reklama

Inspirujte se u nás a vyrobte si spolu s dětmi kouzelnou dekoraci na zeď do dětského pokoje

Vytvořte si spolu s dětmi originální dekoraci na zeď do dětského pokojíčku. Při výrobě buďte kreativní, použijte k tomu jen to, co najdete doma. V našem případě na to padly zbytky příze, kterou jsme použili k výrobě vánočních ozdob, a krabice z jednoho vánočního dárku.

i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Tvoření s dětmi není žádná nuda. Vytvořte si s námi jednoho krásného lva do dětského pokoje (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Tvoření s dětmi vám pomůže zkrátit dlouhý den, kdy jste s nimi více doma. K výrobě dekorace můžete využít i zbytky a odpady z vánočního nadělování.

Co k tvoření s dětmi budete potřebovat:

  • lepenku z krabice
  • macrame kroucený motouz
  • nůžky
  • tavnou pistoli s lepidlem
  • tužku
  • fixy
  • lepicí pásku
  • rozčesávací hřeben na kočky a psy
  • lak na vlasy
K tvoření potřebujete lepenku a pak zbytky stuh, provázku macrame z macrame vánočních ozdob, tavnou pistoli, fixy a rozčesávací kartáč
i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
K tvoření potřebujete lepenku a pak zbytky stuh, provázku macrame z macrame vánočních ozdob, tavnou pistoli, fixy a rozčesávací kartáč

Základ této dekorace tvoří lepenkový kruh, který si vystřihnete ze staré krabice. Kruh na lepence vytvoříte obkreslením nějakého talíře nebo k tomu může pomoci kousek motouzku. Na jeden konec si přivažte tužku a druhý si prsty přichyťte k středu lepenky, s napnutým motouzem pak ruku obkružte. Vzniklý kruh vystřihněte. Podle obvodu lepenkového kolečka si odměřte dostatečné množství motouzu, a to tak, abyste měli ještě i na úvaz, další odstřihněte.

Vyměřený provázek si natáhněte před sebe na stůl a jeho konce k němu lepicí páskou přilepte. Nastříhejte si dostatečné množství šňůr z macrame klubíčka. Stačí, když jsou dlouhé 15 cm. Provázky přehněte napůl a začněte s jejich navazováním na přilepený motouz. K navazování jednotlivých provázků použijte jednoduchou liščí smyčku. Potom, co jste si na přilepený motouz navázali dostatečné množství provázků, je všechny zastřihněte do jedné roviny (stačí, když jsou dlouhé 5 cm).

Na napnutý motouz navažte provázky liščí smyčkou
Na napnutý motouz navažte provázky liščí smyčkou (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Provázky na motouzek važte jeden vedle druhého. Smyčku vždy pěkně utáhněte a očka stáhněte pěkně k sobě
Provázky na motouzek važte jeden vedle druhého. Smyčku vždy pěkně utáhněte a očka stáhněte pěkně k sobě (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Na lepenku fixami nebo barvičkami namalujte obličej lva. Nahoře na hlavě lva nůžkami vytvořte díru. Provlékněte jí jeden konec motouzku s úvazy provázků. Vezměte si tavnou pistoli a ozdobený motouzek začněte lepit na okraj lvího obličeje. Motouzek nalepte po celém obvodu kruhu. Nakonec dírkou protáhněte i druhý konec motouzku. Konce svažte k sobě a použijte je k zavěšení lva.

Po přilepení hřívu rozčesejte kartáčem na kočky
i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Po přilepení hřívu rozčesejte kartáčem na kočky

Abyste získali krásnou hřívu lva, vezměte si rozčesávací hřeben na kočku a dejte se do rozčesávání provázků. Vazbu si vždy rukou přidržte u lepenky jednou rukou a druhou rozčesávejte provázky. Rozčesanou hřívu důkladně zalakujte a nechte uschnout. Případné nerovnosti dle potřeby zarovnejte do celistvého kruhu. Dekorace je hotová. Zbývá ji už jen někam zavěsit.

Náš tip:

Pokud nemáte macrame motouz, použijte klasický režný motouz, stuhy, rozstříhané staré tričko a podobně. Po navázání na provázek už je však nerozčesávejte a nelakujte.

Zdroj informací: Pinterest

S malými šikuly se pusťte do výroby roztomilých soviček:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 9. 1. 2022, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová