reklama

Zabalte letos dárky v přírodním stylu, ušetříte a ještě si provoníte byt

Rádi se vyblbnete s balením a zdobením dárků? Máme pro vás tip! A pokud je vám navíc líto plýtvat papírem, který se pak stejně vyhodí, vsaďte na přírodní ekologické balení dárků. Jednoduchý balicí papír a přírodní větvičky, šišky či bobule vykouzlí naprosto skvělý výsledek.

Máme pro vás pár jednoduchých tipů na přírodní balení dárků (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Máme pro vás tip na jednoduché balení dárků: Obyčejný balicí papír na balíky a přírodní větvičky či suché plody jsou nejlepší volbou, když řešíte, jak snadno dárky zabalit. Na Vánoce máme kolem sebe krásnou výzdobu, nazdobenou tabuli se sváteční večeří a také určitě krásně nazdobený vánoční stromeček. Dárky proto můžete klidně zabalit velmi jednoduše a díky přírodním dekoracím nebudou nudné, ale velmi decentní, vkusné a zároveň i ekologické. Část použitých dekorací můžete pak použít jako celoroční dekorace v domácnosti.

Co budete potřebovat na snadné ekologické balení dárků:

  • nakoupené dárky
  • obyčejný hnědý balicí papír
  • světlý nebo přírodní provázek
  • sušené květy
  • přírodní větvičky
  • přírodní šišky
  • suché přírodní plody (šípky apod.)
  • nůžky, lepicí pásku
Připravte si dárky, přírodní provázky a přírodní dekorace
Připravte si dárky, přírodní provázky a přírodní dekorace (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Nejdříve si zabalte dárky do balicího papíru. Přírodní dekorace nejlépe vyniknout právě na obyčejném hnědém balicím papíře. Zavažte dárky klasicky do kříže přírodním provázkem nebo lýkem. Můžete udělat i mašli nebo jenom pevné uzlíky. Přebytečné konce odstřihněte. Za provázek zasuňte jednotlivé přírodní dekorace. Větvičky nastříhejte na kratší kousky podle velikosti balíčku. Nemusíte nic lepit.

Balíčky zavažte provázkem do kříže, pod který umístěte přírodní dekorace
Balíčky zabalte provázkem do kříže, pod který umístěte přírodní dekorace (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Jmenovky můžete vyrobit z ručně vyráběného papíru a jenom je zasuňte k přírodním dekoracím. Balíček je takto připravený pod stromeček.

Z větvičky zimolezu nebo rozmarýnu je možné jednoduše vyrobit vkusnou dekoraci pomocí drátku. Z drátu si vyrobte základ – kruh nebo srdíčko a větvičku omotejte kolem. Plody šípku či jiné bobuloviny (plody) snadno navlečete na drátek jako korálky. Tyto přírodní ozdoby je možné použít i jako samostatné dekorace do bytu.

Dárek ozdobený přírodninami
Dárek ozdobený přírodninami (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Dárek lze snadno zabalit a zavázat nestandardním způsobem. Provázek omotejte jenom kolem jedné strany dárku několikrát, pruhy provázku nechte v lehkém rozestupu. Zasuňte za provázek připravené přírodní dekorace a jmenovku.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Upcyklace

Publikováno: 15. 12. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná