reklama

Proměňte kreativně nudné stěny a vytvořte zajímavé a originální kompozice

Podívejte se na zdi, jestli si náhodou nezaslouží trochu více pozornosti. Se správným dekorem se mohou stát atraktivní dominantou interiéru. Pravdou je, že prostá výmalba stěn už dnes nikoho nenadchne. Chce to trochu kreativity. Podívejte se na zajímavé tipy a nápady, jak stěny interiéru oživit a vdechnout jim styl.

i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Proměňte kreativně vaše nudné stěny a vytvořte zajímavé a originální kompozice (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Stěny v místnosti mohou sehrát přesně takovou roli, na jakou je připravíte – ať už decentní křoví k výraznému zařízení prostoru, precizní podání klasické elegance v souladu se svým okolím nebo výstřední drama, které na sebe strhne veškerou pozornost. Záleží jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Odborníci z projektových marketů Hornbach pro vás mají pár cenných rad, které mohou přijít vhod.

Stěny v místnosti mohou sehrát přesně takovou roli, na jakou je připravíte
Stěny v místnosti mohou sehrát přesně takovou roli, na jakou je připravíte (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Záleží jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete
Záleží jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Od podlahy

Pokud se vám líbí hra s perspektivou a rádi byste vytvořili určitou optickou iluzi, lze si pohrát například s dekorem podlahy. Na stěnách rozhodně upoutá pozornost, a přitom nebude působit nijak násilně třeba vzor dřeva.

Obklad stěn dřevěným materiálem je nejjednodušší za použití dřevěných obkladových pásků. Jejich výhodou je velmi nízká hmotnost, díky níž jsou vhodné i na stěny nebo příčky ze sádrokartonu. Je k tomu však zapotřebí penetrační nátěr a speciální lepidlo. Tyto obkladové pásky dovedou se vzhledem zdí i celého interiéru neuvěřitelná kouzla..

Tyto obkladové pásky dovedou se vzhledem zdí i celého interiéru neuvěřitelná kouzla
Tyto obkladové pásky dovedou se vzhledem zdí i celého interiéru neuvěřitelná kouzla (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Obklad stěn dřevěným materiálem je nejjednodušší za použití dřevěných obkladových pásků
Obklad stěn dřevěným materiálem je nejjednodušší za použití dřevěných obkladových pásků (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Šálení zraku

Nápad s dřevěným dekorem se vám sice líbí, ale instalace dřevěného obkladu na zeď a následná péče o něj vás od toho odrazuje? Vyzkoušejte třeba keramické obklady s designem dřeva. Jsou velmi odolné, péče o ně je snadná, aplikace na stěnu také není nijak složitá. Neobejdete se však bez speciálního lepidla na obklady, stěrky, špachtle a spárovací hmoty. Značka Akkit nabízí celý sortiment kvalitních výrobků pro obkládání zdí.

Vyzkoušejte třeba keramické obklady s designem dřeva
Vyzkoušejte třeba keramické obklady s designem dřeva (Zdroj: HornbachHORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Obklady jsou velmi odolné, péče o ně je snadná, aplikace na stěnu také není nijak složitá
Obklady jsou velmi odolné, péče o ně je snadná, aplikace na stěnu také není nijak složitá (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Zajímavé mimikry

Nechce se vám do obkládání zdí dřevěnými nebo jinými obklady? Mnohem jednodušším a rychlejším řešením může být tapeta se vzorem zvoleného obložení. Tento typ úpravy zvládne i nadšenec bez jakýchkoliv předešlých zkušeností. Při nákupu tapet sledujte sériové číslo, abyste se vyvarovali drobným barevným odchylkám. Vybírat lze ze širokého sortimentu papírových, vliesových, vinylových, sklovláknitých nebo přetiratelných tapet. Stěnu můžete ozvláštnit i tapetou s 3D efektem.

Největší oblibě se těší vliesové tapety – jsou prodyšné, odolné, částečně omyvatelné a zajišťují tepelnou i zvukovou izolaci. Nejodolnější jsou tapety vinylové, které dokážou překrýt i drobné nerovnosti, a bez problémů je nalepíte na jakýkoliv podklad. Nejsou však prodyšné, a tudíž se nehodí do ložnic a dětských pokojů.

U vliesových tapet je potřeba dodržet postup a použít speciální lepidlo, například lepidlo Hornbach na vliesové tapety. Lepidlo nanášejte přímo na vliesovou tapetu a nechte pár minut vsáknout. Pokud chcete nový vzhled stěn, které na sobě mají staré tapety, jež nejdou snadno sundat, můžete si práci ulehčit s odstraňovačem tapet Hornbach.

Mnohem jednodušším a rychlejším řešením může být tapeta se vzorem zvoleného obložení
Mnohem jednodušším a rychlejším řešením může být tapeta se vzorem zvoleného obložení (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Stěnu můžete ozvláštnit i tapetou s 3D efektem
Stěnu můžete ozvláštnit i tapetou s 3D efektem (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Méně je více

Pokud si nejste úplně jisti tím, že byste ocenili pohled na celou zeď v dřevěném převlečení, ale dekor dřeva na stěně vás i přesto láká, zkuste ozvláštnit část zdi například samolepicím panelem v 3D provedení. Mnohdy dokáže už takto jednoduchá změna dodat místnosti potřebný punc jedinečnosti a kreativity. Zajímavým řešením může být také fototapeta se vzorem dřeva. Lze ji využít jako neotřelou náhradu velkého obrazu, nebo její pomocí opticky rozdělit místnost na různé zóny. V takovém případě je ze všeho nejdůležitější její přesné umístění vzhledem k celkovému zařízení interiéru.

Nejodolnější jsou tapety vinylové, které dokážou překrýt i drobné nerovnosti
Nejodolnější jsou tapety vinylové, které dokážou překrýt i drobné nerovnosti (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Zajímavým řešením může být také fototapeta se vzorem dřeva
Zajímavým řešením může být také fototapeta se vzorem dřeva (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.

Publikováno: 21. 11. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Využití tapet v interiéru

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Představení různých druhů tapet, jejich lepení, údržba atd.