reklama

I vaše myška si zaslouží luxusní bydlení. Postavte jí superbejvák

Máte doma malého mazlíčka v podobě křečka nebo malé myšky? Hraje si vaše myška ráda a zkoumá různá zákoutí? Můžeme jí pořídit domeček v chovatelských potřebách nebo jej vyrobit sami. Poradíme vám, jak vyrobit z obyčejného kartonu domeček, který je velmi jednoduchý a má i zábavnou prolézačku.

Vyrobte vaší myšce prima domeček z kartonu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Materiál a potřeby na myší domeček z kartonu

  • rulička z toaletního papíru
  • papírový karton
  • lepicí papír
  • disperzní lepidlo
  • tužka
  • popisovač
  • kobercový nůž
  • nůžky
  • štětec
Připravte si karton a ostatní pomůcky
Připravte si karton a ostatní pomůcky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

K výrobě domečku použijeme karton, na který si načrtneme tužkou boční strany domečku. Měly by být stejných rozměrů. Spodní hrana bude mít cca 22 cm. Vystřihneme je nůžkami nebo vyřízneme kobercovým nožem, záleží na tvrdosti kartonu. Přibližně uprostřed si narýsujeme popisovačem kružnici o průměru 4 cm a vyřízneme kulatý otvor, který bude sloužit ke vstupu do domečku. Důležité je, aby byl ve správné velikosti a myška jím prolezla. Obdobně se zařídíme podle velikosti křečka a jiného mazlíčka.

Následně si z kartonu vyřízneme obdélníky o rozměrech 3x13 cm. Budeme jich potřebovat přibližně 10. Budou sloužit jako spojnice bočních stran a zároveň jako střecha. A jeden tenký pruh o rozměrech 1x 31 cm, který bude zpevňovat střechu domečku a držet ruličku od toaletního papíru na střeše.

Obě boční strany polepíme z obou stran lepicím papírem v barvě, kterou jsme si zvolili. Papír může být jednobarevný nebo se vzorem. V polepeném otvoru do domečku nařízneme otvor a dolepíme zbylým lepicím papírem i z druhé strany tak, aby vznikla oblepená hrana.

Průčelí domečku vystřihněte podle šablony
Průčelí domečku vystřihněte podle šablony (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jednotlivé obdélníky postupně lepíme za sebou a tvoříme tak zároveň střechu domečku. Dáváme pozor, aby nám bočnice držely a neměly mezi sebou zbytečné rozestupy. 

Nalepte kartonové spojnice
Nalepte kartonové spojnice (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Po zaschnutí přilepíme na konce střechy zpevňující pruh. Dbáme, aby se přilepil i na boční stěny domečku. Nakonec přilepíme na tento pruh kartonu ruličku od toaletního papíru. 

Zpevněte proužkem kartonu po celé délce
Zpevněte proužkem kartonu po celé délce (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Mazlíčkové tak mohou prolézat na střeše ruličkou nebo se schovávat v otvoru domečku. Jelikož domeček nemá žádné dno, bude snadná i jeho údržba uvnitř. Pokud jej myška nebo křeček zničí nebo ušpiní, může lehce postavit nový, podobný.

Tip:

Místo roliček od toaletního papíru můžeme použít i větší role od kuchyňských papírových utěrek a prolézačky různě zkombinovat.

Zdroj informací: pořad Stačí začít

Pořiďte si inteligentního společníka:

Publikováno: 25. 1. 2022, Autor: Šárka Miškovská, Profil autora: Šárka Miškovská