reklama

Boho koupelna pro každého aneb Probuďte v sobě nespoutané „já“

Moderní koupelna v BOHO stylu je místem, kde si můžete dopřát doslova bohémský relax. Je čas se odvázat. Ukažte všem, že milujete život plný zážitků a nespoutané svobody. Vytvořte si stylový interiér, jehož středobodem budete zkrátka vy, vaše osobitost i záliby. Obklopte se vším, co ve vás vyvolává pozitivní emoce. Neexistují žádná pravidla. BOHO sluší i malé koupelně. Jak stylovou BOHO koupelnu zařídit?

i (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
Zařiďte si koupelnu ve stylu boho (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Výraz boho (bohémský) pochází z francouzštiny, ve Francii v 19. století zpočátku označoval životní styl volnomyšlenkářských umělců, bohémů, básníků, spisovatelů, malířů.., kteří se nenechávali svazovat pravidly, konvencemi, často vybočovali z řad zajetých pořádků a vytvářeli si svá vlastní, nespoutaná, pravidla žití. Dnes se tento oblíbený styl promítá do zařizování moderních „boho chic“ interiérů, koupelny nevyjímaje,  jež jsou odrazem osobitého „já“ svých majitelů.

Kombinujte zdánlivě nesourodé vzory, pestré barvy i doplňky
i (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
Kombinujte zdánlivě nesourodé vzory, pestré barvy i doplňky

Boho styl má základ v přírodě, neotřelých kombinacích, překypuje barvami a chybět nesmí zelené rostliny. Hodně zelených rostlin. Položených kdekoliv se vám líbí, zavěšených na stěnách či dokonce ze stropu anebo seskupené do celo zelených stěn. Ať už zeleň umístíte kamkoliv, vždy dodá interiéru nezbytnou dávku exotiky.

Jistou uvolněnost a originalitu dodáte množstvím drobných doplňků všeho druhu. Ať už jde o suvenýry z dovolených, drobnosti, které pro vás něco znamenají, ozdobné předměty, lapače snů, krajky, tkané koberečky, vázy, keramiku, zapálené svíčky postavené na okraji vany… Čím více různorodých doplňků, tím lépe. Navodí doslova bohémskou atmosféru.

Mixujte barvy i vzory. Odvážně

Kombinujte zdánlivě nesourodé vzory, pestré barvy i doplňky. Mixujte geometrické či marocké motivy (např. série EARTHPARIS) dlažba  se smaragdově zelenou, olivovou, khaki nebo hnědou. Sáhnout můžete i po patchworku.  Nebojte se pustit do boho interiéru dávku barevné extravagance, v podobě např. fialové, žluté nebo hořčicové. Chcete-li, aby se interiér doslova rozzářil, zkuste stříbrné či zlatavé povrchy, ať už v doplňcích nebo třeba na vodovodních bateriích. Dokonale rozzáří celý interiér. Chybět by neměl prvek přírodní dřevo, nebo alespoň zdařilý dřevodekor .

BOHO styl má základ v přírodě, neotřelých kombinacích, překypuje barvami a chybět nesmí zelené rostliny
i (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
BOHO styl má základ v přírodě, neotřelých kombinacích, překypuje barvami a chybět nesmí zelené rostliny

BOHO nábytek si zamilujete

Zásadní roli hraje i koupelnový nábytek. Boho nábytek obsahuje často dřevěné prvky, nejčastěji kombinované s barvou khaki, krásná je i zelená šalvěj. Má dostatek dokládací plochy na nejrůznější doplňky, ale i důmyslně skryté úložné prostory v podobě zásuvek, s pohodlným push otevíráním. K nábytku nesmí chybět velké zrcadlo a umyvadlo na desku, ideálně bílé, tenkostěnné. Různé tvary, i v pastelových barvách nabízí řada SAT Infinitio.

Zásadní roli hraje i koupelnový nábytek
i (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
Zásadní roli hraje i koupelnový nábytek

Stylová koupelna bez starostí

Učaroval Vás boho styl a chcete BOHO koupelnu i k sobě domů? Využijte služeb SIKO projektového konzultanta. Zajistí pro Vás vše potřebné od grafického návrhu až po realizaci, na vše dohlédne a bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu Vaší nové koupelny.

Zdroj informací: SIKO KOUPELNY a.s.

Vyrobte si praktický držák na ručníky:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 18. 2. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce