reklama

Přiveďte duhu do pokoje. Jak? Namalujte ji!

Máme pro vás tip, jak rozzářit pokoj... namalujte duhu. Neumíte moc malovat, říkáte? Nevadí, podle našeho návodu a s barvami od Primalexu to jistě zvládne úplně každý a můžete si přizvat na pomoc i děti.

i (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)
Vyzdobte si pokoj svěží duhou (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)

Co budete potřebovat

Duhovou výzdobu zvládne úplně každý. Stačí si připravit tužku, krycí pásku, plochý štětec a barvy. Duha se zpravidla skládá ze 7 základních barev: červené, oranžové, žluté, zelené, modré a fialové.

Ale každá duha, která se po dešti na obloze vytvoří, vypadá jinak. Proto si můžete vybrat ty odstíny, které budou ladit s ostatním vybavením dětského pokoje. Zároveň se nemusíte omezovat ani v množství zvolených odstínů, protože barvy Primalex jsou dostupné i v praktických malých baleních.

Duha
i (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)
S duhou přinesete do domu radost

My jsme zvolili 4 pastelové odstíny interiérových barev Primalex Essence: Něžné pohlazení, Čas prázdnin, Slunce v duši a Romantické setkání. „Barvy Primalex Essence vynikají svou snadnou aplikací, dokonalou kryvostí a odolností. Jsou omyvatelné, takže z nich nečistoty snadno setřete pomocí vlhkého hadříku. Vybírat můžete z palety 42 matných odstínů, které byly inspirovány čistým skandinávským stylem,“ doplňuje Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce značky Primalex.

Barvy
i (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)
Použijte barvy Primalex Essence

Jak postupovat?

Dříve než se pustíte do malování, odsuňte všechen nábytek tak, abyste ke stěně měli dostatečný přístup. Podlahu zakryjte fólií. Jednotlivé pruhy duhy si můžete nejprve na stěnu načrtnout tužkou, poté si je vyznačte pomocí krycí pásky. V případě potřeby zakryjte páskou také vypínače, zásuvky či podlahové lišty. Barvy důkladně rozmíchejte a míchejte je i v průběhu malování. Barevné pigmenty totiž mají tendenci se usazovat na dně.

Náčrtek
Pruhy načrtněte tužkou (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)
Lepení pásky
Vyznačte si duhu pomocí lepicí pásky (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)

Barvu nanášejte na povrch, který je pevný, suchý a zbavený všech nečistot. Duhu malujte pomocí plochého štětce nebo malého válečku a dejte pozor, abyste nepřetáhli přes krycí pásku. Každý pruh duhy doporučujeme namalovat ve 2 vrstvách. Než se pustíte do druhé vrstvy, nechte barvu alespoň 6 hodin zaschnout.

Malování
Barvy důkladně rozmíchejte (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)
Malování
Každý pruh namalujte ve dvou vrstvách (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)

Po zaschnutí obou vrstev opatrně odlepte krycí pásku.

Odstranění pásky
i (Zdroj: PPG Deco Czech a.s.)
Po zaschnutí pásku opatrně odstraňte

A duha je hotová! Uvidíte, že z ní děti oči nespustí. Dětský pokoj se díky ní stane ještě o něco útulnější. Stejným způsobem – pomocí krycí pásky a interiérových barev Primalex Essence – můžete na stěnách dětského pokoje vytvořit i další malby. Například vrcholky hor, západ slunce nebo domeček. Fantazii se meze nekladou!

Další projekty a inspiraci na víkend najdete na: projektnavikend.cz

Publikováno: 17. 8. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce