reklama

Myslíte, že korálek a kroužek nejde spojit? Ukážeme vám, jak na to

S tímto jednoduchým návodem si vyrobíte stylový náramek i v případě, že jste úplný korálkový začátečník. Práce s bižuterním nýtem, kroužkem i řetízkem je velmi snadná a zábavná. Za chviličku si vytvoříte velmi povedený korálkový náramek. Bude se určitě hodit ke kostýmku i černým kozačkám a černé rockerské bundě s řetízkem i bez.

Pro výrobu náramku stačí pár korálků, kroužků a trocha zručnosti (Zdroj: Silva Pokorná)

Co budete na výrobu náramku z korálků a kroužků potřebovat?

Pro výrobu náramku si připravte štípačky, ketlovací kleště a ploché kleště. Dají se sehnat v hobby potřebách, korálkových prodejnách a e-shopech nebo u vašeho partnera v základním nářadí. Všechny kleště, které pro výrobu bižuterie budete potřebovat, používají například elektrikáři. Pokud máte v ulici staré klasické železářství, za pár korun je seženete určitě i tam.

Dále si připravte:

  • barevné korálky
  • ketlovací nýty s očkem
  • zapínání
  • kroužky
  • řetízek
Připravte si korálky, komponenty a bižuterní nářadí
Připravte si korálky, komponenty a bižuterní nářadí (Zdroj: Silva Pokorná)

Jak vyrobit korálkový náramek s kroužky a řetízkem

Jako první si připravte korálky s očkem po obou stranách, aby je bylo možné spojovat. Navlečte ketlovací nýt na korálek a prstem zamáčknete konec nýtu do strany. Pokud je zbytečně dlouhý, zkraťte ho kleštěmi. Ideální délka na hezké očko je cca 8 mm. Nakonec pomocí kulatých kleští vytvořte souměrné očko.

Vyrobte očko i na druhé strany korálku
Vyrobte očko i na druhé strany korálku (Zdroj: Silva Pokorná)

Postupně pak spojujte korálky a kroužky do náramku. V našem případě střídáme korálek a dva kroužky. Počet korálků a kroužků záleží na obvodu vaší ruky, nejmenší je cca 8 korálku, pro větší ruku je možné použít až 12 korálků. Výhodou této techniky je možnost nekonečného napojování, příp. zkrácení podle potřeby.

Spojujte opakovaně korálek a dva kroužky
Spojujte opakovaně korálek a dva kroužky (Zdroj: Silva Pokorná)

Na jeden konec přidejte kroužek a zapínání. Na druhém konci přidejte kroužek navíc, na který bude možné zapínání připnout. Je lepší na konci přidat kroužek navíc, lépe se vám bude manipulovat při zapínání jednou rukou.

Na konce přidejte zapínání a kroužek
Na konce přidejte zapínání a kroužek (Zdroj: Silva Pokorná)

Nakonec můžete na konce připojit řetízek (nebo i dva) podle délky vašeho korálkového náramku. Finální podoba náramku je čistě na vás. Můžete si vyrobit jednobarevný nebo vícebarevný náramek, stejně tak lze měnit počet kroužků mezi korálky. Praktické je použití magnetického zapínání.

Nakonec můžete přidat ještě řetízek
Nakonec můžete přidat ještě řetízek (Zdroj: Silva Pokorná)

Zdroj: autorka

Ani pánové nepřijdou zkrátka:

Nakonec můžete přidat ještě řetízek
Nakonec můžete přidat ještě řetízek (Zdroj: Silva Pokorná)

Publikováno: 7. 11. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná