reklama

Jak skladovat plováky a hračky do bazénu a na písek?

Milujete své nafukovací plameňáky, kaktusy a vlastně všechny hračky do bazénu? Tak to jistě nechcete, aby se brzy zničily. Jenomže právě to jim hrozí, pokud je necháte neuklizené na místě, kde jste je naposled použili. Pokud tedy o svá lehátka, a také o vodní hračky, pěnové žížaly a plováky nechcete přijít, měli byste je správně skladovat. Nevíte jak? Máme pro vás tipy na jejich skladování.

Víte však, kam s nimi, abyste je nemuseli složitě přenášet tam a zpátky? Máme pro vás pár šikovných tipů (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)

Praktická a všestranná paleta i u bazénu nachází své využití

Víte, že dřevěnou paletu nemusíte využít pouze v interiéru? Můžete ji dost dobře použít i jako praktické úložiště u bazénu. Stačí jen, když tuto paletu natřete, připevníte ji k plotu nebo ke stěně domu, připevníte na ni ještě několik háčků a máte praktickou vychytávku hotovou. Na háčky pak můžete zavěsit ručníky, plavky, vesty nebo třeba brýle. Háčky můžete použít i k zavěšení košíků, do nichž můžete odložit hračky. Do mezer pak můžete zasunout pěnové žížaly a síťky na čištění bazénů.

Paleta, řezání
Palety jsou všestranné a jejich využití je skutečně neuvěřitelné. Faktem je i to, že si z nich můžete vyrobit vychytané úložiště na všechny vaše vodní hračky, plováky, pěnové žížaly, ručníky a další potřeby spojené s bazénem (Zdroj: Prima DOMA)

Když si to nechcete komplikovat

Jedním z nejjednodušších řešení je instalace originálních háků nebo stojanů, které jsou přímo k tomu vyrobeny, do nichž můžete naskládat všechny vaše pěnové žížaly, plováky a hračky, které do bazénu máte. Jde zpravidla o jednoduchý systém, který nezabere příliš mnoho místa.

Pokud chcete ušetřit

V případě, že nechcete utrácet, můžete ke skladování všeho do bazénu použít obyčejný koš na prádlo. Jeho velké plus spočívá v tom, že je to velice efektivní způsob skladování a ještě k tomu i velice levný. Vlezou se do něj jak hračky, tak i plováky nebo pěnové žížaly. Koš přitom můžete podle potřeby přemisťovat a tak ho můžete mít u bazénu, ale třeba i v kůlně nebo v garáži. Pokud hrášek máte hodně a do koše by se vám nevlezli, zkuste se podívat po nějakém důmyslném koši na špinavé prádlo. Ty jsou obvykle mnohem větší a vejdou se do nich i velké předměty. Jejich velkou výhodou je i snadná údržba.

Holčička nesoucí prádelní koš
Pokud chcete ušetřit, k ukládání hraček z bazénu můžete použít prádelní koš (Zdroj: Depositphotos)

Držák plováků vám může vytrhnout trn z paty

V případě, že máte tři nebo čtyři plováky, jejich skladování není vůbec jednoduché. Jednou možností samozřejmě je, že je necháte prostě v bazénu, ale co si budeme povídat, není to zrovna ten nejlepší nápad. Pomoci vám v tom může držák plováků. Držák si vyrobíte ze starého tažného lana. Na ně navěsíte plováky a ty pak připevníte k sloupku nebo k nějaké jiné konstrukci. Konce lana zajistěte nějakou spolehlivou sponou.

Máte rádi pořádek a chcete mít přehled? Tak to zkuste s policovým systémem

V případě, že na zahradě nemáte pouze bazén, ale i prolézačky a pískoviště, oceníte policový systém. Díky němuž můžete mít všechno přehledně zorganizované. Každá věc tak má své místo. Do regálů můžete vložit různě velké nádoby s označením a v nich pak budete mít hračky na písek, hračky do bazénu, stříkací pistole, brýle a vesty, pěkně rozděleny.

Poličky
V případě, že chcete mít ve všem přehled, pořiďte si policový systém (Zdroj: Depositphotos)

Víte, jak vyčistit bazén?

Zdroj: Prima DOMA

Dítě v bazénku
Na (Zdroj: )

Publikováno: 6. 7. 2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová