reklama

Za venkovní lucerny v zimě utrácet nemusíte. Vyrobte si je podle našeho návodu

Lucerny na zimu nemusí nic stát, pokud si je vyrobíte sami. Máme pro vás jednoduchý návod na to, jak si vytvořit kouzelnou ledovou lucernu, kterou zvládnou i ti méně výtvarně zdatní. Bezvadné je, že k tomu rovněž ani moc nepotřebujete. Tím nejdůležitějším prvkem je totiž voda.

Lucerny na zimu vytvoří kouzelnou romantickou atmosféru (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ledové zimní lucerny dokáží navodit jedinečnou atmosféru. Jde o nádhernou zimní dekoraci. Využijte proto aktuálního mrznoucího počasí a vyrobte si ledovou lucernu. Jde o skvělý projekt pro tvoření s dětmi, protože na nich uvidí, jak mráz vodu během několika hodin dokáže proměnit.

Na ledové zimní lucerny potřebujete:

  • vodu
  • větší a menší nádoby (použít můžete kbelíky, kelímky od jogurtu, plechovky a podobně)
  • přírodniny (větvičky, šípky, listy, květiny z květinářství)
  • svíce
  • zapalovač
  • venkovní mráz nebo mrazničku
  • zátěže (kamínky, fazole a podobně)
  • lepicí pásku
Abyste si mohli vyrobit ledové lucerny, potřebujete různě veliké nádoby, ideálně však z plastu
Abyste si mohli vyrobit ledové lucerny, potřebujete různě veliké nádoby, ideálně však z plastu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Lucerny na zimu vyrobíte poměrně snadno. Spárujte si nádoby. Větší a menší. Do větší postavte tu menší a přes její horní okraje na čtyřech místech přelepte lepicí pásku. Zamezíte tak pohybu vnitřní nádoby při nalévání vody a mrznutí. Středový otvor bude vycentrován. Pomoci vám v tom mohou i kamínky, které nasypete do menšího kelímku.

V našem případě jsme použili nádoby od jogurtů. Menší posaďte do té větší, kterou zatížíte. Pokud je to zapotřebí, zafixujte lepící páskou
V našem případě jsme použili nádoby od jogurtů. Menší posaďte do té větší, kterou zatížíte. Pokud je to zapotřebí, zafixujte lepící páskou (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Do prostoru mezi nádobami nalijte vodu. Do vody vložte květiny, větvičky a jiné přírodniny. Pokud mrzne, vyložte nádoby ven za okno, na zahradu nebo na balkon. Použít ale můžete i mrazničku. Nádoby nechte zmrznout přes noc.

Potom, co se během noci voda promění v led, můžete misky odebrat. Nejprve přitom odstraňte vnitřní misku. Pokud to nejde, vlijte do ní trochu horké vody, snadno se odstraní. Následně sejměte i vnější nádobu. Když to nejde, na chvilku nádobu s ledem vložte do teplé vody. Led pak snadno vyklepnete jako pískovou bábovku.

Ledová lucerna může mít spoustu podob, záleží na tvaru a velikosti nádoby a použitých přírodninách
Ledová lucerna může mít spoustu podob, záleží na tvaru a velikosti nádoby a použitých přírodninách (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Do lucerny vložte svíčku a užijte si příjemných chvil při večerním romantickém venkovním posezení. Pozor, i když je svíčka posazena do ledu, nenechte ji nikdy bez dozoru.

Zdroj informací: Pinterest; Youtube; sostrenegrene.com; incompetech.com

Vyrobte si stylovou lucerničku:

Publikováno: 23. 1. 2022, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová