reklama

Krabička na kapesníky s vlastním motivem

Papírové kapesníky v klasických kartonových obalech nemají zrovna dlouhou životnost. V takovém případě není do věci vyrobit si designovou dřevěnou krabičku na kapesníky a ozdobit jí vlastním motivem. Taková krabička může být součástí vašich dekorací a může být třeba ve stejných barvách jako vaše chodba nebo obývací pokoj.

Krabička na kapesníky s vlastním motivem (Zdroj: Balakryl)

Krabička na kapesníky s vlastním motivem

Povrch krabičky by měl být před natíráním zbavený prachu a jiných nečistot. Barvu důkladně rozmíchejte a celou krabičku natřete ve 2 vrstvách s odstupem alespoň 4 hodiny. Vodou ředitelné barvy Balakryl UNI nezapáchají, rychle schnou a jsou ekologické. Proto jsou ideální i pro natírání dekorací v domácnosti. Poté co nátěr důkladně zaschne, můžete krabičku pomalovat vašimi oblíbenými motivy. My jsme ji celou natřeli na bílo a pak ji pomocí Balakrylu v tmavě šedém odstínu ozdobili jemnými motivy odkvetlých pampelišek. A jaký motiv pro svoji krabičku na kapesníky vyberete vy?

Povrch krabičky by měl být před natíráním zbavený prachu a jiných nečistot
Povrch krabičky by měl být před natíráním zbavený prachu a jiných nečistot (Zdroj: Balakryl)
Barvu důkladně rozmíchejte a celou krabičku natřete ve 2 vrstvách s odstupem alespoň 4 hodiny
Barvu důkladně rozmíchejte a celou krabičku natřete ve 2 vrstvách s odstupem alespoň 4 hodiny (Zdroj: Balakryl)

Nový barevný odstín mohou získat nejen květináče, rám na fotky, komoda nebo židle, ale třeba i krabička na kapesníky. Pomalujte si ji podle vlastních představ! Potřebujete k tomu jen štětec, univerzální barvy Balakryl UNI a polotovar krabičky. Seženete ho na internetu, ve výtvarných potřebách nebo v obchodech s doplňky do domácnosti. Zásobník na kapesníky má vysouvací dno, takže ho můžete jednoduše doplňovat.

Poté co nátěr důkladně zaschne, můžete krabičku pomalovat vašimi oblíbenými motivy
Poté co nátěr důkladně zaschne, můžete krabičku pomalovat vašimi oblíbenými motivy (Zdroj: Balakryl)

Další projekty a inspiraci na víkend najdete na: projektnavikend.cz

Výhody vodou ředitelných barev:

  1. Rychle schnou: Během dne zvládnete klidně i dva nátěry a ještě tentýž den je povrch suchý.
  2. Jednoduše se aplikují: Barvu pouze promícháte, neředíte a hned natíráte.
  3. Jsou bez zápachu: Při aplikaci ani po ní barvy nezapáchají.
  4. Jsou zdravotně nezávadné: Mají atesty na dětské hračky a pro styk s potravinami za sucha.
  5. Jsou trvanlivé: Odolávají popraskání vlivem tepelné roztažnosti podkladu v interiéru i exteriéru.
  6. Neškodí prostředí: Prázdné obaly je možné likvidovat jako běžný odpad.
  7. Nežloutnou: Nátěr nežloutne v tmavých prostorech ani na radiátorech.
  8. Jsou bezpečné: Nevyžadují speciální skladování, nehrozí požár ani výbuch.
  9. Neničí pomůcky: Po natírání štětce jednoduše umyjete vodou a můžete je opakovaně použít.
Krabičku jsme ozdobili jemnými motivy odkvetlých pampelišek
Krabičku jsme ozdobili jemnými motivy odkvetlých pampelišek (Zdroj: Balakryl)

Balakryl UNI je univerzální vodou ředitelná barva vhodná pro venkovní, ale i vnitřní použití. Lze s ní natírat dřevo, kovy (pozinkované plechy, hliník), beton, plasty a další. Vodou ředitelná, ekologická receptura umožňuje ukončit realizaci prací v rámci jednoho dne.

Během aplikace ani po zaschnutí natíraný povrch nezapáchá. Balakryl UNI lze zakoupit v 18 již z výroby namíchaných odstínech, všechny varianty lze navíc natónovat do širokého spektra 20 tisíc barevných odstínů. Vydatnost barvy Balakryl UNI je asi 6–9 m2/kg na 1 vrstvu podle savosti podkladu. Balakryl UNI se prodává ve velikostech o hmotnosti 0,7, 2,5 a 9 kg.

Balakryl UNI je univerzální vodou ředitelná barva vhodná pro venkovní, ale i vnitřní použití. Lze s ní natírat dřevo, kovy (pozinkované plechy, hliník), beton, plasty a další
Balakryl UNI je univerzální vodou ředitelná barva vhodná pro venkovní, ale i vnitřní použití. Lze s ní natírat dřevo, kovy (pozinkované plechy, hliník), beton, plasty a další (Zdroj: Balakryl)

Balakryl Voskový olej je interiérový olej na dřevo na bázi přírodního včelího vosku pro měkké i tvrdé dřevo. Hodí se na dřevěné podlahy, obložení, schodiště, nábytek a další předměty ze dřeva v interiéru včetně dětských postýlek nebo hraček. Vyživuje, chrání a ošetřuje dřevo zvnějšku i zevnitř, zvyšuje jeho odolnost. Má i dekorační funkci. Je přirozeně matný, zvýrazňuje kresbu dřeva. Na výběr jsou odstíny dub přírodní, dub bílý, dub šedý a natural.

Publikováno: 21. 1. 2022, Autor: PPG Deco Czech a.s. (text a foto), Profil autora: Redakce