reklama

Nekupujte nové vánoční ozdoby, ale vytáhněte hadry ze skříně. Střihněte z nich pytlíky pro koule

Vánoční ozdoby, které nikdo nemá? Inspirujte se, jak mít Vánoce originální. Nesledujte, jaké vánoční ozdoby jsou letos in, dejte starým nový šat. Máte doma určitě už velkou sbírku vánočních koulí a chcete letos opět něco nového a neotřelého? Nezoufejte, nemusíte běžet na vánoční trhy, stejně je nenajdete. Vytáhněte ze skříně starou košili, tričko, halenku či letní šaty, do kterých opět nezhubnete, vezměte nůžky a podívejte se, co se s tím dá stylově vymyslet.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Hledáte inspiraci na vánoční ozdoby? Poradíme, jak oživíte a zrenovujete ty staré (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Hledáte vánoční inspiraci? Někdo používá stále stejné vánoční ozdoby, někdo už v září začne pátrat, jaké vánoční ozdoby budou trendy právě daný rok. Pokud vás letos vaše koule omrzely, ale nechcete je vyhazovat ani utrácet za nové, zrenovujte ty staré. Zabalte je jednoduše do kousků různých látek. Můžete využít starou károvanou košili, vánoční ubrusy nebo sbírku látek, které už léta leží nevyužité ve skříni. Celý proces je velmi rychlý, snadný a hlavně obnovitelný.

Jaké budou letos vaše vánoční ozdoby? Inspirujte se u nás

Připravte si vánoční koule, kousky látek, stuhy, nůžky a dobrou náladu. Nejlépe se vám bude pracovat s vánočními koulemi, ideálně plastovými nebo polystyrenovými. U skleněných dávejte veliký pozor nebo je raději pověste, jak jsou. Přeci jen staré skleněné ozdoby po babičce nebo ze sklenářské dílny mají svůj šmrnc a cenu bez ohledu na aktuální módní trendy. A také jsou hodně křehké, mohli byste je při práci nenávratně poškodit.

Postup výroby oblečku pro vánoční koule

Vyberte látku nebo třeba starou košili, položte na ni vybranou kouli a vystřihněte kus látky tak velký, aby se vám pak povedlo do ní celou kouli zabalit i s přesahem pro zavázání.

Vystřihněte kus látky podle velikosti vánoční ozdoby
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Vystřihněte kus látky podle velikosti vánoční ozdoby

Vystřižený kus může být klidně čtverec. Po obalení a zavázání v horní části koule se látka hezky naskládá na vánoční ozdobu, celou ji zakryjete a vytvoříte tak úplně nový vzhled. V místě, kde je na kouli systém pro zavěšení, látku utáhněte provázkem nebo stužkou. Z jutové stuhy a barevných stuh můžete vyrobit ještě mašle pro zdobení vašeho dílka.

Zabalte kouli do vystřižené látky
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Zabalte kouli do vystřižené látky

Můžete tak využít drobné dekorace, které se vám doma válí bez dalšího využití, nebo různé odstřižky stužek, které vám bylo líto vyhodit. Pomocí tavné pistole přilepte mašle a další dekorace - schovejte tak vázání. Nezapomeňte přidat smyčku pro zavěšení nové vánoční ozdoby na stromeček. S dekorováním i výběrem látek si můžete hodně vyhrát.

Z jutové nebo klasické stužky si vyrobte mašle
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Z jutové nebo klasické stužky si vyrobte mašle

Nakonec můžete ještě přidat živou větvičku a originální vánoční dekoraci máte hotovou. Bude se hodit na vánoční stromeček, na dveře i okna. Menší kousky látek a dekorací můžete využít jako ozdobu na zabalené dárky.

Hotovou vánoční kouli dozdobte větvičkou a můžete pověsit
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Hotovou vánoční kouli dozdobte větvičkou a můžete pověsit

Zdroj: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Vyrobte si vánoční zvon z plastového odpadu:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 7. 12. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná