reklama

Vánoční drobnosti, kterými uděláte radost

Jste příznivci decentních vánočních dekorací s přírodními motivy? Pak byste si rozhodně měli vyrobit vánoční stromečky ze šišek nebo pomalovat květináč na vánoční hvězdu! A pokud smýšlíte alespoň trochu ekologicky, zabalte letos dárky do látky s vlastním originálním potiskem. Návštěvy pak můžete překvapit vánočním přáním na dřevěné kulatině.

i (Zdroj: Balakryl)
Vánoční drobnosti, kterými uděláte radost (Zdroj: Balakryl)

Náš tip: Na balení dárků použijte látku

Chcete vánoční dárky zabalit stylově a zároveň se chovat udržitelně? Vyrobte si balicí látku, do níž můžete dárky balit opakovaně! A navíc získáte využití pro zbytky starých látek, jako jsou prostěradla, jednobarevná povlečení nebo utěrky. Vůbec nevadí, pokud jsou na těchto textiliích menší skvrny – jednoduše je zakryjete vlastnoručně vytvořeným vzorem. Kromě látek budete na výrobu potřebovat vykrajovátka na perníky, větší bramboru, tácek nebo víčko od zavařovací sklenice a univerzální krycí barvu.

Použijeme stará dobrá bramborová tiskátka. Tvary vytvoříme formičkami na cukroví
i (Zdroj: Balakryl)
Použijeme stará dobrá bramborová tiskátka. Tvary vytvoříme formičkami na cukroví

Nejprve z látky ušijte pytlíky nebo ji rozstříhejte na obdélníky. Pokud už máte vánoční dárky s předstihem nakoupené, můžete rozměry přizpůsobit konkrétnímu předmětu, který do látky budete balit.

Poté z brambor pomocí vykrajovátek vyrobte razítka. Barvu nalijte na tácek. Namočte připravené razítko a tiskněte na látku, kterou jste předtím vypodložili krabicí nebo pevným papírem, aby se barva nepropila na stůl. Potištěnou látku pak nechte uschnout. Na závěr ji můžete přes pečicí papír ještě vyžehlit.

Tiskátko s vytvořeným motivem namočíme do barvy
Tiskátko s vytvořeným motivem namočíme do barvy (Zdroj: Balakryl)
Hotové obtisky můžeme domalovat a dotvořit
Hotové obtisky můžeme domalovat a dotvořit (Zdroj: Balakryl)

NÁŠ TIP: Na detaily, jako je například sobí nos, můžete použít tenký štětec nebo kosmetickou tyčinku. Do uschlé a vyžehlené látky pak dárky balte stejně jako do papíru, jen zahnuté kraje nepřilepujte lepicí páskou, ale převažte je provázkem nebo stuhou.

Dárek, zabalený v balící látce s vánočními motivy dozdobíme smrkovou větvičkou
i (Zdroj: Balakryl)
Dárek, zabalený v balící látce s vánočními motivy dozdobíme smrkovou větvičkou

Zdroj informací: PPG Deco Czech, a.s.

Publikováno: 26. 11. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce