reklama

Darujte svým nejbližším ten nejkrásnější dárek

Vyrobený dárek přímo od srdce pod vánočním stromečkem? Není nic krásnějšího! Tento vyrobíte danému člověku na míru, vlastníma rukama a jednoduše - jeho obsah potěší o to více. Udělejte si ty nejkrásnější Vánoce.

Originální dárek vyrobený přímo od srdce potěší dvojnásob (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Na výrobu dárku od srdce budete potřebovat:

  • 3 různě barevné papíry (možno více)
  • fixu
  • sklenici a stužku
  • případně vánoční dekoraci na ozdobu sklenice
Pomůcky pro výrobu
Pomůcky pro výrobu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Papíry si nastříhejte na proužky. Volte takovou šířku, aby se vám na ně pohodlně psalo. U některých budete možná potřebovat i větší šířku. Vyberte si oblasti, které chcete obsáhnout. V našem případě to jsou: „důvody, proč tě miluji“, „vzpomínky“ a „citáty“. Proto budeme mít papíry tří barev. Vy si ale můžete vybrat jiná témata, která jsou vám i dané osobě blízká.

Papír nastříhejte na proužky
Papír nastříhejte na proužky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pak papírky popište. Jedna barva vždy přísluší jednomu okruhu. Co na ně napíšete, je už čistě na vás. Můžou to být oblíbené citáty nebo citáty, které se vážou k vašemu vztahu. Společné výlety a okamžiky. To, co na daném člověku milujete, obdivujete. Právě proto to bude dárek od srdce. 

Proužky papíru popište
Proužky papíru popište (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Popsaný papírek pak nadvakrát přeložte a vhoďte do sklenice. Pokračujte, dokud budete mít nápady, čím papírky popsat.

Papírek složte a vhoďte do sklenice
Papírek složte a vhoďte do sklenice (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pak si připravte širší (o něco kratší papírky) a napište na ně, čeho se daná barva týká. V naše případě to jsou okruhy: „proč tě miluji“, „vzpomínky“ a „citáty“.  Udělejte do těchto papírků otvory na připevnění. Sklenici ovažte  stužkou, na kterou nitkou přivažte tyto tři rozlišovací papírky. Počet zavěšených barevných papírků zvolíte podle počtu okruhů témat. Můžete přidat i nějakou vánoční ozdobu, která ze sklenice udělá ještě hezčí dárek. Sklenici podle vlastní fantazie dozdobte. Teď už se můžete těšit na radost obdarovaného při každém otevření lístečku. Podobně můžete všechny tyto vzkazy zapracovat do podoby knihy, a to včetně fotek nebo obrázků. Přidat můžete i vstupenky nebo jízdenky na různé společné akce. Je to možná lépe uchovatelná podoba jednotlivých papírků.

Sklenici ozdobte
Sklenici ozdobte (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Existuje ale i mnoho dalších možností, jak udělat druhému radost originálním, vlastnoručně vyrobeným dárkem od srdce. Domácí likér je už mnoholetou stálicí. Ale i tak můžete vytvářet různě ochucené varianty a vždy s ním uspějete. A podobné je to i s dalšími jedlými dárky – marmeládami, nakládanými sýry a podobně.

Vyrobit můžete i kosmetiku. Možná se na ní necítíte, ale třeba sůl do koupele proloženou bylinkami zvládnete určitě. Kdo si troufá, může se pustit do výroby mýdel nebo i náročnější kosmetiky. Vyrobit si doma můžete už téměř cokoli. Potěšit ale lze blízké i jinými vlastnoručně vyrobenými dárečky. Zkuste třeba náramky nebo náhrdelníky. Postačí vám šňůrka nebo kůže a korálky dle libosti. Ozdoba pak bude na světě hned.

Zdroj informací: pořad Stačí začít

Tip na vánoční dárek pro tatínky:

Publikováno: 8. 12. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová