reklama

Ještě nemáte adventní věnec? Zkuste si tentokrát vyrobit trochu netradiční

Výroba netradičního adventního věnce vám může vytrhnout trn z paty. Nepotřebujete připravený kulatý korpus, ani si ho nebudeme nijak vyrábět. Dokonce si vystačíte jenom s kuchyňským prkénkem. Nakonec potřebujete jenom čtyři svíčky a pár vánočních dekorací. Zvládnete to za pár minut. Dvě adventní svíčky byste do neděle měli mít už zapálené, budeme totiž zapalovat už třetí.

Adventní věnec můžete vyrobit netradičně na prkénku (Zdroj: Silva Pokorná)

Pokud jste nestihli sehnat nebo vyrobit adventní věnec, zkuste si vytvořit tuto dekoraci pro změnu netradičně na dřevěném prkénku. Ideálně se k tomu hodí kulaté dřevěné prkénko, ale klidně použijte i hranaté. Nové prkénko seženete v prodejnách s domácími potřebami, případně zkuste sehnat kulatinu, kterou prodávají často v oddělení s dekoracemi, v prodejnách stavebnin nebo ji seženete u truhláře.

Poslední možností je kulatina, kterou vám přímo uříznou na pile, ale tuto možnost nemáme asi všichni. Větvičky pak stačí jenom položit, nebudeme je nijak speciálně omotávat jako v případě věnce, na dřevěnou podložku přidáte svíčky, vánoční ozdoby a máte hotovo. A pokud jste opravdu ve spěchu, tak si určitě poradíte s tím, co doma najdete a vytvoříte vlastní originální "nevěncový" adventní věnec. Teď už byste měli mít totiž výpálené dvě adventní svíčky a nejbližší neděli zapálit svíčku třetí. Vánoce se opravdu blíží.

Na výrobu netradičního adventní věnec si připravte:

  • kulaté dřevěné prkno
  • tavnou pistoli
  • ostré nůžky nebo štípačky
  • živé větvičky
  • zápichy pod svíčky
  • adventní svíčky
  • vánoční dekorace
Pro netradiční adventní věnec si připravte prkénko, svíčky a dekorace
Pro netradiční adventní věnec si připravte prkénko, svíčky a dekorace (Zdroj: Silva Pokorná)

Na dřevěné prkénko položte zelené větvičky, jak se vám to bude líbit. Můžete vyplnit celou plochu nebo jenom část. Využijte praskliny ve dřevě a zapíchněte do nich zápichy pod svíčky. Pokud praskliny ve dřevě nemáte, zápichy zatlučte. Umístěte svíčky do zápichů, upravte větvičky a můžete se pustit do ozdobování. Svíčky mohou být umístěné rovnoměrně - vedle sebe nebo zcela náhodně, jak se vám to bude líbit.

Umístěte svíčky na zápichy
Umístěte svíčky na zápichy (Zdroj: Silva Pokorná)

Z vybraných dekorací umístěte na "věnec - nevěnec" nejdříve větší dekorace a přilepte je na místo tavnou pistolí. Ke zlatým svíčkám krásně ladí dekorace zlaté, hnědé a přírodní. Pro oživení přidejte další barvu a typy dekorací. My zvolili červenou a veselé kolíčky se Santou a sobem. V domácnosti s dětmi je to kombinace sváteční elegance s drobnými veselými doplňky.

Přidejte drobné výraznější dekorace
Přidejte drobné výraznější dekorace (Zdroj: Silva Pokorná)

Poslední úpravy netradičního věnce a máte hotovo. Větvičky, které hodně trčí nahoru, přilepte tavnou pistolí. Bude potřeba větší množství roztaveného lepidla. Větvičku nadzvedněte a kápněte pod ní větší množství lepidla. Pak větvičku do rozpuštěného lepidla vmáčkněte a přidržte, než lepidlo aspoň částečně ztuhne. Dávejte pozor, může to být hodně horké. Přidržet si lze větvičky při lepení horkou hmotou nůžkami nebo dřevěnou tyčkou.

Zdroj informací: autorka

Vyrobte si veselého vánočního jelena:

Publikováno: 9. 12. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná