reklama

Aby vlasy v zimě netrpěly, potřebují zvláštní péči

Vlasy v zimě velmi trpí. Při nošení čepic dochází k nadměrnému pocení vlasové pokožky a vlněné šály a svetry zase vlasy elektrizují a lámou. Mráz, studený vítr, neustálé střídání teplot a šály kvalitě vlasů také rozhodně neprospívají. Přechody z přetopených místností do venkovního chladu oslabují jejich obranyschopnost. Jak tedy dosáhnout zdravých, pevných a zářivých vlasů i v zimních měsících?

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Trpí vaše vlasy v zimě? Potřebují totiž zvláštní péči (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

V zimě vlasy hydratujte už od kořínků

Zimní měsíce si na našich vlasech vybírají svou daň a nezáleží na tom, zda máme rychle se mastící, barvené nebo od přírody kudrnaté vlasy. Tak jako naše pleť potřebuje v chladných měsících specializovanou péči zaměřenou na ochranu a hydrataci, i vlasy si zaslouží zvýšenou pozornost.

V zimě bychom se měli soustředit zejména na hydratační a pečující vlasové přípravky, které vlasům dodají potřebné živiny. Zároveň vlasy doporučuji umývat méně často než v létě, maximálně 2x týdně. Osvědčeným trikem je oplachování chladnější vodou. Teplá voda totiž z vlasů kromě nečistot odvádí také jejich přirozenou vlhkost, což ve finále může vést k lámání a nadměrnému vysoušení vlasů.

Zimní měsíce si na našich vlasech vybírají svou daň a nezáleží na tom, zda máme rychle se mastící, barvené nebo od přírody kudrnaté vlasy
i (Zdroj: Amway)
Zimní měsíce si na našich vlasech vybírají svou daň a nezáleží na tom, zda máme rychle se mastící, barvené nebo od přírody kudrnaté vlasy

Do zimní vlasové péče je dobré zařadit speciální masky či vlasová séra, která rychle dodají vašim kadeřím to, co potřebují.  Vyzkoušet můžete olejové sérum na vlasy obohacené o avokádový a arganový olej a olej ze semínek ořechů kukui. Vaše vlasy hloubkově hydratuje, zvlhčí a dodá jim chybějící lesk.

Do zimní vlasové péče je dobré zařadit speciální masky či vlasová séra, která rychle dodají vašim kadeřím to, co potřebují
Do zimní vlasové péče je dobré zařadit speciální masky či vlasová séra, která rychle dodají vašim kadeřím to, co potřebují (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Olejové sérum Satinique vaše vlasy hloubkově hydratuje, zvlhčí a dodá jim chybějící lesk
Olejové sérum Satinique vaše vlasy hloubkově hydratuje, zvlhčí a dodá jim chybějící lesk (Zdroj: Amway)

Zaměřte se na složení vlasových přípravků

Protože se v zimě neustále oblékáme a svlékáme ze svetrů, huňatých kabátů a objemných vlněných šál, na hlavu nasazujeme čepici častěji, než jsme zvyklí, naše vlasy jsou nepoddajné, velmi často elektrizují, nedrží tvar a zkrátka si dělají, co se jim zachce.

Je proto velmi důležité používat péči, která vlasy zjemňuje, a nezapomínat ani na pokožku hlavy, která je pro růst zdravých vlasů zásadní. Klíčové je sledovat složení a zaměřit se na hydrataci a její udržení ve vlasech. Dalšími přidanými hodnotami jsou vitamíny a suroviny podporující jejich hloubkovou výživu a regeneraci. Ideálními ingrediencemi jsou oleje z různých druhů ořechů, avokádové a arganové oleje nebo například vitamin B5.

Klíčové je sledovat složení a zaměřit se na hydrataci a její udržení ve vlasech
Klíčové je sledovat složení a zaměřit se na hydrataci a její udržení ve vlasech (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Skvělým složením se může pochlubit vyhlazující šampon Satinique
Skvělým složením se může pochlubit vyhlazující šampon Satinique (Zdroj: Amway)

Skvělým složením se může pochlubit dvojice vyhlazující šampon a kondicionér s hydratačním účinkem. Díky svému složení pomáhají udržet vlasy i v zimě dostatečně hydratované, pružné a lesklé.

Zdroj informací: Amway

Padají vám vlasy? Zkuste lopuchovou tinkturu:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 8. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce