reklama

Objevte moderní porcelánové vypínače v retro stylu

Porcelán dnes zdaleka nepředstavuje jen retro nádobí s cibulovým vzorem. Stal se naopak součástí moderních interiérů a materiálem populárním u mnohých designérů. A to nejen v podobě dekorací, ale také stylových světel, zásuvek nebo vypínačů. Už naši předkové si tento materiál oblíbili, a to zejména pro jeho eleganci, praktické využití a odolnost.

i (Zdroj: KATY PATY)
Porcelánové vypínače ve stylu retro jsou stále moderní (Zdroj: KATY PATY)

Proč dát přednost vypínačům z porcelánu?

Porcelán je velmi kvalitní surovinou, která se vyznačuje extrémní pevností, tvrdostí a odolností. Navíc se jedná o přírodní, zdravotně nezávadný a recyklovatelný materiál. Na rozdíl od plastu se porcelán nepoškodí ani během elektrického zkratu nebo při vystavení vysokému žáru. Právě proto je ideální i pro výrobu vypínačů.

Porcelánové vypínače se navíc ručně glazurují a barví, a to tzv. vtavnou metodou při 1 150 °C. Barva se díky tomu zataví do glazury, takže si vypínače zachovají svou původní barvu, odolají UV záření a na jejich povrchu nezůstávají otisky prstů. Na vypínačích se neudrží ani nečistoty jako prach, saze, kolomaz nebo centrofix. Jejich dlouhá životnost je garantována zárukou 50 let. Mimořádně odolný je i vnitřní mechanismus elektrického strojku vypínače, na který získáte záruku 10 let.

Porcelán je velmi kvalitní surovinou, která se vyznačuje extrémní pevností, tvrdostí a odolností
Porcelán je velmi kvalitní surovinou, která se vyznačuje extrémní pevností, tvrdostí a odolností (Zdroj: KATY PATY)
Hladký povrch vypínače je velmi příjemný na dotyk
Hladký povrch vypínače je velmi příjemný na dotyk (Zdroj: KATY PATY)

Unikátní nadčasové vypínače

Nová kolekce kvalitních porcelánových je důkazem toho, že porcelán je skvělou volbou i do těch nejmodernějších interiérů. Díky svému čistému minimalistickému zaoblenému designu se vypínače stanou netradičním doplňkem každé domácnosti a dodají jí na eleganci.

Hladký povrch vypínače je velmi příjemný na dotyk a zároveň odolný vůči otěru, prachu a mechanickému poškození. Díky nové technologii uchycení klapky přímo ke strojku vypínače způsobem FLIP CLICK je tento designový vypínač bezrámečkový. Vypínače se vyrábějí v mnoha barvách v lesklém i matném provedení. Aby byl váš interiér dokonale sladěný, doporučujeme je kombinovat se zásuvkami ze stejnojmenné kolekce.   

Barva se zataví do glazury, takže si vypínače zachovají svou původní barvu
i (Zdroj: KATY PATY)
Barva se zataví do glazury, takže si vypínače zachovají svou původní barvu

Porcelán není keramika

Mnoho lidí mezi keramikou a porcelánem nespatřuje rozdíl. Jedná se přitom o zcela odlišné materiály. Keramická hlína je historicky starší. Oproti zářivě bílému porcelánu má hnědou barvu, je křehčí a jednodušší na zpracování.Porcelán byl objeven ve starověké Číně. Je to druh keramické hmoty, která vzniká pálením kaolínu, křemene a živce. Jeho výroba je technicky a časově výrazně náročnější a tím i dražší.

Vypínače PURA se vyrábějí v mnoha barvách v lesklém i matném provedení
Vypínače PURA se vyrábějí v mnoha barvách v lesklém i matném provedení (Zdroj: KATY PATY)
Vypínače doporučujeme kombinovat se zásuvkami KATY PATY ze stejnojmenné kolekce
Vypínače doporučujeme kombinovat se zásuvkami KATY PATY ze stejnojmenné kolekce (Zdroj: KATY PATY)

Jak probíhá výroba porcelánu

Směs kaolinu, křemene a živce je potřeba nejprve rozdrtit, propláchnout od nečistot, zbavit přebytečné vody a usušit. Z takto vzniklé křehké hmoty se teprve ručně vyrábějí samotné výrobky, které je následně potřeba glazovat. Následuje další sušení a vypalování při vysokých teplotách, při němž se glazura roztaví a dokonale vyplní všechny póry v surovém materiálu. Aby glazura nepopraskala, musí výrobek chladnout pozvolna. Právě díky glazuře je pak výsledný porcelánový produkt velmi tvrdý a odolný.

Zdroj informací: KATY PATY

Podívejte se, jak jednoduše posunout vypínač:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 20. 2. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce