reklama

Kam na výlet: Drakiády už jsou v plném proudu

Tak už nám pěkně fouká ze strnišť, nejvyšší čas vytáhnout draky všech velikostí, kupované i ty doma vytvořené, a vydat se na nejbližší kopec.

Drakiáda pod Chlumem

14. října 2017 (13.00–18.00) 

Podzimní odpoledne pro rodiče a děti spojené s pouštěním draků. Sraz a zápis účastníků drakiády je od 13 do 14 hodin na hřišti v Bílavsku.

Poté se přesunete na blízkou louku, kde proběhne samotné pouštění draků. Soutěžit se bude mimo jiné i o nejkrásnějšího draka domácí výroby. Vyhlášení soutěže proběhne na hřišti, kde bude nachystán oheň na opečení špekáčků a upečení brambor. Pro děti je navíc připravena balonková pošta.

Drakiáda se koná pouze za větrného počasí!

drakiáda 1
drakiáda 1 (Zdroj: Drakiáda pod Chlumem)

Dolnolánovská drakiáda

14. října 2017 (10.00–14.00) 

Nechte se pozvat na již tradiční Dolnolánovskou drakiádu, která se koná na bývalém zemědělském letišti na kopci mezi obcemi Dolní Lánov a Fořt.

Drakiáda na letišti Křižanov

14. října 2017 (14.00–17.00)

Vezměte svoje děti, vnoučata, neteře, synovce a přijďte strávit odpoledne na čerstvém vzduchu a ve volném prostoru podzimní přírody.

Na děti čeká létání s draky, skákací hrad, opékání špekáčků a také cesta za poražením draka, kdy budou nakonec muset svést souboj s opravdovým drakem. V průběhu programu si můžete prohlédnout letadla, další leteckou techniku a dozvědět se něco o létání.

Publikováno: 13. 10. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce