reklama

Ze žárovek hrušky? Tohle kouzlo musíte vyzkoušet

Máte doma prasklé žárovky? A hledáte tip na podzimní dekoraci? Pak není nic jednoduššího, než vyrobit hrušku ze žárovky. Můžete přitom využít nejrůznější dekorační způsoby, lepení ubrousků, kousků látky, malování barvami nebo také využít prošlé potraviny, jako jsou fazole, použít přírodniny nebo zbytky provázků a přízí. Uvidíte, jak se jakákoli z nich bude na podzimním stole nádherně vyjímat.

Dekorace z nefunkčních žárovek nadělají ještě spoustu parády (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Začněte tím, že si na špičku žárovky naneste trošku lepidla z tavné pistole. Do ní přichyťte konec provázku nebo bavlny, kterou budete používat.

Nejprve naneste tavnou pistolí lepidlo na vršek žárovky
Nejprve naneste tavnou pistolí lepidlo na vršek žárovky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pak si vezměte štětec a naneste jím disperzní lepidlo. Bude nyní stačit zhruba 2 cm široký proužek po obvodu hned pod nalepeným provázkem. Lepidlo totiž poměrně rychle schne, takže pokud byste ho nanesli více, nebude už lepit. Zároveň by se vám s žárovkou celou od lepidla špatně pracovalo.

Dále nanášejte disperzní lepidlo a omotávejte provázek
Dále nanášejte disperzní lepidlo a omotávejte provázek (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pak už začněte omotávat kolem přilepeného konce provázek. Nenapínejte ho při tom. Prsty ho do lepidla hezky přimáčkněte. Jakmile dojdete na konec plochy s lepidlem, natřete si další kousek a pokračujte v obtáčení až na konec žárovky. I přes celý závit.

Provázek omotávejte tak, aby nevznikly žádné mezery
Provázek omotávejte tak, aby nevznikly žádné mezery (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jako bubáka vašich originálních hrušek použijte hlavičku ze šroubku. Ucvakněte ji kleštičkami. Stopky budou z kousků klacíků a nesmí chybět ani lístky. Na ty použijte zbytky filcu. Můžete je ještě vyšít přízí, aby vypadaly opravdu dokonale. Vše pak přilepte tavnou pistolí na konec žárovky.

Vytvarujte lísteček
Vytvarujte lísteček (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

K dekorování starých žárovek ale můžete využít i mnoho jiných způsobů.

Můžete na ně nalepit, kávová zrna, sušené fazole bílé, červené i mungo, kukuřici nebo třeba klacíky nařezané na malé kousky. Využijete tak třeba to, co vám ve spíži zbylo a má už prošlé datum minimální trvanlivosti.

Nádhernou podzimní dekoraci vytvoříte z obyčejných dýní:

Lepidlo nanášejte po malých plochách, rychle schne
Lepidlo nanášejte po malých plochách, rychle schne (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Žárovka má tvar hrušky, tak ji z ní vyrobte
Žárovka má tvar hrušky, tak ji z ní vyrobte (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Publikováno: 10. 10. 2021, Autor: Lenka Tajbrová (text), Depositphotos (https://cz.depositphotos.com), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Lenka Tajbrová