Také si lámete každý rok hlavu nad tím, jak udělat jmenovky na dárky? A jak proboha zabalit ty neforemní měkkýše? Oba problémy jsme vyřešili. Ukážeme vám, jak můžete označit jmenovkami dárky tak, aby je zvládli přečíst i malé děti, které to ještě neumí. Navíc vám prozradíme, jak lze snadno zabalit měkké dárky. Už žádné trápení, jen radost z balení.
Popisování dárků někoho baví a hodně si to užije. Někdo se ale u otázky, jak by mohl zajímavě označit jmenovakmi vánoční dárky, zasekne a nakonec jméno jenom načmárá fixou na papír. A to je škoda. Hezký balicí papír i vkusně zabalený dárek tak trochu zbytečně poničíte. Když už jste si dali námahu s výběrem papíru a balením, zvolte i označení stylově. A pokud bude u stromečku i dítě, které ještě neumí číst, zvolte náš skvělý tip, označení dárků pomocí fotek.
Pobavíte se u vybírání a věřte, že pak i u stromečku. Podle tradice by měl dárky rozdávat nejmladší člen rodiny a takto to zvládne i dvouletý capart. Z fotky totiž jasně pozná, komu dárek patří. A když vyberete hodně veselé fotky, tak se u toho i nasmějete. Případně si můžete vzpomenout na situace a příběhy, které se k daným fotkám vážou, a místo televize si můžete hodiny povídat a vzpomínat.
Víte, jak zajímavě zabalit a označit měkké dárky?
Měkké dárky oceníme až s věkem. Ponožky, rukavice nebo teplý svetr nás ale vždy proškolí při balení. Většinou nám vznikne hodně neforemní boule, navíc s potrhaným balicím papírem. Můžeme to vyřešit dvěma způsoby. Buď vložíme měkký dárek do krabice - tu pak už snadno zabalíme do balicího papíru bez úhony, nebo můžeme využít starý svetr, ze kterého si vyrobíme šikovný pytlíček. Všechny dárky nakonec označíme jmenovkami, které zvládnou přečíst i ti nejmladší členové rodiny.
Připravte si:
- nakoupené dárky
- balicí papír
- lepicí pásku
- tyčinkové lepidlo
- stuhy a stužky
- starý pletený svetr
- nůžky a tavnou pistoli
- fotky adresátů dárků
- dekorační lepicí pásky
- příp. vánoční dekorace
Jak označit klasický balík fotkou obdarovaného
Nejdříve si dárky zabalte. Co máte v krabicích, nebo je pevné a hranaté, zabalte standardně jako krabici do balicího papíru. Konce zalepte kousky lepicí pásky, aby se vám balení nerozjíždělo. Místo zavazování mašlí ale naplete jenom pruh širší stuhy a ponechte volné místo na přední straně balíčku. Lepte tavnou pistolí, aby stuha dobře držela, stačí dobře přilepit oba konce.
Vezměte správnou fotku, tedy fotku s portrétem toho, komu dárek patří, a nelepte ji na volné místo na přední straně dárku. Fotku můžete ponechat, jak je, nebo ji lze upravit. Vystřihněte zajímavý tvar, odstřihněte třeba dva rohy naproti sobě a pod. Stačí pár jednoduchých úprav a fotka bude působit zajímavěji. Existují také nůžky, které umí stříhat vlnovku či jinou ozdobnou linii.
Okolí fotky můžete ještě ozdobit nálepkami. Stačí jednoduchá malá nálepka s vánočním motivem, nebo můžete fotku orámovat barevnými a dekoračními lepicími páskami, najdete je také pod označením washi pásek. Na trhu a v papírnictví najdete různé pásky s třpytivým efektem nebo přímo vánočními motivy. Často se dají v tuto dobu koupit i v běžných prodejnách v oddělení sezónního zboží.
Jak elegantně zabalit měkkýše?
Měkké dárky nás umí opravdu při balení potrápit. Roztrhaný papír a neforemní výsledek je standardem. Letos na něco takového zapomeňte a ustřihněte raději rukáv ze svetru. Neděláme si legraci. Vezměte starý vyřazený svetr a místo házení do koše ho použijte na balení dárků. Ustřihněte rukáv a na jednom konci ho zašijte, nebo ještě jednodušeji: zalepte okraje k sobě tavnou pistolí. Pracujte na straně, kde jste stříhali, abyste tím hned upravili třepící nebo párající se okraj.
Druhou stranu nechte zatím volnou. Zalepený rukáv otočte a vytvořený obal na dárek naplňte. Měkký dárek vložte do rukávu poskládaný nebo můžete vložit i víc dárku najednou, například sadu: rukavice, šála a čepice. Patří k sobě a nemusíte je balit samostatně. Vložené dárky upravte a můžete balíček uzavřít. Teď ho klidně ještě podle potřeby natvarujte. Volný konec zavažte provázkem nebo stužkou. Udělejte mašli, aby bylo snadnější se do dárku dostat. Pokud budete vázat pevný uzel, můžete přidat obdarovanému i nůžky, aby se do dárku snadno dostal. Nůžky pak pověste na dárek, ať jsou po ruce.
Nakonec na dárek pověste visačku se jménem nebo (jako u pevných krabicových dárků) pověste fotku s portrétem obdarovaného. A balíček máte hotový. Takto můžete vlastně zabalit a označit jakýkoliv dárek, dokonce i pevný. Pro měkkýše je to ale nejvhodnější. Vyrobené pytlíčky se pak dají použít i pro další rok nebo pro ně možná najdete celoročně využítí na uskladnění drobností či ponožek.
Doufáme, že vás díky naším nápadům a vychytávkám balení dárků letos konečně chytlo a nadchlo. Pokud vás nepřestalo bavit, můžete si ještě pohrát se zdobením. Na pytlíčky můžete nalepit červené sváteční mašle a přidat například větvičku nebo nazdobený perníček.
Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky
Tipy na vánoční dárky pro vaše mazlíčky:
Publikováno: 9. 12. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná