reklama

Trápí vás špatné sny? Zachyťte je ve vlastnoručně vyrobeném lapači snů

Míváte špatné sny? Zkuste se jich zbavit pomocí lapače snů. Vyrobit si ho můžete sami a vyladit si ho tak přesně podle svých představ. Získáte tak navíc i vkusnou dekoraci. Podle našeho návodu bude v jeho středu symbol stromu, takže to bude lapač snů ne zcela typický.

i (Zdroj: Depositphotos)
Zbavte se špatných snů a negativní energie pomocí lapače snů (Zdroj: Depositphotos)

Kde se lapač snů vzal?

Lapače snů mají svůj prapůvod u indiánských kmenů. O jeho původu existuje několik legend. V zásadě jde ale o to, co nám říká samotný název – tedy o lapení snů. Může zachytávat ty špatné sny a odvádět je od člověka, který pod ním spí – buďto se propadly dírou uprostřed, nebo kroužily zachycené v nekonečné síti. Spálily je pak první ranní paprsky slunce. Ty dobré sny naopak v síti zůstaly. Může také ale podle jiného výkladu zachytávat stejným způsobem dobré a špatné myšlenky. Původně se lapače vyráběly z kůže a dalších přírodnin. Dnes už záleží čistě na vás, jaké materiály na jeho výrobu použijete. Neměly by ale v zásadě chybět tyto náležitosti:

Kamínek uprostřed by měl vystihovat vaše já. Vyberte si ho tedy podle toho, jak se vám líbí a jak s ním souzníte. Další možností uprostřed nechat otvor, kterým špatné sny propadávají pryč. Kruh je symbolem vesmíru a světa. Tvoří překážku pro špatné sny a kamínek ochraňují. Peříčka potom filtrují sny a zachytávají vesmírnou energii. Dobré sny po nich sklouzávají do hlavy spícího.

Lapač snů
i (Zdroj: Depositphotos)
Lapače snů mohou mít mnoho podob

V dnešní moderní domácnosti jsou možná víc než pro svoji původní funkci používané hlavně jako dekorace. Proč je ale nezkusit využít pro lepší spaní? Vyrobte si ten svůj a zavěste si ho nad postel a pokud možno co nejblíže k oknu, kde na něj zasvítí první ranní paprsky a zlé sny odstraní. Použijte co nejvíce přírodních materiálů. Dřevo, kůže, dřevěné korálky nebo polodrahokamy a peří jsou ideální a nejlépe splní svůj účel. Zásadní je mít k nim nějaký vztah a přenést do nich potřebnou energii. Použít ale můžete cokoli dalšího, co vám přijde pod ruku a bude se k výrobě hodit. Důležité je, aby se vám líbil konečný výsledek. Doprostřed kruhu se budou určitě hodit i háčkované prvky nebo macramé.

Zkuste si vyrobit i miniaturku a použít ji jako šperk – v podobě náušnic, přívěsku nebo brože může být pořád s vámi. Jaro je ideální čas na výrobu lapače z proutí. Stejně jako na pomlázku můžete použít vrbové proutí. Namočte ho do vody, aby změklo a dalo se vytvarovat do kruhu a nepolámalo se přitom. Spojte je do kruhu požadované velikosti vázacím drátkem. Jinak budete potřebovat jen přírodní provázek, dřevěné korálky různých tvarů a velikostí a peříčka. Vyrobíme si jednoduchý lapač z přírodnin se symbolem stromu.

Lapač z proutí
i (Zdroj: Prima DOMA)
Proutí se na výrobu lapače hodí výborně

Z jutového provázku si na kruhu v horní části blízko sebe vytvořte 3 závěsy, na které navlečete dřevěné korálky. Aby nerušily na vnější straně kruhu, můžete je provlékat mezi jednotlivými proutky. Ty budou tvořit korunu stromu.

Korálky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Navlékněte korálky na jutové závěsy vprostřed kruhu

Pod korálky provázky stočte a zase je uvažte každý zvlášť. Budou tak tvořit pomyslný kmen a kořeny.

Kmen z provázku
i (Zdroj: Prima DOMA)
Jutový provázek rozdělte

Konce provázku potom nechte volně viset pod lapač. Ještě na ně navlékněte další dřevěné korálky a připevněte peříčka.

Peříčka, ozdoby
i (Zdroj: Prima DOMA)
Volné konce provázku ozdobte kamínky a peříčky

Vyrobte si závěsný květináč

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 11. 7. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.