reklama

Zabavte kočku, aby si hrála a neškodila. Nevíte jak? Poradíme!

Kočky milují hru a nesnášejí nudu. Aby se kočka dokázala zabavit a neškodila, je nutné ji k tomu vést už od věku kotěte. Zlepšíme tím její psychiku a podpoříme kondici. Jak a čím kočku zabavit, to si řekneme v našem článku.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Aby si kočka hrála a neškodila, pořídíme jí hračky, které ji zabaví (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Všechny kočky si rády hrají, protože to mají zakódováno ve své lovecké povaze. Během dne většinu času prospí, nejaktivnější jsou v noci a brzy ráno. Kočky, které jsou venkovní, mají v tomto život mnohem jednodušší, protože pořádají toulky po okolí svého domova, skáčou po stromech, loví myši, a tak svoji dobrou kondici neustále podporují ruku v ruce s jejich přirozeným loveckým nadáním.

Kočka, která žije jen v domácnosti, má život těžší, protože nedostatek pohybu často vede k problémům s nadváhou. Kromě vhodné stravy je nutné, abyste jí dopřáli dostatek hraček. Je často chybou, když majitel poskytne jako předmět pro hraní svoji ruku nebo nohu.

Kočka jej následně považuje za svůj cíl a v dospělosti pak majitele napadá. To ve finále naruší vzájemný vztah. Kočce pořiďte několik hraček, které pravidelně prostřídáte. Ideální doba testování loveckého instinktu na hračkách je kolem 15 minut.

Každá hračka by kočku měla zabavit na čtvrthodinu, přičemž je zapotřebí je střídat
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Každá hračka by kočku měla zabavit na čtvrthodinu, přičemž je zapotřebí je střídat

Kočka do hračky kouše, škrábe, často i kope zadními tlapkami. Jednoduché je zavítat do obchodu s chovatelskými potřebami, kde kočičce pořiďte pírka na tyčce, několik různých míčků nebo laserové ukazovátko. Nikdy ale nesviťte tímto ukazovátkem kočce ani ostatním členům domácnosti do očí, protože jim poškodíte zrak!

Kočka kromě hrátek miluje také spoustu úkrytů. Pořiďte jí tunel, dokonce jí stačí i obyčejná kartonová krabice, kterou uložíte do vyššího místa. Vaše zvířecí společnice se v ní bude cítit velmi bezpečně. Nesmí chybět ani škrabadlo, které má být dostatečně vysoké a rozvětvené, aby podporovalo lezecké umění kočky. Podpořit schopnosti kočky je možno snadno kelímkem naplněným pamlsky. Kelímek umístíme zhruba 30 cm vysoko, pro rozvoj fyzické kondice kočky bude jednoduchým doplňkem.

Pokud hračky naplníte šantou nebo ovoníte šantovým olejem, nespustí je kočka z očí
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pokud hračky naplníte šantou nebo ovoníte šantovým olejem, nespustí je kočka z očí

Jestliže je kočka obézní, pořiďte jí šikovnou misku s vroubkováním. Při krmení, například kapsičkou nebo konzervou, musí kočka vynaložit více energie. Pro pravidelné krmení můžete využít konzervu Prominent Cat Chicken jako vhodný doplněk ke granulím. Obsahuje kuřecí maso, které kočky vyhledávají, a díky obsahu vitaminů a aminokyselin podporuje jejich dobré zdraví.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Publikováno: 9. 2. 2022, Autor: Radoslav Ptáček, Profil autora: Radoslav Ptáček