reklama

Za pár kaček a za půl hoďky si vyrobte adventní kalendář (ne)jen pro muže!

Sezona adventních kalendářů pro děti, ženy, muže i domácí mazlíčky je opět tady! Výroba je jednoduchá. Děti uvítají čokoládovou variantu, dámy docení beauty verzi. Ale co pánové? Mají smůlu? Ne, tedy pokud v sobě probudíte kreativního ducha! Výroba adventního kalendáře pro muže vám zabere chvilku, ale skrýt do něj budete moci prakticky cokoliv, od poukázky na polibek po příslib nákupu nové pilky.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Výroba adventního kalendáře pro muže zabere chvilku, partner, kamarád nebo kolega si potom může celý advent užívat překvápek (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

A jak na to? Stačí rychlá návštěva papírnictví, jedna procházka lesem a lahev oblíbeného moku – pomůcky máte, teď už jen zapojit fantazii a můžete se směle pustit do výroby.

Co je třeba na výrobu adventního věnce pro muže?

  • lahev šampaňského
  • girlanda z umělého jehličí (nebo jehličí z lesa a k němu drátek)
  • dřevěný špalík
  • pogumované papíry
  • jmenovky na dárky ve tvaru stromečku, papíry s vánočními motivy
  • stuhy a provázky
  • glitrové a obyčejné fixy, tužka
  • entlovací nůžky, nůžky na papír
Na výrobu adventního kalendáře pro muže toho moc nepotřebujete
i (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)
Na výrobu adventního kalendáře pro muže toho moc nepotřebujete

Lahev položte na špalík, v případě, že není rovný, ukotvěte ji oboustrannou lepicí páskou nebo pomocí tavné pistole. Girlandu kolem lahve pak omotejte a načechrejte tak, aby vše připomínalo stromeček. Pokud chcete použít chvojí, připevněte jej tenkým drátkem.

Teď přijde na řadu pogumovaný papír. Vaším úkolem je vystřihnout z něj čtyřiadvacet stromečků, koleček, domečků nebo dárečků. Pro ulehčení můžete použít již hotové jmenovky na dárky, ideálně nějaké pevnější, aby se pak nekroutily. Těch stačí jen pár, zbytek tvarů podle nich obkreslíte a vystřihnete. Na hrdlo lahve, zlatý hřeb adventního kalendáře pro pány, nezapomeňte nakreslit hvězdu.

Základem pro výrobu adventní kalendář pro muže je špalíček a šampaňské
Základem pro výrobu adventní kalendář pro muže je špalíček a šampaňské (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)
Navrhněte si nebo obkreslete tvary visaček s překvapeními
Navrhněte si nebo obkreslete tvary visaček s překvapeními (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)

Na číslování jednotlivých „políček“ kalendáře si dejte záležet. Vsaďte na černou klasiku nebo na glitrové fixy, všechny tvary řádně vyzdobte, aby se co nejvíce leskly.

Jakmile všechny tvary vystříháte, přichází čas na papírové ruličky se samotnými přáníčky, překvápky a dárky. Vystřihujte je entlovacími nůžkami z barevných vánočních papírů (tyto pochází z vánoční scrapbookové sady), ozdobný okraj vypadá moc hezky.

Sváteční atmosféru přidají třpytky a glitry
Sváteční atmosféru přidají třpytky a glitry (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)
Zubaté okraje dodají ruličkám s překvápky grády
Zubaté okraje dodají ruličkám s překvápky grády (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)

Na řadu přichází to nejdůležitější, co bude náplní vašeho adventního kalendáře pro muže? Ježíškovská čtyřiadvacítka je jasná, lahev bublinek potěší, ale co dál? Doporučujeme věnovat přinejmenším jednu snídani do postele, poukaz na přípravu oblíbeného pokrmu nebo možnost vyrazit beztrestně na pánskou jízdu. Nebo spíš zvolíte hmotné dárky? Je to jen na vás. Všechny nápady zapište na papírky a zamotejte je do ruliček. Ty poté přivažte k výstřižkům z pogumovaného papíru.

Rozvášněte se a napište mu, co pro něj hodláte udělat
Rozvášněte se a napište mu, co pro něj hodláte udělat (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)
Papírky stočte do ruliček a připevněte je k nastříhaným tvarům
Papírky stočte do ruliček a připevněte je k nastříhaným tvarům (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)

Adventní kalendář pro muže je skoro hotový, už na něj jen rozmístěte ozdůbky s čísly a dárečky a můžete přilákat toho, koho hodláte obdarovat.

Adventní kalendář ve tvaru stromečku potěší každého muže
i (Zdroj: Iva Dušková Zemánková)
Adventní kalendář ve tvaru stromečku potěší každého muže

Čím ho v adventním kalendáři překvapit?

Na stromeček můžete pověsit místo vystříhaných tvarů vaše společné fotografie, které si necháte vyvolat. Stačí malý formát, k nim přidáte ruličky s hesly jako „poukaz na opakovaní skvělého zážitku“... a je to.

A co připevnit ruličky k vlastnoručně a s láskou koupeným perníčkům? Nebo cukroví raději koupíte již hotové? Bát se nemusíte využít ani aktuálně tolik moderní veselé ponožky. Do nich se dají mini dárečky přímo schovat. Všech čtyřiadvacet ruliček můžete pojmout jako indicie na cestu k pokladu. Ten můžete ukrýt k šampaňskému. Bude to předzvěst vánočního šílenství v podobě nového nářadí na kutění, nebo jen nějaká drobnost na parádu.

Vyrobte adventní kalendář, jímž uděláte radost dětem:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 30. 11. 2021, Autor: Iva Dušková Zemánková, Profil autora: Iva Dušková Zemánková