reklama

Motýl z měsíčnice: Něžná dekorace z přírodního materiálu

Vábilo by vás si pro potěchu očí vytvořit dekorativního komára nebo masařku? Sotva. Motýla? To je něco jiného. Ti už byli vytvořeni snad ze všeho. A Hana Hořáková přichází s další variantou.

Co budeme potřebovat

  • plody měsíčnice
  • nůžky
  • lámací nůž
  • disperzní lepidlo
  • karton
  • pravítko
  • tužku
Motýl z měsíčnice 1
Motýl z měsíčnice 1 (Zdroj: Prima FTV)

Jak na výrobu motýla z měsíčnice

1. krok

Máme zde natrhanou měsíčnici, její šešulky už jsou zralé a suché a připomínají penízky. Samy od sebe se otevírají a dělí na 3 kusy. Krajní šupinky jsou poměrně špinavé, ale prostřední šupinka je krásná, vypadá jak perleť. Stonek, který je součástí prostřední šupiny, nám poslouží jako tykadélka motýla.

Motýl z měsíčnice 3
Motýl z měsíčnice 3 (Zdroj: Prima FTV)

2. krok

Tělíčko si připravíme z barevného papíru. Z A4 kartonu si lámacím nožem vyřízneme trojúhelník.

Motýl z měsíčnice 4
Motýl z měsíčnice 4 (Zdroj: Prima FTV)

3. krok

Trojúhelník srolujeme od širší strany ke špičce, ale nedomotáme, až do konce necháme asi 2 cm rozmotané a zafixujeme lepidlem – disperzním. Přiložíme měsíčnici tak, aby stonky byly u sebe. Ovineme přes stonky zbývající špičku papíru a přilepíme. Stonek zakrátíme jako tykadla.

Motýl z měsíčnice 6
Motýl z měsíčnice 6 (Zdroj: Prima FTV)

4. krok

Měsíčnici můžeme přelakovat bezbarvým lakem na nehty, aby měla delší životnost. Ale počítejte s tím, že tím získá lesk. Stejnou službu by udělal i lak na vlasy, ale pozor, ten časem začne žloutnout

Prima tip

Motýlky z měsíčnice můžeme nalepit na malé dřevěné kolíčky nebo je připevnit jako zápichy na pevnější drátek. Pověsit je můžeme také do prostoru, když protáhnete dutinkou tělíčka nit či vlasec.

Motýl z měsíčnice 8
Motýl z měsíčnice 8 (Zdroj: Prima FTV)

Publikováno: 7. 11. 2017, Autor: Václav Postránecký, Profil autora: Václav Postránecký