reklama

Čistá domácnost i když máte domácího mazlíčka? Není to nemožné

Jak si udržovat čistou domácnost, i když máte domácího mazlíčka? Jsou jako členové rodiny, jejich chlupy nás ale dohání k šílenství. Řeč je o milovaných domácích mazlíčcích, nejčastěji psech a kočkách. Jejich srst je zkrátka úplně všude – na zemi, sedačce, v posteli, na oblečení… Je vůbec možné tomu zabránit?

Čistá domácnost i když máte domácího mazlíčka? Není to nemožné (Zdroj: Vileda)

Pečujte o zdraví a srst vašeho mazlíčka

Chlupům všude kolem vás lze předcházet i jinými způsoby než jen pravidelným úklidem. Začněte přímo u zdroje. Nadměrné padání zvířecích chlupů totiž může naznačit, že s vaším mazlíčkem něco není v pořádku. Pokud tedy budete pečovat o jeho zdraví, máte z půlky vyhráno. Díky speciálním doplňkům stravy, které podporují zdravou a lesklou srst, pravidelnému podávání odčervovacích tablet a důkladnému kartáčování můžete padání srsti svých čtyřnohých přátel alespoň částečně bránit. Pokud se vám i tak zdá, že líná více než je běžné, nebojte se zajít si pro radu k veterináři.

Chlupům všude kolem vás lze předcházet i jinými způsoby než jen pravidelným úklidem
Chlupům všude kolem vás lze předcházet i jinými způsoby než jen pravidelným úklidem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Po každé procházce utřete a omyjte svému miláčkovi tlapky

Každý majitel psa to jistě zná. Počasí se zkrátka neptá a pejska je třeba venčit, i když venku zrovna prší. Po otevření domových dveří pak většinou nastává boj o utření tlapek, který když prohrajete, můžete rovnou vzít mop a začít vytírat celý byt. Pro tyto situace mějte v předsíni připravený ručník a navlhčený hadřík. Nejprve pejskovi otřete špínu z tlapek a srsti mokrým hadříkem, pak ho ručníkem vysušte do sucha. Je jasné, že se to nepodaří vždycky a bude třeba sáhnout po mopu. Pokud jste při vytírání zvyklí používat chemickou dezinfekci, měli byste zpozornět. Chemikálie totiž mohou být pro zvířata nebezpečné. I proto je potřeba zaměřit se na takové mopy, které zvládnou účinně uklidit jen pomocí páry, jako například Steam mop od Viledy, který efektivně čistí i bez jakýchkoliv chemikálií, tudíž úklid s ním je pro vaše čtyřnohé miláčky naprosto bezpečný a podaří se vám s ním dosáhnout dokonale čisté podlahy.

Nejprve pejskovi otřete špínu z tlapek a srsti mokrým hadříkem, pak ho ručníkem vysušte do sucha
Nejprve pejskovi otřete špínu z tlapek a srsti mokrým hadříkem, pak ho ručníkem vysušte do sucha (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Vyměňte koberce za hladké povrchy

Koberce různých tvarů, barev a materiálů sice v interiérech obvykle vypadají skvěle, s domácím mazlíčkem už tomu tak být nemusí. Pokud se chcete vyhnout chlupům a zažrané špíně v kobercích, pokuste se je ve vaší domácnosti co nejvíce eliminovat. Úklid domácností, který je s mazlíčkem třeba provádět častěji, bude o to snadnější. Pokud si však nějaký ten koberec nedokážete odpustit, pořiďte si nástroj s tvrdým povrchem, ideálně kartáč na zvířata s ocelovými zoubky, jímž chlupy z koberce nahromadíte na jedno místo, odkud je snadno vysajete vysavačem nebo seberete.

Pokud se chcete vyhnout chlupům a zažrané špíně v kobercích, pokuste se je ve vaší domácnosti co nejvíce eliminovat
Pokud se chcete vyhnout chlupům a zažrané špíně v kobercích, pokuste se je ve vaší domácnosti co nejvíce eliminovat (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) )

Vybírejte textilie praktické na údržbu

Kromě koberců se zkuste eliminovat i ostatní textilie, které zadržují chlupy. Úplným tabu by v tomto případě měly být třeba samet a hedvábí, ty jsou na ně doslova magnety. Místo toho kupujte raději doplňky a dekorace takové, na jejichž vyčistění postačí jen trocha vody – čalouněný nábytek stačí přejet navlhčenou latexovou či gumovou rukavicí po povrchu a chlupy jsou pryč.

Publikováno: 14. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce