, které považují za důležité. Úklid domácnosti raději nechají na automatických pomocnících, vynález robotického vysavače je pro ně spásou.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

O Rybách je všeobecně známo, že dlouho nevydrží na jednom místě, potřebují být neustále v pohybu. A také si vždy najdou milion výmluv, co musí udělat ještě předtím, než se pustí do uklízení. Podle nich totiž existuje velké množství věcí, které jsou zajímavější než vysavač v ruce. Podobně jako Vodnáři jde o velké snílky, pro které přízemní věci jako úklid v životě nehrají závažnou roli. Svoji zodpovědnost za pořádek raději přenechají paním na úklid.

Zdroj informací: Vileda

Uklízejte ekologicky bez chemie:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 22. 2. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce