reklama

Chybí vám svatební ozdoba do vlasů? Z korálků si jí vyrobíte sami

Z korálků se dají vytvořit až neuvěřitelné ozdoby. A použít je můžete i na svatbu, kde s vhodně zvolenými barvami a vyváženě velkou dekorací skvěle doladíte celkový dojem. Zkuste si jednoduchou sponku do drdolu vyrobit.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Vyrobte si korálkovou ozdobu do vlasů (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Léto je tradičním obdobím svateb. A květinové dekorace jsou jejich neodmyslitelnou součástí v podobě živých nebo umělých květin anebo třeba korálkových ozdob vytvarovaných do podoby květin. Trendy jsou v poslední dobou vějíře, jsou skvělým doplňkem nejen pro horké dny, ale i jako ozdoba. I ty můžou být vytvořeny z korálků. Bude pak vypadat netradičně a vydrží vám dlouhá léta beze změny a poškození.

Další místa, kde mohou být použité korálky, jsou samotné šaty, šperky v podobě prstenů, náušnic, náramků, náhrdelníků, ozdob do účesů či tiár – čelenek do vlasů. V rámci kombinování ale samozřejmě dbejte také na vyváženost. Pokud má nevěsta jednoduché šaty bez ozdob, může si dovolit výrazné náušnice a výrazný šperk na krk. Pokud má korálky na šatech, je vhodné zvolit už jen jednoduché náušnice, ozdobu na ruku a třeba ozdobu do vlasů, kterou si právě dnes vyrobíme.

Na jednoduchou ozdobu do drdolu si nachystejte:

  • sponku, pinetu do vlasů
  • tenký drátek, nejlépe postříbřený měděný
  • čiré ohňovky s efektem AB a do kombinace mléčné ohňovky
Potřeby
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Potřeby k výrobě ozdoby

Ustříhněte si asi 30 cm drátku. Navlékněte doprostřed korálek, konce drátku přehněte k sobě a zatočte je zhruba 1 cm od korálku.

Navlékání
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Navlékněte korálek a zatočte

Na každou stranu pak stejným způsobem přidejte ještě po korálku. Vznikne tak větvička se 3 korálky. Místo jednoho korálku jich můžete navlékat víc, dekorace pak bude působit bohatším dojmem.

Větvička
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Sponka z ohňovek do drdolu

Ohňovky jsou ve své podstatě mačkané korálky, které jsou ručně vybroušené. Jejich název je odvozen od techniky následného leštění, které se provádí ohněm. Korálky tak získají vysoký lesk. AB efekt je potom další úprava, díky které nejen ohňovky tvoří duhové odlesky, která připomíná polární záři.

Jak vyrobit korálkové ozdoby

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 31. 7. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.