reklama

Sváteční výzdoba s využitím poinsettií a přírodních materiálů

Jedlové a borovicové větvičky, šišky, mech a bobule jsou typické dekorativní doplňky, které snadno najdete v lese a které jsou zejména na podzim a v zimě velmi oblíbené pro tvoření a dekorace. Ideálním způsobem, jak tyto přírodní materiály na dekorace nasbírat a vnést přírodu do svého domova, jsou dlouhé podzimní procházky. Vánoční hvězda dodá všemu aranžmá slavnostní nádech.

i (Zdroj: Stars for Europe)
Sváteční výzdoba s využitím poinsettií a přírodních materiálů (Zdroj: Stars for Europe)

Lesní stůl: výzdoba sváteční tabule s vůní lesa a vánočními hvězdami

Když se rodiny a přátelé scházejí ke svátečnímu stolu a oslavě Vánoc, je samozřejmostí slavnostně vyzdobená tabule. Ideální květinovou výzdobou pro tento čas jsou díky svým nápadným listenům vánoční hvězdy. Jejich zářivé barvy vyniknou ještě víc, když je zkombinujete s mechem, borovicovým jehličím a dalšími přírodními doplňky.

Radost pro všechny smysly: bohatá výzdoba vytvořená z přírodních materiálů oživí stůl i celý interiér. Na vrstvě mechu jsou umístěny červené vánoční hvězdy, jedličky a sukulenty v mini velikosti. Větvičky cesmíny, jablíčka, šišky a zlaté lístky dodají dekorativní akcent, příjemné světlo a dokonalou atmosféru poskytnou tmavě červené kuželové svíčky.

Větvičky cesmíny, jablíčka, šišky a zlaté lístky dodají dekorativní akcent, příjemné světlo a dokonalou atmosféru poskytnou tmavě červené kuželové svíčky
Větvičky cesmíny, jablíčka, šišky a zlaté lístky dodají dekorativní akcent, příjemné světlo a dokonalou atmosféru poskytnou tmavě červené kuželové svíčky (Zdroj: Stars for Europe)
Cypřišový věnec zdobený dlouhými borovicovými větvemi se díky řezané červené vánoční hvězdě promění v krásnou vánoční výzdobu
Cypřišový věnec zdobený dlouhými borovicovými větvemi se díky řezané červené vánoční hvězdě promění v krásnou vánoční výzdobu (Zdroj: Stars for Europe)

Tip: 

Do lesa se můžete vydat pro malé množství šišek nebo spadlých větviček. Pokud však budete potřebovat víc mechu nebo jiného materiálu  (v případě podobné dekorace), vše potřebné najdete v zahradních centrech. Mech upravený pro dekorativní účely není vlhký a nepoškodí váš stůl, i tak je ale vhodné desku nejprve přikrýt nepromokavou vrstvou. 

Díky kombinaci bílých a zelených prvků připomíná tento slavnostně prostřený stůl zimní les se třpytivým sněhem. Aranžmá z přírodních materiálů, jako je mech, šišky, mini jedličky, umělý sníh a dřevěné houby, krásně doplňují krémové vánoční hvězdy. Kouzelné náladové osvětlení dodají jemné bílé svíčky. Borovicová větev nad stolem zdobená šiškami rozvoní prostor a dotvoří dokonalou lesní atmosféru.
Krása detailu: Každého hosta vítá smetanová vánoční hvězda v kytičce z borovicového jehličí. Jako minivázička slouží do jehličí vložená květinová zkumavka s vodou.

Elegantní stromečky a smetanové mini poinsettie umístěné na slámovém základu obaleném mechem vytvářejí dojem zimního borovicového lesa
Elegantní stromečky a smetanové mini poinsettie umístěné na slámovém základu obaleném mechem vytvářejí dojem zimního borovicového lesa (Zdroj: Stars for Europe)
Mech, řezaná vánoční hvězda, cesmína a obarvená zajíčková tráva promění jednoduchý věnec z větviček a lišejníků v krásnou přírodní dekoraci, která jasnými červenými tóny rozzáří každou místnost
Mech, řezaná vánoční hvězda, cesmína a obarvená zajíčková tráva promění jednoduchý věnec z větviček a lišejníků v krásnou přírodní dekoraci, která jasnými červenými tóny rozzáří každou místnost (Zdroj: Stars for Europe)

DIY tip:

S trochou šikovnosti můžete vyrobit ozdobný vánoční svícen. Potřebovat budete čtyři stejně velké šišky, držák na svíčku, malou květinovou zkumavku, řezanou poinsetii a stuhu. Důležité! Ihned po seříznutí ponořte stonek vánoční hvězdy do vody o teplotě cca 60 °C, a poté ihned do studené. Ze stonku tak přestane téct mléčná tekutina a hvězda tak vydrží déle krásná.

S trochou šikovnosti můžete vyrobit ozdobný vánoční svícen
i (Zdroj: Stars for Europe)
S trochou šikovnosti můžete vyrobit ozdobný vánoční svícen

Okouzlující dekorace pro advent: adventní věnec z přírodních materiálů

Stejně jako vánoční stromky jsou adventní věnce neodmyslitelnou součástí sváteční výzdoby. Rituál zapalování svíčky každou adventní neděli nás provází obdobím očekávání a pomáhá zkrátit dlouhý čas, než přijde Štědrý večer. Adventní věnec nemusí být vytvořený jen z jehličí. Jak ukazují následující tři nápady, dokonalý věnec lze vyrobit i s využitím jiných přírodních materiálů.

Přírodní vzhled a zároveň umělecké dílo. Elegantní stromečky a smetanové mini poinsettie umístěné na slámovém základu obaleném mechem vytvářejí dojem zimního borovicového lesa. Díky kovovému podstavci věnec působí, jako by se vznášel nad stolem. Kořenový bal poinsettií je obalen mechem a ovázán pevným drátem.

Každého hosta vítá smetanová vánoční hvězda v kytičce z borovicového jehličí
i (Zdroj: Stars for Europe)
Každého hosta vítá smetanová vánoční hvězda v kytičce z borovicového jehličí

Mech, řezaná vánoční hvězda, cesmína a obarvená zajíčková tráva (Bunny's Tail) promění jednoduchý věnec z větviček a lišejníků v krásnou přírodní dekoraci, která jasnými červenými tóny rozzáří každou místnost.

Pšenice je pro adventní věnec poněkud netypickým prvkem. V tomto přírodním stylu však společně s řezaným vánočním kaktusem, poinsettiemi a borovicovými větvičkami vytváří stylovou dekoraci. Základem tohoto věnce je mělká miska vyložená nasáklou aranžovací pěnou, dekoraci dotvářejí šišky a zlaté listy.

Pšenice je pro adventní věnec poněkud netypickým prvkem
i (Zdroj: Stars for Europe)
Pšenice je pro adventní věnec poněkud netypickým prvkem

Přírodní výzdoba s poinsettiemi

V přírodním stylu: živé i umělé stromečky na mechovém loži promění váš pokoj v kousek lesa. Tento dojem dále umocní smetanové vánoční hvězdy různých velikostí, některé pod skleněným poklopem, umělý sníh a dekorační figurka jelena.

Cypřišový věnec zdobený dlouhými borovicovými větvemi se díky řezané červené vánoční hvězdě promění v krásnou vánoční výzdobu. Další odstíny červené dekoraci dodají malá jablíčka připevněná k větvím.

Elegantní nástěnný věnec v přírodním moderním stylu zvládnete s trochou šikovnosti snadno vyrobit. Potřebovat budete vánoční hvězdu, drátěný kruh, plamének, šišky, spirálový drát, vázací drát obalený papírem a šroubovák.

Díky kombinaci bílých a zelených prvků připomíná tento slavnostně prostřený stůl zimní les se třpytivým sněhem
Díky kombinaci bílých a zelených prvků připomíná tento slavnostně prostřený stůl zimní les se třpytivým sněhem (Zdroj: Stars for Europe)
Živé i umělé stromečky na mechovém loži promění váš pokoj v kousek lesa
Živé i umělé stromečky na mechovém loži promění váš pokoj v kousek lesa (Zdroj: Stars for Europe)

Pomocí šroubováku s nástavcem a vázacích drátků připevněte šlahouny plaménku ke kovovému kruhu. Poté postupně přidávejte další šlahouny, dokud nebude spodní polovina věnce dostatečně široká, aby se do ní vešel malý květinový obal. Horní polovina věnce může být mnohem užší. Pomocí vázacího drátu obaleného papírem upevněte šišky a věnec zavěste na zeď. Nakonec do spodní části věnce opatrně vložte poinsettii v obalu.

Pomocí šroubováku s nástavcem a vázacích drátků připevněte šlahouny plaménku ke kovovému kruhu
Pomocí šroubováku s nástavcem a vázacích drátků připevněte šlahouny plaménku ke kovovému kruhu (Zdroj: Stars for Europe)
Pomocí vázacího drátu obaleného papírem upevněte šišky a věnec zavěste na zeď
Pomocí vázacího drátu obaleného papírem upevněte šišky a věnec zavěste na zeď (Zdroj: Stars for Europe)
Nakonec do spodní části věnce opatrně vložte poinsettii v obalu
Nakonec do spodní části věnce opatrně vložte poinsettii v obalu (Zdroj: Stars for Europe)
Elegantní nástěnný věnec v přírodním moderním stylu zvládnete s trochou šikovnosti snadno vyrobit
Elegantní nástěnný věnec v přírodním moderním stylu zvládnete s trochou šikovnosti snadno vyrobit (Zdroj: Stars for Europe)

Zdroj: Stars for Europe

Vyrobte si originální ozdobičky na stromeček:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 30. 11. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce