reklama

Bohatství darujte v originální obálce

Vyrobte originální obálku na peníze. Peníze jsou velmi častým dárkem, i když ne pro každého úplně uspokojivým, Když už po něm sáhnete, vyhrajte si alespoň s jejich kreativním darováním. Z kousku papíru snadno vytvoříte obálku a ozdobíte ji podle příležitosti. Můžete pak hotovost nebo další vhodné dárky věnovat k Vánocům, narozeninám i dalším událostem.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Darujte peníze stylově, vyrobte originální obálku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pokud chcete darovat peníze v nádherné obálce, připravte si:

  • různě barevné pevnější dekorativní papíry
  • nůžky, kružítko a třeba i nejrůznější šablony, pokud máte k dispozici
  • tužku
  • písmenka k nalepení
  • tavnou pistoli
  • šicí stroj
Připravte si šicí potřeby a ozdobné papíry
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Připravte si šicí potřeby a ozdobné papíry

Vyberte si jeden z dekorativních papírů. Bude tvořit tělo obálky na peníze. Je potřeba si na něm vyznačit správnou velikost. Pomocí pravítka a tužky si vyznačte čáry a přebytek odstřihněte. Obálky můžete využít i na jiné dárky než jsou peníze. Myslete na to při výběru dekoru papíru a jeho úpravě na vhodnou velikost.

Papír je teď potřeba narýhovat. Otočte ho vzorem dolů a na vnitřní stranu pomocí pravítka a nůžek. Použít ale můžete i speciální rýhovací podložku. Rýhy udělejte dvě, aby po přeložení vznikla kapsa. Jedna tedy bude pár centimetrů pod polovinou. Přeložte a na hraně udělejte druhou rýhu, jako je to na obrázku.

Teď si nachystejte základ na dekoraci obálky. Bude zase z dekorativních papírů. Na čtvrtku nebo karton si kružítkem vytvořte různě velké kruhy. Budou sloužit jako šablona. Vystřihněte je. Použít k jejich výrobě můžete i výsekové strojky. Kolečka překreslete na barvený papír a vystřihněte. Aby vynikly, vyberte jiný vzor, než má obálka. Můžete jich použít několik na sebe. Tam už se vzor může opakovat. 

Kolečka vystříhněte
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Kolečka vystříhněte

Kolečka i obálku sešijte na šicím stroji. Je to netradiční, ale výsledek bude velmi originální a můžete použít nejrůznější ozdobné stehy. Nejprve na rozevřenou obálku přišijte kolečka. Pro přišití zvolte obnitkovací (cikcak, entlovací) steh. Můžete ale vybrat i jiný steh, který se vám bude zdát vhodný. Obálku přeložte a sešijte po obvodu.

Obálky sešijte na stroji a přišijte kolečka
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Obálky sešijte na stroji a přišijte kolečka

Nakonec použijte ještě tavnou pistoli a na obálku přilepte drobné dekorace. Aby obdarovaný poznal, že obálka patří jemu, vyberte počáteční písmeno jeho jména a nalepte na obálku. Obálku máte hotovou. Vložte do ní peníze nebo jiný dárek. Může to být třeba los. Teď se hodí ten s vánoční tematikou - zlatou rybkou, která umí splnit přání. Výhrou můžou být peníze od 1000,- až do 5 miliónů korun nebo poukaz na auto či dovolenou. Udělá tak radost každému.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Inspirujte se, jak netradičně zabalit dárek:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 23. 12. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová