reklama

Yorkšírský teriér: Pejsek malý tělem, ale velký duší a odvahou

Chytrý pejsek, který bývá dříve slyšet než vidět. Většinou se svých urostlých kamarádů hned tak nezalekne a hlasitě se umí přihlásit o pozornost.

Podle standardu jde o živého, inteligentního, odvážného a vyrovnaného trpasličího teriéra. I když je to malý pes, není to žádný degenerovaný „chudáček“. Dožívá se obyčejně dvanácti až patnácti let.

Nezaměnitelná srst

Má dlouhou rovnou srst, pěšinka se táhne od nosu až ke špičce ocasu. Vzpřímené držení těla vyjadřuje důležitost. Tělesné kontury by měly naznačovat silné tělo s náležitými proporcemi.

Srst je jeho nejdůležitějším znakem. V oblasti trupu by měla být středně dlouhá, u starších psů se na přehlídkách vyžaduje srst dlouhá až na zem. Měla by být hustá, hladká a lesklá, se stejnou strukturou jako hedvábí, nikdy však zvlněná.

Yorkšírský teriér 2
i (Zdroj: pixabay.com)
Yorkšírský teriér 2

Vynikající městský společník

  • Jeden z nejatraktivnějších malých pejsků. Má veškeré vlastnosti přizpůsobivého a zároveň hrdého psa.
  • Houževnatost, nepoddajnost, odvaha a ostražitost. Tyto rysy spíše vlastní služebním a loveckým psům jsou vlastní i yorkšírákům. Při dlouhých procházkách vykazují značnou výdrž.
  • Je to ideální rodinný pes do bytu. Yorkšírský teriér váží v průměru jen 2 až 3 kg. Takto lehký a malý pes se hodí hlavně do městského bytu.
  • Má jednu nespornou výhodu, yorkšír nemění srst. Na rozdíl od ostatních psích plemen nedochází u něj na jaře a na podzim k výměně srsti. Těch několik málo chlupů, které ztrácí, se vyčeše kartáčem při každodenní péči o srst.

Publikováno: 21. 2. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.