reklama

Kazí ošklivý stojánek vzhled stromečku? Schovejte ho!

Jak nápaditě zakrýt stojan na vánoční stromeček? S tím může být potíž. Stojánky bývají nevzhledné a stromek vespod většinou moc krásy také nepobral. Proto je tu Láďa s nápadem, jak ho efektivně schovat. Samozřejmě s minimálními náklady. Inspirujte se!

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Jednoduchý návod na zakrytí nevzhledného stojanu na vánoční stromeček (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

K zakrytí stojanu vánočního stromečku budete potřebovat stínidlo od lampy. Možná ho najdete na půdě, případně zapátrejte po bazarech, určitě tam nějaké vhodné objevíte.

Tím pravým bude takové, do kterého se pohodlně vejde váš stojan na stromeček. Krom stínidla si přichystejte ještě pruh juty. Je potřeba, aby byl tak velký, že zakryje celé stínidlo. Použít můžete i jinou vhodnou látku. Nakonec ještě kousek stuhy a mašli z juty na dozdobení.

Připravte si pás z juty, do kterého stínidlo zabalíte
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Připravte si pás z juty, do kterého stínidlo zabalíte

Na stínidlo naneste tavnou pistolí lepidlo. Stačí v několika proužcích po obvodu. Přilepte nejdříve jeden okraj a pak pokračujte po obvodu, než bude stínidlo zakryté. Na konci ustřihněte a zahněte. Pruh si můžete odměřit a ustřihnout i předem. Šířku pruhu volte o kousek větší. Jakmile nalepíte látku po obvodu, zahněte přečnívající okraje dovnitř a zase přilepte lepidlem.

Jutu připevněte tavnou pistolí
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Jutu připevněte tavnou pistolí

Kolem stínidla ovažte stužku. Přidejte mašli uvázanou z kousku juty. Můžete použít i jiné dekorace. Třeba dřevěnou ozdobu, větvičky z jehličnanu nebo cokoliv dalšího, co máte máte po ruce. Pak už jen stačí vložit stromek do obalu a těšit se na nadílku.

Jutový obal ozdobte podle vlastní fantazie
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Jutový obal ozdobte podle vlastní fantazie

Další možností je i proutěné stínidlo nebo proutěný košík. Tam už nebudete mít práci s nalepováním juty. Stačí ozdobit mašlí a máte hotovo. Kreativní duše si můžou uháčkovat nebo ušít látkový kryt na stojan. Jednoduše taky můžete pod stromek rozestavět betlém, domečky nebo jinou dekoraci. Ta stojánek taky bezpečně schová.

Tip:

Místo stínidla můžete použít také papírovou krabici, kulatou a klidně hranatou. Kruh si ale můžete slepit i z kusu kartonu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 21. 12. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová