reklama

Vánoce v duchu zlatých šneků a mušlí

Zlatá je stále trendy a k Vánocům neodmyslitelně patří. Se spreji Primalex navíc jednoduše dodáte zlatý efekt jakémukoliv předmětu. Třeba šiškám sesbíraným v lese nebo mušlím, které jste si přivezli z dovolené u moře.

i (Zdroj: Primalex)
Vánoce v duchu zlatých šneků (Zdroj: Primalex)

Zlatí šneci jako dekorace nejen na talíři

Zlaté vánoční dekorace si vyrobte metalickými barvami ve spreji Primalex a vánoční výzdoba domu či bytu vám přitom nezabere mnoho času. Stačí si připravit několik drobných přírodnin a jednoduše je nasprejovat. Barvy se nejen snadno aplikují, ale také rychle schnou. Kromě sprejů se zlatým efektem jsou na výběr také spreje ve stříbrné, mosazné či měděné barvě.

Efektní matný kovový vzhled tak mohou získat třeba šišky, lískové či vlašské ořechy, mušle, nebo dokonce šnečí ulity
Efektní matný kovový vzhled tak mohou získat třeba šišky, lískové či vlašské ořechy, mušle, nebo dokonce šnečí ulity (Zdroj: Primalex)
Obyčejné mušle přestříkáním na zlatou barvu povýšíte na skvost
Obyčejné mušle přestříkáním na zlatou barvu povýšíte na skvost (Zdroj: Primalex)

Metalické barvy ve spreji jsou vhodné pro různé druhy povrchů. Efektní matný kovový vzhled tak mohou získat třeba šišky, lískové či vlašské ořechy, mušle, nebo dokonce šnečí ulity. Šneci u nás totiž patřili na štědrovečerní tabuli už v dobách první republiky. Skvěle vypadají nejen na talíři, ale také třeba na vánočním věnci!

Zlaté šnečí ulity můžete vyzkoušet jako dekoraci na adventní věnec
i (Zdroj: Primalex)
Zlaté šnečí ulity můžete vyzkoušet jako dekoraci na adventní věnec

Všechny předměty si vyskládejte na podložku a nastříkejte je v několika vrstvách ze vzdálenosti 20–30 cm. Poté je nechte dobře zaschnout.

Všechny dekorace nastříkejte v několika vrstvách ze vzdálenosti 20–30 cm
i (Zdroj: Primalex)
Všechny dekorace nastříkejte v několika vrstvách ze vzdálenosti 20–30 cm

Nasprejované předměty pak lze využít při tvorbě adventního věnce, vánočního svícnu nebo dekorační mísy. Ale můžete je umístit i volně na okno nebo štědrovečerní stůl a podtrhnout tak slavnostní atmosféru. Mějte však na paměti, že by barva neměla přijít do styku s potravinami.

Zdroj: PPG Deco Czech a.s.

Publikováno: 8. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce