reklama

Vánoční dárek od srdce: Stromeček štěstí z korálků

Štěstí se dá věnovat různými způsoby. Jeden z nich je vyrobit stromeček z korálků a darovat všem, kterým přejete jen to nejlepší. Nemusíte ale zůstávat pouze u korálků, stromeček se dá vytvořit dokonce i z léčivých kamenů. Navíc věnujete ručně vyrobený, tedy originální dárek přímo na míru.

Co budete na stromeček štěstí potřebovat

  • drát o síle 0,3 mm
  • nůžky
  • korálky
  • základ, na který stromeček připevníte (parůžek, kousek dřeva nebo kámen)
Stromeček štěstí z korálků 1
Stromeček štěstí z korálků 1 (Zdroj: Hana Hořáková)

Jak při výrobě stromečku štěstí postupovat

1. krok: udělejte první větvičku

Ustřihněte 60 cm dlouhý drát a přehněte na polovinu. Navlečete korálek, vložte ho do míst, kde je polovina drátu a zakruťte. Konec drátu po pravé straně vyhněte vpravo, navlečte korálek a drát ohněte zase vlevo k prvnímu zákrutu. Vznikne větvička, která by neměla být delší než 2 cm.

Stromeček štěstí z korálků 2
Stromeček štěstí z korálků 2 (Zdroj: Hana Hořáková)

2. krok: pokračujte dalšími větvičkami

Stejně opakujte s drátem vlevo. A udělejte větvičku vlevo. Když se vám dráty sejdou, tak je zakuťte přibližně pěti zákruty dohromady bez korálku. A pokračujte větvičkou vpravo a vlevo. Takto si nadělejte několik větviček.

Stromeček štěstí z korálků 3
Stromeček štěstí z korálků 3 (Zdroj: Hana Hořáková)

3. krok: dokončete stromeček štěstí

Větvičky spojte dohromady tak, že je omotáte jako svazek a na konci necháte přečnívat konečky jako kořeny. Na závěr připevněte na podstavec – kámen, větvičku a tak podobně. Sílu drátu použijte dle velikosti korálku. Pokud budete mít velké korálky je potřeba použít drát o síle 0,5 mm, aby se větvičky neohýbaly až k zemi.

Stromeček štěstí z korálků 5
Stromeček štěstí z korálků 5 (Zdroj: Hana Hořáková)

Prima tip: stromeček z léčivých kamenů

Kameny tvořící větvičky neztrácejí na své léčivé moci, a tak obdarovaní mohou stále využívat jejich vibrace, sílu a pozitivní energii. Stačí jen vybrat kameny s těmi správnými léčivými účinky, třeba podle data narození.

Publikováno: 7. 12. 2017, Autor: Hana Hořáková , Profil autora: Hana Hořáková