reklama

Při čištění a ochraně povrchů zapomeňte na ocet nebo sodu, využijte nanokosmetiku

Vybavit domácnost je v současnosti velmi drahá záležitost. Aby nejen nábytek, ale i podlahy a další povrchy měly dlouhou životnost, je žádoucí zapomenout na některé babské rady a vydat se cestou moderních technologií.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Čištění a ochrana povrchů účinnou nanokosmetikou (Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

V domácnosti je nejpoužívanějším roztokem pro čištění a ochranu povrchů octová voda, která se používala i v dobách dávno minulých. Dobře odvede práci na skleněných plochách. Použití octa je ale krajně rizikové na světlých plochách, plastech, mramorové podlaze nebo pracovní desce, které kyselina octová barevně postupně výrazně změní nebo rozežere.

Při mytí oken je octová voda dobrým sluhou, protože dokáže perfektně skla odmastit a zároveň zbavit nečistot. Ale pozor na rámy z termoplastu, kterým naopak uškodí. Tam se používá výhradně naředěný saponát bez abraziv a vlažná kohoutková voda.

Dřevěné povrchy se dobře udržují v čistotě a před prachem speciálními spreji, které využívají nanotechnologie. Molekuly na povrchu dřeva vytvoří slabý a pružný film, který dřevo udržuje lesklé, čisté a odpuzuje prach. V případě znečištění tekutinami, jako jsou třeba nápoje, poskytuje neprodyšnou ochrannou bariéru. Přípravky se stříkají rozprašovačem přímo na plochu nebo na antistatický hadřík a rovnoměrně se rozetřou.

Čistič můžeme použt na různé povrchy
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Čistič můžeme použt na různé povrchy

Problematickým místem z hlediska čistoty je koupelna. Rády zde rostou plísně, drží se vodní kámen a jiné nečistoty. Část nečistot lze zlikvidovat jedlou sodou, účinnější je však využití parního čističe, který zatočí s nečistotami i ve spárách a zničí nežádoucí mikroorganismy.

Pokud hledáte vhodnou sadu na účinnou ochranu povrchů v domácnosti, vyzkoušejte třeba sadu Nano Bathroom Home pack od tuzemské značky Pikatec. Sada obsahuje ochranné přípravky na obklady, dlažby a umyvadla. Její využití není omezeno jen tam, ale zbavíte se starostí s ochranou povrchů tím, že sadu jednoduše použijete i v kuchyni. Sada této kosmetiky je využitelná nejen na keramice, ale i nerezu, plastech, skleněných površích či barvených kovech.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Podívejte se na to, co nanotechnologie dokážou:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 15. 2. 2022, Autor: Radoslav Ptáček, Profil autora: Radoslav Ptáček