reklama

Podzim pro psa neznamená čas odpočinku

Podzimní dny sice znamenají plískanice a deště, které se střídají s teplými dny, ale vašemu psovi je to jedno. Hlavně, že může jít na procházku a pořádně se proběhnout. My vám připomeneme několik zásad, jak na podzim se psem trávit svůj čas a na co nezapomenout.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Podzim pro psa neznamená čas odpočinku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

5 tipů, jak si užít přicházející podzim s vaším chlupáčem

Teplé dny střídají ty chladnější, postupně se dny krátí a příroda ukazuje svoji přehlídku barev, to vše oznamuje příchod podzimu. Tento čas je potřeba i přizpůsobit péči o psa. Jak si ale užít toto období a neopomenout potřeby vašeho chlupáče poradíme v několika tipech.

Pes
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Na podzim je potřeba i přizpůsobit péči o psa

Pozor klíště

Chladnější počasí a deštivo občas vystřídá babí léto. Mnohdy se domníváme, že s koncem léta už není možné chytit klíště. Opak je pravdou. Až do prvních mrazíků bychom na své mazlíčky, ale i na sebe, měli v přírodě dávat pozor. Po příchodu domů nezapomeňte psa řádně prohlídnout, a to i přesto, že nosí antiparazitický obojek či jste mu aplikovali pipetu. Klíště může prolézat srstí zvířete, a pak se může stát, že upadne někde doma.

Procházka
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Při procházce dbejte i na bezpečnost

Sportem k endorfinům

Neseďte doma a využijte čas, který můžete trávit venku se psem, než bude opět pod nulou. Vyrazte do přilehlého parku, na procházku k řece anebo na cvičiště, kde snadno oprášíte povely. Nezapomeňte s sebou vzít míče, létající talíř anebo jinou hračku, kterou má váš mazlíček nejraději. Na procházku s sebou vezměte přetahovadlo, odpalovač míčků, pískající házedlo anebo klasický tenisák. Pes bude mít radost a to je to důležité. Dnes můžete vybírat z velkého množství hraček, spousta z nich je i dělaná na vodní hrátky. V tomto případě ale dbejte, aby venku bylo teplo a pes neprochladnul či nenastydnul.

Pes v lese
i (Zdroj: UNSPLASH / KRMIVA PUČÁLKA)
Chladnější počasí a deštivo občas vystřídá babí léto

Línání a zase to línání

Přicházející podzim je pro mnohé chovatele psů a koček ve znamení chlupů. Najdete je všude a uklízet můžete donekonečna, jak ale tohle období přečkat? Abyste se vyhnuli nadměrnému línání zvířete, začněte u kvalitního krmiva, kromě toho v tomto období přidejte do krmiva losový olej anebo olej z tresčích jater. Chybu neuděláte, když začnete do krmiva přidávat třeba pivovarské kvasnice v té nejčistší podobě. Kromě krmiva a doplňků stravy je také důležité psa i kočku pravidelně kartáčovat. Díky tomu zabráníte, že chlupy budou najednou úplně všude a z úklidu tak „nezešedivíte“.

Péče o srst

Srst a pokožku zvířete je potřeba pravidelně udržovat. Kromě kartáčování, kvalitního krmiva a doplňků stravy nezapomeňte na koupání a zastřihávání srsti dle plemena. V létě se pes vykoupal v řece či rybníce, poté by měla následovat koupel doma. Pro koupel psa či kočky zvolte vhodnou kosmetiku. Vyhněte se, pokud možno, té pro lidi a použijte přímo pro zvířata. Často se nemusí nic stát, někdy ale zvíře může mít alergii na některé složky kosmetiky z drogerie.

Pes, listí
Srst a pokožku zvířete je potřeba pravidelně udržovat (Zdroj: UNSPLASH / KRMIVA PUČÁLKA)
unsplash_pučálka_podzim3
Podzim přinese psovi spoustu radosti (Zdroj: UNSPLASH / KRMIVA PUČÁLKA)

Příchod chladnějších dnů

S příchodem chladnějších dnů je potřeba přizpůsobit psovi několik věcí. Na základě pohybu upravte denní krmnou dávku. Pokud je pes venku v boudě, pamatujte na to, že za chladnějších večerů a nocí mu může být zima, a tak nezapomeňte boudu zateplit. Na dlouhou procházku krátkosrsté plemeno vybavte svetříkem či pláštěnkou, pokud očekáváte vydatný déšť. V případě teploty okolo nuly zbytečně dobu venku neprodlužujte a zvolte raději teplo domova.

Jak vychovávat psa s dítětem:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 29. 9. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce