reklama

Bohaté náušnice v letním párty stylu, které si stihnete vyrobit u odpoledního kafe

Léto pomalu končí, ale pro nás ještě rozhodně ne. Užijme si ještě zářijové babí léto a nebojme se veselých a živých barev. Skvělou náladu vám dodají tyto veselé ketlované náušnice. Zkuste si je s námi vyrobit, a klidně pro každý den v jiné barevné kombinaci. Hotové je budete mít za pár minut a ještě se u toho zrelaxujete.

Vyrobte si ketlované náušnice a staňte se královnou párty (Zdroj: Silva Pokorná)

Ketlování je oblíbená a jednoduchá technika, kdy pomocí tenkých bižuterních nýtů můžete spojovat jednotlivé korálky k sobě nebo je navlékat na řetízek s očky. Tak snadno vytvoříte různé náramky, náhrdelníky a náušnice, jednoduché i bohaté, a můžete si hodně vyhrát s kombinacemi. Pomocí navlékání korálků na nýt a vytvoření očka můžeme korálky navlékat na řetízek podle potřeby a vytvořit tak bohaté náušnice, které budou vypadat jako malé střapce hroznového vína.

Materiál pro výrobu bohatých náušnic:

  • barevné korálky
  • bižuterní nýty
  • řetízek s většími oky
  • náušnicový afro háček
  • ketlovací kleště
  • štípací kleště

Jak si vyrobit skvělé ketlované náušnice

Jako první si připravíme korálky s nýty. Pro vytvoření hezkého závěsu je lepší použít nýty s tečkou na konci (ne s očkem). Očko si vytvoříme jenom na druhém konci pro potřebu zavěšování. Hezké očko uděláme z cca 8 mm dlouhého nýtu, myšleno od korálku směrem ven. Celý nýt by měl tedy měřit zhruba 8 mm plus průměr korálku. Nýt navlečeme, podle potřeby zkrátíme štípacími kleštěmi a ohneme prstem do strany pod úhlem zhruba 70-75 °. Poté pomocí kulatých ketlovacích (případně kulatých elektrikářských) kleští vytvoříme souměrné očko. Připravte si tolik korálků, kolik jich chcete pověsit na řetízek náušnice.

Navlečte korálek na nýt
Navlečte korálek na nýt (Zdroj: Silva Pokorná)
Vytvořte očko pro zavěšení
Vytvořte očko pro zavěšení (Zdroj: Silva Pokorná)

Uštípněte si vhodnou délku řetízku podle toho, jak dlouhé chcete mít náušnice a pověste řetízek na náušnicový háček. Teď můžete začít přidávat připravené korálky. Očko korálku otevřete pomocí ketlovacích kleští do strany, pověste na řetízek a očko zavřete. Začněte na konci řetízku. Střídavě přidávejte korálky tak, abyste souměrně vyplnili prostor řetízku po obou stranách. Můžete pověsit i dva korálky na jedno očko řetízku. Střídejte také směr umístění korálků.

Korálek navlečte na konec řetízku
Korálek navlečte na konec řetízku (Zdroj: Silva Pokorná)
Přidejte další korálek do stejného očka
Přidejte další korálek do stejného očka (Zdroj: Silva Pokorná)

Postupně vytvoříte hezkou náušnici, která bude připomínat hrozny s bobulemi. Korálky můžete různě přidávat a odebírat, případně je přesunout na jiné místo.

Pokud budete chtít korálek sundat nebo přemístit, opět očko otevřete směrem do strany, jinak se vám bude deformovat. Myslete na to, že s opakovanou prací s očkem ho můžete poškodit. Až budete mít jednu náušnici hotovou, připravte si stejný počet korálků s nýty i pro druhou náušnici. Položte si hotovou náušnici před sebe a stejným způsobem si vyrobte druhou, co nejvíce stejnou. Můžete se řídit přesně umístěním korálků na řetízku nebo vyrábět druhou odhadem. Snažte se ale dodržet co nejpodobnější styl.

Přidejte postupně další korálky
Přidejte postupně další korálky (Zdroj: Silva Pokorná)
Vyrobte stejným způsobem i druhou náušnici
Vyrobte stejným způsobem i druhou náušnici (Zdroj: Silva Pokorná)

Hotové náušnice si položte vedle sebe tak, jak je budete nosit a překontrolujte správnost. Pokud jsou hodně odlišné, ještě je upravte. Jinak máte hotovo a můžete si je hned vyzkoušet.

Porovnejte a překontrolujte obě náušnice
Porovnejte a překontrolujte obě náušnice (Zdroj: Silva Pokorná)

Pokud se vám líbí, vyrobte si další páry z jiných barev a nebojte se barvičky také kombinovat. Syté neonové barvy se budou hodit na rande, na schůzku u kávičky s kamarádkou i na večerní párty.

Vyrobte si další barevné kombinace bohatých náušnic
Vyrobte si další barevné kombinace bohatých náušnic (Zdroj: Silva Pokorná)

Vyrobte si šperk v oblíbeném boho stylu:

Náušnice můžete vyrobit v různých barvách
Náušnice můžete vyrobit v různých barvách (Zdroj: Silva Pokorná)
Příprava korálků pro ketlování
Příprava korálků pro ketlování (Zdroj: Silva Pokorná)

Publikováno: 19. 9. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná