reklama

Moderní extravagantní kuchyně: Co by v ní nemělo chybět?

Správné zařízení moderní kuchyně je klíčové. Jen díky vhodně zvoleným prvkům si můžete být jisti, že kuchyně bude stylová i praktická. Při výběru nábytku a doplňků je důležité řídit se několika pravidly. Které to jsou a jak si vytvořit moderní extravagantní kuchyni?

i (Zdroj: shutterstock.com)
Moderní extravagantní kuchyně: Co by v ní nemělo chybět? (Zdroj: shutterstock.com)

Vyberte si moderní trend bydlení, kuchyni zařiďte podle svých potřeb

Moderní kuchyně vybavená technologiemi již nemusí být nedosažitelná. Trendy se neustále mění. Každý rok přináší něco nového. Dobrou zprávou je, že existují styly, které jsou nadčasové. Dobře vypadají i po letech, a to aniž byste je nějakým způsobem měnily.

K velmi oblíbeným stylům patří minimalismus. Je charakteristický čistými liniemi a otevřeným prostorem. Do kuchyně je jako stvořený, protože nepracuje se spoustou doplňků, které by vám mohly při vaření a pečení zbytečně překážet.

Kromě minimalismu můžete vyzkoušet také severský styl. Je známý tím, že v něm převládá dřevo a bledší barvy. Můžete také vyzkoušet industriální styl s kovovými detaily.

Kromě minimalismu můžete vyzkoušet také severský styl
i (Zdroj: shutterstock.com)
Kromě minimalismu můžete vyzkoušet také severský styl

Praktický a stylový nábytek

Dle zvoleného stylu bydlení začněte nakupovat nábytek. Rohová kuchyň bude vyžadovat speciálně upravené kousky. Zajistí vám, že využijete prázdné místo v rohu, které by bylo jinak volné. Pokud byste nechtěli takový nábytek, postavte na toto místo chladničku.

Typ nábytku ale není všechno. Klíčový je také samotný vzhled. Do extravagantní kuchyně se skvěle hodí výrazné barvy. Nezůstaňte jen u bílé, černé nebo šedé. Vsaďte na metalické odstíny, jako například zlatá nebo stříbrná. Když chcete něco světlejšího, využijte růžovou, modrou, zelenou nebo žlutou.

Typ nábytku ale není všechno. Klíčový je také samotný vzhled
i (Zdroj: shutterstock.com)
Typ nábytku ale není všechno. Klíčový je také samotný vzhled

Nebojte se kontrastu

Kontrast je v dnešní době zajímavým stylem poutajícím pozornost. Není vhodný pro každého, ale když máte rádi výrazné prvky, určitě na něj vsaďte. Míra jeho extravagantnosti se odvíjí od toho, jaké barvy spolu ladíte. Černá a bílá jsou klasiky. Bledý odstín dokáže tmavou černou krásně rozzářit.

Další možností je bílá s tmavě hnědou, bílá se smaragdově zelenou nebo šedá s tmavomodrou. Do takových kombinací již nevkládejte více dalších barev. Mohly by vytvořit zbytečný chaos.

Rada odborníka

Doplňky jsou v kuchyni vítány, ale nejsou nezbytné. Znamená to, že když se vám žádné nehodí, nemusíte je využít. Pokud nějaké i koupíte, nepřehánějte to s nimi. Budou vám překážet a pravděpodobně je budete neustále přesouvat z místa na místo.

Zajímavé materiály

Věděli jste o tom, že i některé materiály mohou být extravagantní? Patří k nim výrazný mramor kombinující černou a bílou, případně bílou a šedou. Některé kousky mohou mít také zlaté detaily.

Novodobým trendem je také barevné terrazzo. Snažte se jej však umístit do monochromatických kuchyní. Příliš mnoho barev by nemuselo vypadat dobře.

Dále vyzkoušejte pěknou a masivní keramiku ve světlých odstínech. Sáhněte po stylových vázách, kuchyňském nádobí nebo šálcích. Postavte je na polici, aby interiér doplnili a zkrášlili.

Některé kousky mohou mít také zlaté detaily
i (Zdroj: shutterstock.com)
Některé kousky mohou mít také zlaté detaily

Zaujmout mohou i spotřebiče

Roli doplňku mohou v extravagantní kuchyni převzít i spotřebiče. Retro chladnička s oblými tvary a v červeném, modrém nebo zeleném probarvení vykouzlí úsměv na rtech. Vyberte k ní  tu nejlepší mikrovlnku a rychlovarnou konvici. Pokud byste v setu našli i další výrobky, například troubu, pořiďte si i tu. Snažte se, aby byla místnost jednolitá.

Zajímavé spotřebiče jsou vhodné do velkých i menších kuchyní. Najdete je ve více velikostech a tvarech.

Roli doplňku mohou v extravagantní kuchyni převzít i spotřebiče
i (Zdroj: shutterstock.com)
Roli doplňku mohou v extravagantní kuchyni převzít i spotřebiče

Zařiďte si moderní extravagantní kuchyň i vy

Extravagantní kuchyně v moderním provedení je žhavým trendem posledních měsíců. Vyzkoušejte odvážné barevné kombinace a zajímavé materiály jako keramiku nebo kámen . Inspirujte se našimi praktickými radami. Vytvořte si prostor, kde budete rádi připravovat i konzumovat pokrmy.

Zdroj: realhomes.com

Vyrobte si originální nádoby podle vlastního vkusu:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 6. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce