reklama

WashBall aneb účinný a ekologický pomocník v boji s vodním kamenem

Pračka patří mezi jeden z těch dražších a zároveň nejvyužívanějších spotřebičů pro domácnost. Jejímu výběru většinou předchází důkladný průzkum trhu a svědomité rozhodování. A určitě se chcete vyvarovat její předčasné výměně.

WashBall aneb účinný a ekologický pomocník v boji s vodním kamenem (Zdroj: SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ)

Jak se pere v českých domácnostech?

Oblíbená jsou velká ekonomická balení pracích prášků, která nakupují tři čtvrtiny respondentů, a také tekuté prací prostředky. Takové kupuje více než polovina dotázaných. Ty nejlevnější si pak koupí 32 % Čechů. Vyplatí se to, protože čím je voda tvrdší, tím více pracího prášku spotřebujeme. V praní jsme ale spíše ekologové než šetřílci. Skoro polovina nakupuje zejména ekologické prací prášky a čtyři z pěti respondentů k praní používají pouze kvalitní značky. Jak být tedy ekologičtí, šetrní vůči spotřebičům, a zároveň tomu neobětovat celou svou výplatu? A co je tím hlavním problémem, se kterým se potýkáme?

Vzhledem k tomu, že pračkou při jednom pracím cyklu proteče až 50 litrů vody, je důležité o ni pravidelně pečovat, aby se prodloužila její životnost
Vzhledem k tomu, že pračkou při jednom pracím cyklu proteče až 50 litrů vody, je důležité o ni pravidelně pečovat, aby se prodloužila její životnost (Zdroj: SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ )

Vodní kámen – hrozba pro spotřebiče

Vzhledem k tomu, že pračkou při jednom pracím cyklu proteče až 50 litrů vody, je důležité o ni pravidelně pečovat, aby se prodloužila její životnost. Ať už patříte mezi ty, kteří to pro nedostatek času nezvládají (28 %) nebo ty, kteří si čas i na úkor jiných aktivit vždy udělají (32 %), můžete si práci zásadně ulehčit. Navíc není třeba používat změkčovače vody, jako to dělá více než polovina respondentů, aby buben své pračky ochránila od vodního kamene.

Jeho vznik je totiž spojen s problémem tvrdé vody, kterou mají ve své domácnosti až dvě třetiny respondentů. 37 % dokonce odpovědělo, že vodní kámen je v jejich domácnosti velký problém. Někteří lidé tento problém však vůbec neřeší, není se tedy čemu divit, že se pračka kvůli vodnímu kameni porouchala každému desátému respondentovi. Vodní kámen obvykle vzniká na místech, kterými často protéká voda. Objevuje se v kuchyni i koupelně, je neestetický a ničí domácí spotřebiče tím, že snižuje jejich životnost a zvyšuje náklady na provoz i údržbu.

Řešením problému je inovativní produkt WashBall, který je vhodný jak pro ekologické, tak ekonomické praní prádla
Řešením problému je inovativní produkt WashBall, který je vhodný jak pro ekologické, tak ekonomické praní prádla (Zdroj: SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ )

Stačí vhodit do pračky

Řešením tohoto problému je inovativní produkt WashBall, který je vhodný jak pro ekologické, tak ekonomické praní prádla. Chrání pračku, myčku či rezervoár toalet před vodním kamenem, účinně rozpouští prací prášek a odstraňuje nečistoty a pachy. Funguje na základě patentované fyzikální technologie galvanické úpravy vody. Výsledkem je její změkčení, odstranění vodního kamene a zabraňování jeho dalšího vzniku. Změkčením vody se zvyšuje účinnost praní, a snižuje se tak spotřeba pracího prášku. WashBall se tak stává účinným pomocníkem pro domácnosti bojující s tvrdou vodou.

Chrání pračku, myčku či rezervoár toalet před vodním kamenem, účinně rozpouští prací prášek a odstraňuje nečistoty a pachy
Chrání pračku, myčku či rezervoár toalet před vodním kamenem, účinně rozpouští prací prášek a odstraňuje nečistoty a pachy (Zdroj: SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ )

Je vyroben ze speciálního plastu s vlastnostmi gumy, která je ekologická a nevypouští do okolí žádné chemikálie, takže je šetrný k prádlu i k samotnému spotřebiči.

Vodní kámen obvykle vzniká na místech, kterými často protéká voda
Vodní kámen obvykle vzniká na místech, kterými často protéká voda (Zdroj: SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ )

Tvar je navržen tak, aby co nejlépe klouzal a byl odolný vůči nárazům a otěru. WashBall nevyžaduje žádnou údržbu či dodatečný zdroj energie a jeho životnost je až 10 tisíc cyklů.

Zdroj informací: SIKO KOUPELNY a.s.

Publikováno: 12. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce